MARDİN MİDYAT DİYARBAKIR ŞANLIURFA

MARDİN MİDYAT DİYARBAKIR ŞANLIURFAMARDİN – MİDYAT – ESTEL - ŞANLIURFA GÖBEKLİTEPE - DİYARBAKIR


28 -31 EKİM 2021


 

 

28 Ekim 2021 Perşembe :

Saat 23.00’da İstasyon Meydanında buluşma, 23:30’da turumuza başlıyoruz ve Bahçe – Gaziantep – Şanlıurfa – Viranşehir yol güzergâhından, Mardin’e gidiyoruz.                                                                                                         

29 Ekim 2021 Cuma  :

Sabah erken saatte Mardin’e varış, alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından İnançların ve insanların her dilde kendilerini ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de Kasımiye Medresesi ve Mardin’in Antik sokaklarında yapacağımız yürüyüş eşliğinde tarihi Ulu Camii gezilerimizi yapıp Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına hareket ediyoruz. Manastır içinde Meryemana, Resuller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkari ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız 4* Yay Grand Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Otelde akşam yemeği ve dinlenme. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Mardin'in gece gerdanlık olarak adlandırılan görüntüsü görmek için otelden ayrılıyoruz. Fotoğraf ve kısa molamızın ardından otele dönüş.

30 Ekim 2021 Cumartesi :

Saat kahvaltı sonrasında otelden ayrılış ve Diyarbakır’a gidiyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından Dünyada Çin Seddinden sonra en uzun, geniş ve sağlam sur olarak kabul edilen devasa Kale Surlarına gidip buradan Mezopotamya Ovası’nın muhteşem manzarasını göreceğiz. Sonrasında ünlü Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın evini gezip hatıra fotoğrafı çekildikten sonra kısa bir yürüyüşle Ulu Cami’ye gidiyoruz. Tarihi Camiyi gezimizin ardından ekstra öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yörenin meşhur kaburga dolmasını yiyebilirsiniz. Öğle yemeğimizin sonrasında M. Kemal Atatürk’ün Diyarbakır ziyareti esnasında konakladığı müze evi geziyoruz. Tüm gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız Otele gidiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme

31 Ekim 2021 Pazar  :

Sabah alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varış ve ilk olarak Dünyada bilinen en eski mabedinin bulunduğu Göbeklitepe ‘ye gidiyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin sonrasında Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölünü, İbrahim Aleyhi selamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Bedesten Çarşısında alışveriş için serbest zaman sonrasında Adana’ya hareket ediyoruz.Geç saatlerde Adanaya varış ve turumuzun sonu..

Bir başka GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:


 

MERCEDES TOURİSMO, TRAVEGO TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


1.GÜN MARDİN’DE AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI,


MARDİNDE 1 GECE 4* YAY GRAND OTEL’DE KONAKLAMA,


 

DİYARBAKIR’DA 1 GECE OTELDE KONAKLAMA,


OTELDE 2 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI,


 

OTELDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


 

OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,


SEYAHAT SİGORTASI,


 

REHBERLİK HİZMETLERİ


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:


ÖĞLE YEMEKLERİ, YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE GİRİŞLERİ  


     

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

AXESS, BONUS, WORLD

ZİRAAT COMBO,

MAXİMUM 6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

895.00 TL

 

 

 960.00 TL

 

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

 

495.00 TL

 

 

 

530.00 TL

 

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

695.00 TL

 

740.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

1100.00 TL

 

1180.00 TL

 

 


 

     *Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. 


Facebookta Paylaş