Kuşadası,Kalamaki,Didim,Çeşme Ilıca,İzmir,Foça,Sığacık

Kuşadası,Kalamaki,Didim,Çeşme  Ilıca,İzmir,Foça,Sığacık


İZMİR VE ÇEVRESİ 


KUŞADASI, KALAMAKİ, DİDİM, ÇEŞME, ALAÇATI,ILICA, İZMİR, KORDON, ALSANCAK, FOÇA,SIĞACIK


01 - 05 Ağustos 2022       Sun Express Havayollarıyla


 

01 Ağustos 2022 Pazartesi :

Sabah 07:30 Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminali Sun Express kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından 08:45 uçağıyla İzmir’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  İzmir’de bizi bekleyen aracımıza binerek Antik dönemde Anadolu'da yaşamış, Fransa'nın meşhur Marsilya kentini kurmuş olan PHOKAİA'lıların başkenti Foça'ya gidiyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle bir yandan güneşin ve Ege denizinin tadını çıkarırken bir yandan da Mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı Dünyaca ünlü Siren kayalıklarını görerek hikâyesini dinliyoruz. Tekne turumuzda Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu Koyları’nda yüzme molası veriyoruz. Yapacağımız bu keyifli mavi yolculuk sonrası tekrar karaya dönerek Foça sokaklarındaserbestzaman veriyoruz. Ardından otele dönüyoruz, akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle İzmir akşamının tadını çıkarmak için Alsancak'a gidebilir


02 Ağustos 2022 Salı  :

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz Çeşme’ye hareket ediyoruz Çeşme Ilıca plajında yüzme molası veriyoruz. Burada denizin, kumun, güneşin tadını çıkardıktan sonra. Osmanlı döneminde yaptırılmış olan Çeşme Kalesi ve Müzesinin görülmesi ve Çeşme şehir turu sonrasında Sakız ağaçları, Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Alaçatı pazarında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Sonrasında İzmir’de bulunan otelimize gidiyoruz. Otelde akşam yemeği  ve dinlenme.


03 Ağustos 2022 Çarşamba :  

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Aydınoğluları Beyliğinin başkenti Birgi’ye hareket ediyoruz. 1312-1313 yıllarında yapılmış Ege bölgesinin en eski camilerinden olan Aydınoğlu Mehmet Bey Camisi’ni geziyoruz. Daha sonra Birgi’nin en güzel ahşap eserlerinden olan Çakırağa Konağı’nı ziyaret edeceğiz. Birgi’de Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin sivil ve dini mimari dokusunun sıralandığı dar sokakları, kentin ortasında bir inci gibi yer alan konakları görüyoruz. Ardından Tire’ye hareket ediyoruz. Meşhur Tire pazarının kurulduğu sokaklarda yürüyüşümüzü yapıp Paşa Camiini ziyaret ediyoruz ve öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Tire Kent Müzesi’ne gidiyoruz.  Ardından Keçe atölyesine gidiyoruz ve bilgi alıyoruz. Gün sonunda yorgunluğumuzu atmak için Dere Kahve’ye gidip çay kahve molası veriyoruz. Gezilerimizi tamamlayıpAntik çağlarda Anadolu'nun Akdeniz'e açılan başlıca limanlarından biri olan Kuşadası’na gideceğiz. Kuşadası’nda konaklama yapacağımız otelevarış, akşam yemeği ve serbest zaman… Dileyen konuklarımız Kuşadası sahilinde yürüyüş yapabilir veya Barlar Sokağında eğlenebilir…


04 Ağustos 2022 Perşembe :

Sabah kahvaltımızın ardından tarihte iz bırakan uygarlıklara tanıklık etmiş kentimiz Didim'e hareket ediyoruz. İlk olarak Altınkum’da yüzme molası… Sonrasında Antik Dünyanın bir kehanet merkezi olan Apollon Tapınağı’na gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla anlamlanacak yapıları görüp Güzel Çamlı Milli parkına hareket Kalamaki Plajında yüzme molası sonrasındaOtelimize dönüş, akşam yemeği  ve dinlenme.


05 Ağustos 2022 Cuma :

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Tarihi M.Ö.6000 yıllarına kadar uzanan Antik dünyanın en önemli kentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’nde tarihe güzel bir yolculuk yapacağız. Ardından tarihi mimarisini korumayı başarmış eski bir Rum köyü olan Şirince’ye gidiyoruz. Şirince’nin tarihi sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında yöreye özgü çeşitli meyve şaraplarından, zeytinyağı ve yöresel ürünlerinden satın alabilirsiniz. Şirince’deki gezimizin ardından Seferihisar’a hareket. Türkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından Seferihisar’ın kıyısında bulunan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık turumuzda Liman ve Sığacık Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Saat 19:20 civarında İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varış ve check-in işlemlerimizi tamamlayıp 20:40'de Adana‘ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Adana Havalimanına varış ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere.

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;                                      


* HAVAYOLLARI İLE ADANA – İZMİR GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ,


* TURİZM OTOBÜSLER İLE PROGRAMDAKİ GEZİLER,


* İZMİR’DE 4* KORDON ÇANKAYA OTELDE 2 GECE KONAKLAMA


* KUŞADASI’NDA 4* MARİNA OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,


* OTELLERDE 4 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI,


* OTELLERDE 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,


* REHBERLİK HİZMETLERİ,


* FOÇA'DA TEKNE TURU 


 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;


ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ,


 


ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

BONUS, WORLD, AXESS, MAXIMUM

ZİRAAT COMBO 6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

4400.00 TL

 

 

4700.00 TL

 

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

2800.00 TL

 

3000.00 TL

6 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

3800.00 TL

 

4050.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

5900.00 TL

 

6250.00 TL

 

* Kötü hava, yol veya oda blokajı gibi durumlarda rehber uygun gördüğü yerlerde program ve otelde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Taksitlendirmeler  bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Facebookta Paylaş