Nemrut Dağı'nda Gün Batımı Maraş,Urfa,Göbeklitepe,Harran

Nemrut Dağı'nda Gün Batımı   Maraş,Urfa,Göbeklitepe,Harran

 

KAHRAMANMARAŞ – ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI

KARAKAŞ TÜMÜLÜSÜ - CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMEİA - GÖBEKLİTEPE 

 ŞANLIURFA - HARRAN -  BALIKLIGÖL


NEMRUT DAĞI'NDA GÜN BATIMI

 

 


TUR TARİHLERİ:

10-11 EYLÜL

 


2022 Cumartesi 1.Gün :

Saat 06:00 da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı)buluşmamızın ardından saat 06:30 da İstasyon Önünden, saat 06:45 de Duygu Kafe karşısından hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Kurtuluş Savaşındaki mücadelelerinden dolayı İstiklal Madalyasını hak etmiş Kahramanmaraş İlimize varıyoruz.M.Ö. 1400’lü yıllara dayanan 2 adet Antik Fil İskeletinin sergilendiği ve birçok antik eserlerinde bulunduğu Kahramanmaraş Müzesi’ni geziyoruz. Ekstra öğle yemeği sonrasında Ünlü Maraş dondurmasından tadabilirsiniz. Panoramik tur eşliğinde Adıyaman’a yolculuğumuz başlıyor. Kahta’ya varışımızın ardından minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Minibüslerle çıktığımız dağın ören yeri kısmını yapacağımız yürüyüş ile çıkacağız. Dünyanın 7.Harikası olarak nitelendirilen Tümülüsün Sunak kısmında güneşin batışını izledikten sonra Nemrut Dağının zirvesinde bulunan Tanrı Heykellerini görüyoruz ve Tümülüsün etrafında gezimizi gerçekleştirdikten sonra zirveden aşağıya iniyoruz. Tekrar minibüslerle kültür turumuza devam ediyoruz. Arsemeia , Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü gezeceğimiz yerler arasında. Kültür gezimizin sonrasında konaklama yapacağımız 4* White Star otelimize gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve sonrasında dinlenme…


2022 Pazar 2. Gün:

 

Sabah alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varış ve ilk olarak Dünyada bilinen en eski mabedinin bulunduğu Göbeklitepe ‘ye gidiyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin sonrasında Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölünü, İbrahim Aleyhi selamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Bedesten Çarşısında alışveriş için serbest zaman sonrasında Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Adana’ya hareket ediyoruz. Geç saatlerde Adanaya varış ve turumuzun sonu. Bir başka GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle..


 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:


* MERCEDES TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


* ADIYAMAN’DA 4* WHITE STAR OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* OTELDE 1 ADET KAHVALTI,


* OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR, 


* REHBERLİK HİZMETLERİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:


* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, NEMRUT’A ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETİ

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

NAKİT – TEK ÇEKİM

 

BONUS- WORLD- AXESS-MAXIMUM, ZİRAAT COMBO

6 TAKSİT

 

BONUS- WORLD- AXESS-MAXIMUM, ZİRAAT COMBO

12 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

1390.00 TL

 

1470.00 TL

 

1570.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

990.00 TL

 

1050.00 TL

 

1120.00 TL

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1190.00 TL

 

1260.00 TL

 

1350.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

1600.00 TL

 

1700.00 TL

 

1810.00 TL

Önemli Not:

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

 


 

 

Facebookta Paylaş