KAPADOKYA Kültür & Lezzet Turu Cappadocia Balloon Fest 2022

KAPADOKYA Kültür & Lezzet Turu Cappadocia Balloon Fest 2022

KAPADOKYA Kültür & Lezzet Turu
Cappadocia Balloon Fest 2022


Derinkuyu-Soğanlı-Sinasos-Güvercinlik-Ürgüp-Göreme-Dervent-Avanos…


23-24 TEMMUZ 2022


5* Konaklama, Tüm Turlar, Tüm Yemekler, Festival Bileti Dahil!1.GÜN / 23 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ      DERİNKUYU-SOĞANLI-SİNASOS-KAPADOKYA BALON FEST


Saat 06:30’da Adana İstasyon Meydanında buluşma ve 07:00’da Kapadokya’ya hareket. İlk durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri. Sığınaklar, ahırlar ve yaşam için düşünülecek her ayrıntının yapıldığı bu şehirde zamana karşı ilgi çekici bir yolculuk yapacaksınız. Yeraltı şehrini ziyaretinden sonra Soğanlı Vadisi’ne hareket. 6. ve 7. yüzyıllarda yaşayan Bizanslıların hayatlarına tanıklık etmiş geziye açık olan 15 kilise ve hala kayıp olduğu düşünülen 50’ye yakın kilisenin bulunduğu Soğanlı. MS 1200-1300 yılları arasında Bizanslılardan alınıp bir Türk köyü haline gelmiştir. Soğanlı Vadisinde yapacağımız yürüyüş turumuzda köylü kadınların yapmış olduğu el yapımı pekmez ve buraya özgü renkli bez bebeklerden satın alma imkanı bulabilirsiniz. Soğanlı’da meyve ağaçlarının altında alacağımız özel öğle yemeği sonrası eski bir Rum köyü olan Mustafapaşa’ya (Sinasos) hareket. Rehberimizin anlatımları eşliğinde kiliseleri, medreseleri, kervansarayları, manastırları ve daracık sokakları görme imkanı bulacağız. Sinasos’ta gerçekleştireceğimiz bu keyifli yürüyüşün ardından konaklayacağımız otele hareket. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Otelde alınacak akşam yemeği sonrası Kapadokya Balon Fest etkinlik alanına transfer. Uluslararası şekilli balonların görsel şölenine Konserler eşlik edecek.  Konserler sonrası otele dönüş. Konaklama Ramada Hotel Kapadokya’da   2.GÜN / 24 TEMMUZ 2022 PAZAR           GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ-DERVENT-AVANOS-ADANA


(İsteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi Kapadokya’yı gökyüzünden görebilecek extra balon turuna katılabilirler.) Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Göreme Açıkhava Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Güvercinlik Vadisi’ne gideceğiz. Vadinin güzelliğini fotoğraflayıp burada bulunan şarap butiğinde yerel şaraplardan tatma ve satın alma imkanı bulabileceksiniz.
Sonrasında Avanos’a hareket ve yöresel öğle yemeği. Yemek sonrası Avanos Güray Müze’ye gideceğiz. Avanos Hititlerden beri sürmekte olan çömlekçilik geleneğine ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce yıldır bölgede biriken tarih ve babadan oğula geçen bu geleneksel el sanatı için çağdaş müzecilik anlayışıyla kurulmuş müzeyi ziyaret edeceğiz. Müze’de yapım atölyelerini ve teşhir salonlarını görüp alışveriş imkanı bulabileceğiz. Avanos ziyareti sonrası Dervent Vadisi ya da Hayal Vadisi olarak da bilinen peri bacası oluşumlarının bulunduğu Develi Vadi’ye gidiyoruz. Vadi gezimizin ardından Kapadokya’ya veda edip Adana’ya dönüş yolculuğuna geçeceğiz. 21.00 civarında Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 


FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bankkart-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1895 TL

2050 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

2195 TL

2350 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1595 TL

1700 TLFİYATA DAHİL HİZMETLER


Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri


Programda belirtilen tüm turlar


1 Gece 5* Ramada Hotel Kapadokya’da konaklama


Otelde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği  


Kapadokya Balon Fest Etkinlik Giriş Bileti


Soğanlı Vadisi’nde alınacak Öğle Yemeği


Avanos’da alınacak Öğle Yemeği


Profesyonel Rehberlik Hizmetleri


Seyahat Sigortası

 


 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Tüm kişisel harcamalar

Fiyata Dahil olarak açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler

Menü detayında belirtilenler dışındaki özel sipariş yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler


KAPADOKYA BALON FEST


https://www.instagram.com/balonfestkapadokya/
23 Temmuz 2022 Festival Etkinlik
19:00     Dj Performans ve Şekilli Balon Gösterileri
21:00     Edis Konseri
22:30     Ozan Doğulu KonseriNOTLAR

• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur akışında değişiklik yapabilir.
Restoran menülerinde yer alan meze, ara sıcak ve salatalar dört kişiye olacak şekil servis edilir. 
Yemeklerde alınacak içecekler ekstra olarak servis edilmektedir.               
Tüm kredi kartlarına taksit imkanı olup, fiyat listesinde yer almayan banka kredi kartlarına ait taksitlendirmeler, bankaların faiz uygulamaları uygulanarak hesaplanacaktır.
• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
• Kesin Rezervasyonun için tur bedelinin %40 lık bölümünün ödenmesi ve kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Geziye çıkmadan önce MÜZE KART edinebilirsiniz

Facebookta Paylaş