KARADENİZ ve YAYLALARI LEZZET & KÜLTÜR TURU UÇAKLI

KARADENİZ ve YAYLALARI LEZZET & KÜLTÜR TURU UÇAKLI

KARADENİZ ve YAYLALARI LEZZET & KÜLTÜR TURU


  SÜMELA MANASTIRI-MAÇKA-HAMSİKÖY-ZİL KALE-ŞENYUVA-AYDER
BATUM-ÇEÇEVA-UZUNGÖL-KAYABAŞI YAYLASI-RİZE-TRABZON-AKÇAABAT…


20-24 Temmuz & 17-21 Ağustos 2022


Adana’dan Uçaklı Butik Tur


3 Gece Yaylalarda ve 1 Gece Batum’da konaklama, Tüm Turlar,
4 Öğle Yemeği, 4 Akşam Yemeği, Batum’da Gürcü Gece Eğlencesi Dahil!1.GÜN / ÇARŞAMBA                           ADANA-TRABZON-SÜMELA MANASTIRI-HAMSİKÖY-ZİGANA


Saat 12.00’da Adana Havalimanı’nda buluşma ve Pegasus Havayolları ile 13:00’da Trabzon’a hareket. 14:30’da Trabzon’a varış. Alanda bizleri bekleyen aracımızla Maçka yollarından devam ederek Sümela’ya varıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı’nı görüyoruz. Sümela Manastırı ziyaretimiz sonrası Hamsiköy’e hareket edeceğiz. İkramımız olan Hamsiköy’ün meşhur sütlacını tattıktan sonra konaklayacağımız Zigana Yayla Tatil köyüne hareket. Odalara yerleşme ve doğa ile iç içe otelimizde serbest zaman. Akşam yemeğimiz ve konaklama Zigana Yayla Tatil Köyünde.


2.GÜN / PERŞEMBE                          ÇEÇEVA-ZİL KALE-ŞENYUVA-ÇAMLIHEMŞİN-AYDER YAYLASI


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Çayeli Haremtepe Köyü’ne (Çeçeva) hareket. Muhteşem bir görsel şölen Gizli bahçe Çay Bahçesinde çekeceğimiz fotoğraflarımızın ardından köy kahvesinde çaylarımızı içeceğiz. Çamlıhemşin’e hareket. Fırtına Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyerek  Çat Vadisi’ne ulaşacağız. Sarp bir kayaya konuşlanmış 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan Zil Kale’yi gezeceğiz. Zil Kale ziyaretimizin ardından Bölgenin en eski köprüsü olan Çinçiva Kemer Köprüsü’nü ve Şenyuva’yı göreceğiz. Fırtına Deresi kenarında alacağımız öğle yemeği sonrası Ayder Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam edeceğiz ve Fırtına Deresi & Vadisi, Hemşin ve Çamlıhemşin Yaylalarını geçerek 1358m. Yükseklikte Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Gelin Tülü Şelalesi ve yöresel Yayla Evlerinigörerek Karadeniz’in en gözde yaylasında yapacağımız yürüyüş sonrasında konaklama yapacağımız Haşimoğlu Oteli’ne varış ve odalarımıza yerleşme. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından eğlence otelimizde. Konaklama Ayder Yaylası Haşimoğlu Otelde

 


3.GÜN / CUMA                                   AYDER YAYLASI-SARP-BATUM-BATUM BOTANİK BAHÇESİ


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Sarp sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Gürcistan’a geçiş. İlk durağımız Batum’da bulunan ve Dünya'nın sayılı botanik bahçelerinden olan Botanik Bahçesi'ni ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesi ziyaretimizin ardından Gürcü mutfağının lezzetlerini tadacağımız öğle yemeğimizin ardından Batum şehir merkezine varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk olarak bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni göreceğiz. Saat Kulesi, pubları ve restorantları ile dikkat çeken Piazza Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip mitolojik hikayesiyle bizleri etkileyecek Medea Heykeli’ne geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Poseidon Çeşmesi ve Opera Binası’nı görüp otele transfer ve yerleşme. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Akşam Yemekli Gürcü Gecesi için otelimizden hareket. Gideceğimiz restoranda Gürcü mutfağını tatma ve Gürcü danslarını izleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği sonrası Batum’da ses ve ışık gösterilerinin izlenmesinin ardından otelimize transfer. Konaklama Batum’da.


