KARS VAN SARIKAMIŞ ÇILDIR Doğu Ekspres Treni Yataklı Vagon

KARS VAN SARIKAMIŞ ÇILDIR Doğu Ekspres Treni Yataklı Vagon

01 - 04 Mart 2024 (3 Gece 4 Gün)

 

Uçak ile gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Tren ile dönüş

KARS VAN SARIKAMIŞ ÇILDIR GÖLÜ


 

 2 GECE KARS’TA 1 GECE TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGONDA KONAKLAMA


Van – Akdamar Adası – Muradiye Şelalesi - Kars - Çıldır Gölü -  Ani Harabeleri 

Sarıkamış -  Kemaliye - Divriği – Sivas


 

WORLD  VE MAXIMUM KREDİ KARTINA

PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT AVANTAJI  01 Mart 2024 Cuma

 

Sabah saat 08.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemleri sonrası 09:45 uçağı ile Van’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Van’a varış ve havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Van şehir merkezine hareket edeceğiz. Van’da ilk durağımız yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi (ekstra) alacağımız restoran. Öğle yemeği sonrası Gevaş’a hareket. Gevaş’tan teknemize binerek Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, rehberimiz eşliğinde muhteşem taş işçiliği örneklerini görebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni gezeceğiz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van’dan ayrılıp Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anadolu'nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Karlar altında muhteşem bir manzaraya sahip şelaleyi görüp Kars’a hareket. Otelimize yerleşme ve otelde akşam yemeği, dinlenme.


02 Mart 2024 Cumartesi :


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıp rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine gideceğiz. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin (ekstra) ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir. Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme.


03 Mart 2024 Pazar :


Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nın gezilmesi ve Katerina Köşkü’nün dışarıdan görülmesi ve fotoğraf molası akabinde  kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kars’a geri dönüş Kars merkezde yapacağımız gezimize başlıyoruz İlk olarak meşhur Kaz etini tatmak için öğle yemeğimizi alıyoruz(ekstra) ardından Kafkas cephesi harp tarihi müzesi gezimizi yapıyoruz ve  Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (Merkez Cami) Demir Köprü, İsmet Paşa ilk öğretim okulu ,Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi görülüp Akşam yemekli Kafkas Gecesine gidiyoruz. Eğlencemiz akabinde saat: 22:20 sularında Turistik Doğu Ekspresi Tren yolculuğumuza başlayacağız. Turistik Doğu Ekspresi Yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz ve yolculuğumuz başlıyor. Geceleme Trende yataklı vagonda.

 

04 Mart 2024 Pazartesi :

 

Saat 08:43 sularında İliç tren istasyonuna varıyoruz. Burada verilecek mola sırasında bizi bekleyen aracımız ile Kemaliye gezimizi yapıyoruz. Değirmen ,Hamam ,Orta Cami, lökhane gezilerimizi yapıp trene tekrar dönüş yapıyoruz. Saat 12:46 sularında Divriği Tren istasyonuna varış. Burada verilecek uzun bir mola esnasında UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Divriği Ulucami ve Darüşşifa ‘yı (Tadilat nedeniyle dışardan gezilebilmektedir) ve Tarihi Divriği Konaklarını panoramik olarak görüp tekrar trenimize gidiyoruz. Saat 18:23 civarı Bostankaya garına varış ve ekstra olarak Sivas gezisi . Sivas’ta verilecek mola esnasında dileyenler Sivas merkezde akşam yemeği yiyebilir ardından Saat 22:13   Bostankaya Garından Kayseri’ye Hareket. Keyifli tren yolculuğumuzu Kayseri ‘de sonlandırıyoruz. Kayseri’de bizi bekleyen aracımızla Adana’ya dönüş ve turumuzun sonu. Dileyen Misafirler Trende Kalıp Ankara İstikametinde Yolculuğa devam edebilirler. Not; İstasyon varış saatleri rötar sebebiyle değişiklik gösterebilir.

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:


* PEGASUS HAVAYOLLARI  İLE ADANA-VAN GİDİŞ UÇAK BİLETİ,


* TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KARS-KAYSERİ YATAKLI VAGON TREN BİLETİ,


* KAYSERİ-ADANA TRANSFERİ VE PROGRAMDA BELİRTİLEN ULAŞIM HİZMETLERİ,


* KARS’TA KARSPARK OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,


* 1 GECE TRENDE YATAKLI VAGONDA KONAKLAMA,


* OTELLERDE 2 ADET SABAH KAHVALTISI,


* OTELLERDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* REHBERLİK HİZMETİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:


* ÖĞLE YEMEKLERİ, MÜZE GİRİŞLERİ,


* KAFKAS GECESİ, TRENDE YAPILAN GEZİLER VE YEMEKLER,


* VAN AKDAMAR ADASI TEKNE TURU TRENDE YAPILAN GEZİLER VE YEMEKLER,


* ÜCRETE DAHİL OLDUĞU BELİRTİLMEYEN TÜM HİZMETLER

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

AXESS, BONUS, WORLD

ZİRAAT COMBO, MAXİMUM

  3 TAKSİT

 

AXESS, BONUS, WORLD

 ZİRAAT COMBO,  MAXİMUM

6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

15990.00 TL

 

16950.00 TL

 

 

17750.00 TL

 

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

11500.00 TL

 

12200.00 TL

 

12750.00 TL

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

13790.00 TL

 

14620.00 TL

 

15300.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

29980.00 TL

31780.00 TL

33280.00 TL

 

 

Önemli Notlar:

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Uçak ve tren saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

* Kara yolculuklarında kişi sayısına bağlı olarak Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

*Yataklı vagonların kapasitesi 2 kişiliktir. Trende aynı oda içerisinde 2 kişi konaklayabilmekte olup,3. kişi konaklayamamaktadır. İçinde el lavabosu, masa ve mini bir buzdolabı da bulunuyor.

 

 Facebookta Paylaş