GAP TURU MARDİN - DİYARBAKIR ŞANLIURFA

GAP TURU               MARDİN - DİYARBAKIR ŞANLIURFA

Taşların dile geldiği topraklar…

 

MARDİN – MİDYAT – ESTEL – ZERZEVAN KALESİ

 

MITHRAS TAPINAĞI – DİYARBAKIR – ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE

 

TUR TARİHLERİ : 


20-23 EKİM 2022


1 GECE MARDİN 1 GECE DİYARBAKIR'DA KONAKLAMA 


2022 1.gün:

Saat 24.00’da istasyon meydanında buluşma, 00:30’ da istasyon meydanından hareket, 00:45’da Duygu Kafe önünden hareket ediyoruz. Bahçe – Gaziantep – Şanlıurfa – Viranşehir yol güzergâhından, Mardin’e gidiyoruz.                                                                                                          

2022 2.gün :

Sabah erken saatte Mardin’e varış. Kahvaltımızın ardından İnançların ve insanların her dilde kendilerini ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de Kasımiye Medresesi ve Mardin’in Antik sokaklarında yapacağımız yürüyüş eşliğinde tarihi Ulu Camii gezilerimizi yapıp Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına hareket ediyoruz. Manastır içinde Meryemana, Resuller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkari ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız 4* Yay Grand Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Otelde akşam yemeği ve dinlenme Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Mardin'in gece gerdanlık olarak adlandırılan görüntüsü görmek için otelden ayrılıyoruz. Fotoğraf ve kısa molamızın ardından otele dönüş.

2022 3.gün :

Saat kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz. İlk olarak yapılan keşifler sonunda bulunan Roma dönemine ait, özellikle Romalı askerler ve tüccarlar arasında yaygın olan Mithras dinine ait kalıntıların bulunduğu Zerzevan Kalesi’ne gideceğiz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Kale ve yeraltı tapınağı kalıntılarını gördükten sonra Diyarbakır’a gidiyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından Dünyada Çin Seddinden sonra en uzun, geniş ve sağlam sur olarak kabul edilen devasa Kale Surlarına gidip buradan Mezopotamya Ovası’nın muhteşem manzarasını göreceğiz. Sonrasında ünlü Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın evini gezip hatıra fotoğrafı çekildikten sonra kısa bir yürüyüşle Ulu Cami’ye gidiyoruz. Tarihi Camiyi gezimizin ardından ekstra öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yörenin meşhur kaburga dolmasını yiyebilirsiniz. Öğle yemeğimizin sonrasında M. Kemal Atatürk’ün Diyarbakır ziyareti esnasında konakladığı müze evi geziyoruz. Tüm gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız Otele gidiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme

2022 4.gün :

Sabah alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varış ve ilk olarak Dünyada bilinen en eski mabedinin bulunduğu Göbeklitepe ‘ye gidiyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin sonrasında Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölünü, İbrahim Aleyhi selamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Bedesten Çarşısında alışveriş için serbest zaman sonrasında Adana’ya hareket ediyoruz.Geç saatlerde Adanaya varış ve turumuzun sonu..Bir başka GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

MERCEDES TOURİSMO, TRAVEGO TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


1.GÜN KAHVALTI


MARDİNDE 1 GECE OTEL’DE KONAKLAMA


DİYARBAKIR’DA 1 GECE OTELDE  KONAKLAMA


OTELLERDE 2 ADET SABAH KAHVALTISI


OTELLERDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ


OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR


SEYAHAT SİGORTASI


REHBERLİK HİZMETİ


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:,


ÖĞLE YEMEKLERİ, YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE GİRİŞLERİ       

 

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

BONUS, AXESS, WORLD,

MAKSİMUM, COMBO 6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

2500.00 TL

2650.00 TL

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

1600.00TL

1700.00TL

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

1990.00TL

2110.00TL

TEK KİŞİLİK ODA

2990.00TL

3170.00TL 

Önemli Notlar: 

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

 

Facebookta Paylaş