4.GÜN / CUMARTESİ                                                                  UZUNGÖL-KAYABAŞI YAYLASI


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından  Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Yol güzergahında bulunançay fabrikasında üretim aşamalarını uzmanlar tarafından grubumuza verilecek brifing ile görme şansımız olacak. Arzu edenler burada çay satın alma imkanı da bulabilecekler.  Çay fabrikası ziyaretimizin ardından 1090m. yükseklikte vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl ve yakınındaki Şerah Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl Manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Uzungöl’de alacağımız öğle yemeği sonrası Karadeniz’in özgün yaylası Kayabaşı Yaylası’na gidiyoruz. Ahşap yayla evleri mimarisi tarzında yapılmış Kayabaşı Yayla Otelimizde odalarımıza yerleştikten sonra çevrede yürüyüş yapabilirsiniz. Karadeniz eğlencesi eşliğinde alacağımız akşam yemeği ve konaklama Kayabaşı Yaylası’nda.


5.GÜN / PAZAR                                                       KAYABAŞI YAYLASI-TRABZON-AKÇAABAT-ADANA


Doğa harikası yaylamızda güne güzel bir kahvaltı ile merhaba diyoruz ve Ladin Ağaçları ile çevrelenmiş oksijen deposu yayladan ayrılıp Trabzon’a hareket. Trabzon şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz panoramik turumuz sonrası Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyareti esnasında konakladığı Tarihi Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Trabzon şehir turumuzun ardından Akçaabat’a gideceğiz. Akçaabat’ta alınacak öğle yemeği sonrası Trabzon
Havalimanına transfer. Bilet ve Bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları ile 14:50’de Adana’ya hareket. 16:25’de Adana'ya varış ve tur sonu.

 

 

FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum-Combo

İki Kişilik Odada Kişi Başı

6950 TL

7500 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

7950 TL

8600 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

6150 TL

6650 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)

4950 TL

5350 TL


FİYATA DAHİL HİZMETLER


Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Trabzon-Adana parkurunda uçak bileti
Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
Programda belirtilen tüm turlar
1 Gece Zigana Yayla Tatil Köyü’nde vb. konaklama  
1 Gece Ayder Haşimoğlu Hotel’de vb. konaklama  
1 Gece Batum Sputnik Hotel’de vb. konaklama  
1 Gece Kayabaşı Yaylakent Tatil Köyü’nde vb. konaklama  
Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
Otellerde alınacak 3 akşam yemeği
• Batum’da Gece Gürcü Eğlencesi eşliğinde alınacak Akşam Yemeği
Fırtına Vadisi’nde alınacak yöresel öğle yemeği
Uzungöl’de alınacak yöresel öğle yemeği
Batum’da alınacak yöresel öğle yemeği
Akçaabat’ta alınacak yöresel öğle yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.


NOTLAR
Maximum ve World Kart Vade Farksız 3 Taksit uygulaması 16 Mayıs 2022 tarihine kadar geçerlidir.
Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup doluluk oranına göre artış gösterecektir.
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Menülerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.
Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.
Gürcistan'a COVİD-19 kapsamında 2022 Mayıs ayından itibaren girişlerle ilgili koşullara göre katılımcıların Gürcistan ve Türk hükümetlerinin talep ettiği koşulları yerine getirmesi gerekmektedir
  Gürcistan'a geçiş için yeni tip çipli Kimlik kartı gerekmektedir. Ayrıca anne veya babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış olanlar için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
Yaylalara çıkışlarda hava şartlarının uygun olmaması, Sel, heyelan vb. gibi doğal afetlerin yaşanması gibi durumlarda kolluk kuvvetlerinin izin vermemesi sebebiyle çıkılamamaktadır. Ayrıca Çeçeva köyü gibi çay toplama alanların bulunduğu bölgelerde çay toplama zamanında girişe izin verilmemektedir. Bu gibi durumlarda rehber programı iptal etme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Facebookta Paylaş