TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ THY İLE DÖNÜŞ KARS

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ THY İLE DÖNÜŞ KARS

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ

THY İLE DÖNÜŞ

 

                                   2 KİŞİLİK YATAKLI VAGONDA KONAKLAMA 

 

 

    KARS - ÇILDIR GÖLÜANİ HARABELERİ -İLİÇ KEMALİYE –ERZURUM – SARIKAMIŞ     


 

 

 

 

11 Mart 2022 Cuma 1.Gün : Saat 18.30 da İstasyon Meydanında (Uğur Mumcu meydanı)  buluşmamızın ardından Saat 19:00'da Kayseri’ye hareket ediyoruz.

 

12 Mart 2022 Cumartesi 2.Gün: 00:30 civarı Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşme. Sivas –Erzincan –Erzurum – Sarıkamış güzergahından mükemmel kış manzaraları eşliğinde bol bol fotoğraf çekebileceğimiz keyifli yolculuğumuz başlıyor. Saat 07:04 civarı İliç’e Varış Bizi bekleyen aracımız ile (ekstra) Kemaliye gezimizi yapıyoruz. Değirmen ,Hamam ,Orta Cami,lökhane gezilerimizi yapıp Trene tekrar dönüş yapıyoruz. 10:25 de tren hareket ediyor ve tren yolculuğumuza devam ediyoruz. 16:27 civarı  Erzurum İstasyonuna varış. 19:43 civarı Tren Erzurum’dan Hareket ediyor . (Tren varış ve kalkış saatine göre dileyenler bireysel olarak Erzurum’u gezebilir cağ kebabı yiyebilir.) Rötar olmaz ise 23:36 Kars varış ve konaklama yapacağımız Otelimize Hareket Odalara yerleşme ve dinlenme ..Not; İstasyon varış saatleri rötar sebebiyle değişiklik gösterebilir.


13 Mart 2022 Pazar 3.Gün : Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası 10:00’da Otelimizden ayrılıyoruz rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine hareket. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin (ekstra) ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir.  Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


14 Mart 2022 Pazartesi  4. Gün : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nın gezilmesi  ve Katerina Köşkü’nün dışarıdan görülmesi ve fotoğraf molası akabinde  kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kars’a geri dönüş Kars merkezde yapacağımız gezimize başlıyoruz İlk olarak meşhur Kaz etini tatmak için öğle yemeğimizi alıyoruz(ekstra) Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (Merkez Cami) Demir Köprü, İsmet Paşa ilk öğretim okulu ,Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi,  Kars Müzesi görülüp, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme. Dileyen misafirlerimizle Kafkas Gecesine gidiyoruz. Eğlencemiz akabinde otele dönüş dinlenme.

 

15 Mart 2022 Salı 5.Gün :  Sabah Kahvaltımız sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Kars merkezde bulunan  Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi gezimizi yapıyoruz ve Kars Havalimanı’na hareket ediyoruz. THY İle İstanbul aktarmalı uçuşumuz için kalkış saati 12:35 . 14:50  İstanbul’a varış. 17:10 İstanbul’dan kalkış. 18:35 civarı Adana’ya varıyoruz. Yine bir GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:  

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KAYSERİ KARS YATAKLI VAGON TREN BİLETİ ,


THY İLE KARS - ADANA  DÖNÜŞ  UÇAK BİLETİ ,


KAYSERİ TRANSFER VE PROGRAMDA BELİRTİLEN ULAŞIM HİZMETLERİ,


OTELDE 3 GECE KONAKLAMA ,


1 GECE TRENDE YATAKLI VAGONDA KONAKLAMA,


OTELDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


OTELDE 3 ADET SABAH KAHVALTISI,


SEYAHAT SİGORTASI,


REHBERLİK HİZMETİ,


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

ÖĞLE YEMEKLERİ,

YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER,

MÜZE GİRİŞLERİ,

KAFKAS GECESİ ,

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER DIŞINDAKİ TÜM HARCAMALAR ,

TRENDE YAPILACAK GEZİLER

 

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

BONUS, AXESS & WORLD &  MAXİMUM & ZİRAAT COMBO  

6 TAKSİT


İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI 


3400.oo tl

                     3700.oo tl

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)


                      2500.oo tl

                     2700.oo tl

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)


                      3000.oo tl

                     3240.oo tl


TEK KİŞİLİK ODA

 

                      6100.oo tl

6600.oo tl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önemli Notlar:

 

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Uçak ve tren saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Kara yolculuklarında kişi sayısına bağlı olarak Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

* Yataklı vagonların kapasitesi 2 kişiliktir. Trende aynı oda içerisinde 2 kişi konaklayabilmekte olup,3. kişi konaklayamamaktadır.

 

 

 

 

 

 

Facebookta Paylaş