MARDİN MİDYAT DİYARBAKIR GÖBEKLİTEPE

MARDİN MİDYAT DİYARBAKIR GÖBEKLİTEPE


Tarihi İpekyolu’nun şiirsel kentleri…

 

DİYARBAKIR – ZERZEVAN KALESİ – MITHRAS TAPINAĞI

 

MARDİN – MİDYAT – ESTEL – ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE 

 

TUR TARİHLERİ :

 

09-11 Eylül 2022


30 Eylül-02 Ekim 2022


11-13 Kasım 2022


02-04 Aralık 2022


 2022 Cuma  1.Gün :

Saat 23:30’da istasyon meydanında buluşma ve 24:00’da İstasyon Önünden 00:15’de Duygu Kafe önünden hareket ediyoruz                                                                                                       


2022 Cumartesi  2.Gün :

Sabah erken saatte Diyarbakır’a varıyoruz. İlk olarak kahvaltımızı alıp (Ekstra) yapılan keşifler sonunda bulunan Roma dönemine ait,özellikle Romalı askerler ve tüccarlar arasında yaygın olan Mithras dinine ait kalıntıların bulunduğu Zerzevan Kalesi’ne gideceğiz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Kale ve yeraltı tapınağı kalıntılarını gördükten sonra Mardin’e gidiyoruz. Tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-ül Umur Manastırına gideceğiz. Manastır içinde Meryamana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız4* Yay Grand Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Odalarımızda kısa bir dinlenme molasının ardından akşam yemeğimizi alıyoruzve dinlenme. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Mardin'in gece gerdanlık olarak adlandırılan görüntüsü görmek için otelden ayrılıyoruz. Fotoğraf ve kısa molamızın ardından otele dönüş.


2022 Pazar  3.Gün :

Saat 07.00’da alacağımız kahvaltımızın ardından 08.30’da otelden ayrılıyoruz.Panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı Merkezine gidiyoruz. Dar sokaklardan geçip Ulu Camii’ye yürüyoruz. Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Öğle yemeğimiz için serbest zaman ve ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Dünyada bilinen en eski mabedinin bulunduğu Göbeklitepe ‘ye gidiyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin sonrasında Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölünü, İbrahim Aleyhi selamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Bedesten Çarşısında alışveriş için serbest zaman sonrasında Adana’ya hareket ediyoruz.Gece Adanaya varış ve turumuzun sonu..Bir başka GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                     

                 


* MERCEDES TOURISMO, TRAVEGO, SAFİR OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


* 4* YAY GRAND OTEL’DE 1 GECE KONAKLAMA,


* OTELDE 1 ADET SABAH KAHVALTISI,


* OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,


* REHBERLİK HİZMETLERİ 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


 * İLK GÜN KAHVALTI, ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

BONUS, AXESS, WORLD,

MAKSİMUM, COMBO 6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

1500.00 TL

1590.00 TL

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

1100.00TL

1160.00TL

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

1300.00TL

1370.00TL

TEK KİŞİLİK ODA

1700.00TL

1800.00TL 

 

 Önemli Notlar: 

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 


Facebookta Paylaş