Tunceli Malatya Elazığ Karanlık Kanyon Gökpınar Gölü

Tunceli Malatya Elazığ Karanlık Kanyon Gökpınar Gölü

TUNCELİ - OVACIK - MUNZUR ÇAYI  - ESKİBAĞLAR- ELAZIĞ - KEMALİYE - MALATYA 


DARENDE  - KARANLIK KANYON - KUDRET HAVUZU –LEVENT VADİSİ - GÖKPINAR GÖLÜ
TUR TARİHLERİ :

15 - 18 Eylül 2022

13 - 16 Ekim 2022

 


 

2022   1 .gün  : 

Saat 22:30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı)buluşma, saat 23.00’da İstasyon önünden, 23:15 Duygu Kafe karşısından hareket. Tunceli’ye  yolculuğumuz başlıyor.

 

2022  2.gün : 

Sabah saatlerinde Tunceli’ye varıyoruz. İlk olarak kahvaltımızı alıp Tunceli Cem Evi ziyaretimiz gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Ovacık'ta bulunan , Munzur Baba Efsanesinin anlatıldığı, Munzur'un sır olduğu Munzur Gözeleri' ne varıyoruz.  Hem gözeleri hem de Munzur Baba Ziyaretgahını da görüp Elâzığ’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Keban Baraj Gölü üzerinde yaklaşık 20 dakika sürecek olan feribot yolculuğunda Pertek Kalesini göreceğiz. Ardından Eski bağlar şarap imalathanesine gidiyoruz. Şarap alışverişi ve Üzüm bağlarını gezdikten sonra Hazar gölünde serbest zaman vereceğiz. Çay kahve molası esnasında müsaitlik durumuna göre tekne turu düzenleyebiliriz (extra). Geizlerimizin bitiminde konaklama yapacağımız Elazığ 4* Marathon Otel’e gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme.

 

2022 3. gün : 

Sabah kahvaltısı ardından M.Ö.20.yy'dan kalıntılar bulunan Harput Antik Kenti’ne varıyoruz. Harput Artuklularının ünlü komutanı Balak(Belek) Gazi Anıtı ve Elazığ kent manzarası karşısında çay-kahve molası ardından Kurşunlu Cami, Arap Baba Türbesi, Cimşit Hamamı,El Emeği,Göz Nuru Çarşısı,Pisa Kulesini andıran minaresi ile Anadolu'nun ilk camilerinden olan Harput Ulu Camiini geziyor, Süt kalesi olarak da anılan Tarihi Harput Kalesini panoramik manzarasını görerek Harput'tan  ayrılıyoruz.  Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun çabalarıyla turizme kazandırdığı Kemaliye’ye gidiyoruz." Orada Bir Köy var Uzakta" şiirine konu olan Apçağa Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Ahmet Kutsi Tecer Kültür evini gezip keyifli bir çay molasının ardından Kemaliye ilçe merkezine geçiyoruz Amerika’da bulunan Grand Kanyonun ardından Dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen, Karanlık Kanyon boyunca 132 yılda tamamlanan ve bir kısmı elle açılan tüneller ve Taş Yol'da yapacağımız heyecanlı jeep turumuz  (ekstra) sonrası Kuru Dut ile Ceviz'in dövülerek yapıldığı Lök (dövmeç) tatlısı, Dut pekmezi.pestili ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’ye uğruyor,Kemaliye eski sokaklarındaki gezinti sonrası buluşma ve Malatya’ya hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız otele yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme.

 

2022  4.gün  : 

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde adı geçen Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı, Atatürk'ün Malatya'ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni, Eski Malatya evlerininin en güzel örneklerinden olan,şehrin kültür,sanat ve etnoğrafik örneklerini görebileceğiniz  Beşkonaklar'ı gezip Şire Pazarında alışveriş ve Malatya'nın lezzetli yöresel yemeklerini tadabileceğiniz öğle yemeği sonrası buluşma ve 7000 yıllık geçmişe sahip Darende’ye hareket. Yolumuz üzerinde bulunan 65 Milyon yıl kadar Öncesine dayanan kaya oluşumlarının Oluştuğu Levent Vadisini Seyir terasından izleme imkanı buluyoruz. Darende’ye varıp Somuncu Baba Türbesi’ni görüyoruz sonrasında Tohma Kanyonu içerisinde, kayaların arasından akan suyun oluşturduğu Kudret Havuzu’nu, Zengibar Kalesi kalıntılarını ve hamamını görüp Türkiye’nin sayılı doğal güzelliklerinden biri olan Gökpınar Gölü’ne gidiyoruz. Gezilerimiz sonrasında Adana’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Adana’ya varış ve İstasyon meydanında turumuzu sonlandırıyoruz.

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:


* MERCEDES TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


* İLK GÜN SABAH KAHVALTISI,


* MALATYA’DA OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

 

* ELAZIĞDA 4* MARATHON OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* OTELLERDE 2 ADET KAHVALTI,


* OTELLERDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR, 


* REHBERLİK HİZMETLERİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, TEKNE TURLARI 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

AXESS, BONUS, WORLD

ZİRAAT COMBO,  MAXİMUM 6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

2600.00 TL

 

2750.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1650.00 TL

 

1750.00 TL

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

2100.00 TL

 

2220.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

3100.00 TL

 

3290.00 TL


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Önemli Notlar: 

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 
Facebookta Paylaş