EGE & KÖYLERİ Uçaklı butik tur

EGE & KÖYLERİ  Uçaklı butik tur

 EGE ve KÖYLERİ


SIĞACIK-SEFERİHİSAR-ÇEŞME-ALAÇATI-GERMİYAN-YENİÇAROHORİ
ŞEYTAN SOFRASI-CUNDA-AYVALIK-KAZDAĞLARI-ASSOS-BEHRAMKALE
BOZCAADA-AYAZMA-YEŞİLYURT-ADATEPE- İZMİR…


22-26 Ağustos 2022


Adana’dan Uçaklı Butik Tur


1 Gece Çeşme, 2 Gece Kazdağları, 1 Gece Bozcaada Konaklama!


Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!1.GÜN / PAZARTESİ                                           ADANA-İZMİR-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-ÇEŞME


Sabah saat 07:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve SunExpress Havayolları ile 08:45’de İzmir’e hareket. Uçağımız saat 10:15’de İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Seferihisar’a hareket. Türkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’dan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık Kalesi ve limanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Seferihisar’da yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizin ardından köylülerin ürettiği el sanatlarından satın alma ve yöreye özgü ev yapımı tatlılardan tatmak için Sığacık sokaklarında serbest zaman. Öğleden sonra Çeşme’ye hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Çeşme’ye varış ve otelimize yerleşme. Öğleden sonra deniz ve havuz imkanlarından yararlanmak için serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından Alaçatı’ya hareket.  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri ile sizleri kendisine hayran bırakacak tatil beldemiz Alaçatı’da gerçekleştireceğimiz yürüyüşümüz sonrası Alaçatı’da serbest zaman  sonrası otele dönüş. Konaklama Çeşme’de.


2.GÜN / SALI                                         GERMİYAN- AYVALIK-KÜÇÜKKÖY-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI-KAZDAĞLARI


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin ilk SlowFood ünvanına sahip köyü olan Germiyan Köyü. Çeşme’nin bir köyü olan Germiyan’ın sokakları, köy sakinlerin boya fırçalarıyla adeta bir tabloya dönmüş. Bu köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından köyde yer alan ve antika eserlerle süslenmiş otantik ev kafede çaylarımızı yudumlayıp şeker içi kurabiyelerini tatdıktan sonra Ayvalık'a hareket ediyoruz. İlk durağımız Şeytan Sofrasını.  Ege’nin en güzel manzarasına sahip bu tepede manzaranın tadını çıkarttıktan ve birbirinden güzel manzara fotoğrafları çektikten sonra Mübadele sonrası Balkanlardan gelen nüfus ile bugünkü halini almış olan Küçükköy (Yeniçarohori)’ye gideceğiz. Günümüzde bir sanat köyüne dönüşmüş olan köyde vereceğimiz serbest zamanda bu atölyeleri gezebilir ve hediyelik eşya mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında öğle yemeği alacağımız restorana hareket. Buraya özgü bir balık olan Papalina balığından oluşan öğle yemeği sonrası Ayvalık üzerinden Cunda Adası’na (Ali Bey) hareket edip muhteşem manzaralara sahip Sevim& Necdet Kent Kitaplığı ve Nostaljik Cafe’de kahve molası veriyoruz. Burada güzel manzara eşliğinde kahvenizi içerken kütüphane kitaplığına da göz atabilirsiniz. Ardından dar sokaklardan yürüyerek Adanın merkezine gelip burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde bünyesinde çok farklı eserleri barındıran Türkiye’deki 3 Rahmi Koç müzesinden biri olan Taksiyarhis Kilisesi Rahmi Koç Oyuncak Müzesini gezebilirler.
Ardından Ayvalık merkez, Antikacılar Çarşısı, Tostçular Çarşısı gezilerimizi yapıp Ayvalık Lor Tatlısı tatma imkânı bulacağız.  Kaz Dağları’nda bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Kazdağları Manastırhan Butik Otel’de


3.GÜN / ÇARŞAMBA                                                      KAZDAĞLARI-ASSOS


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.
Assos’a hareket. Dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'nden Assos Antik kentinin Akropol'üne çıkıyoruz. Burada M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağını görüyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Akropol gezisinin ardından köy merkezinde alacağımız öğle yemeği sonrası deniz keyfi için Asos’a hareket. Burada plajlarda keyifli bir zaman geçirip denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşamüzeri rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Kaz Dağları’nda bulunan otelimize transfer Akşam yemeği ve konaklama Kazdağları Manastırhan Butik Otel’de.


4.GÜN / PERŞEMBE                                              BOZCAADA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Bozcaada’ya geçmek için Geyikli’ye hareket. Geyikli’den vapurla Bozcaada’ya geçiş yapıyoruz. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini anlatıyor. Bir zamanların kahvehaneleri, tavernaları ve meyhaneleri şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eğer lezzet düşkünü bir gezginseniz yeni tatlarla tanışacağınız Bozcaada’yı keşfetmek sizlere ayrı bir keyif verecektir. Bozcaada’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda adaya özgü lezzetleri tatma ve fotoğraf çekmek için serbest zaman sonrası yerel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeği sonrası konaklayacağımız otele transfer ve odalara yerleşme. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Adanın en güzel plajlarından birisi olan Ayazma Plajı’na hareket. Burada denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeğimizi Adanın en güzel restoranlarından birinde alacağız. Akşam yemeği sonrası Bozcaada’nın hareketli sokakları bizleri bekliyor. Konaklama Bozcaada Fahri Otel’de.


5.GÜN / CUMA                                             BOZCAADA-KAZDAĞLARI-YEŞİLYURT KÖYÜ-ADATEPE KÖYÜ--İZMİR-ADANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası
anakaraya dönüş yolculuğumuz için Bozcaada iskelesine hareket. Vapur yolculuğumuzun ardından Geyikli’ye varış ve İlk durağımız Yeşilyurt Köyü’ne hareket. Sahilden birkaç km içerde ve Kazdağları eteklerinde yer alan badem ağaçları ile çevrili ve taş mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı bu köyde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, bir zamanlar Rum nüfusunda yaşamış olduğu köyün meydanında çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Tam bir Ege kasabası olan bu köyün meydanındaki tarihi cami, mimarisi ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeşilyurt Köyü turumuz sonrası bir sonraki durağımız Kazdağları’nda yer alan Adatepe Köyü. Adatepe’ye varış ve arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası köy meydanında yer alan kahvehanede çaylarımızı içeceğiz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamız sonrası günümüzde hala aktif olarak zeytinyağı yapımında da kullanılan Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada eskiden sabun ve zeytinyağı yapımında kullanılan aletleri görme fırsatı bulacağız. Sonrasında eski bir köy okulunun restore edilerek yapılmış Taşmektep bir başka ziyaret durağımız olacak. Adatepe’de alacağımız öğle yemeğimizin ardındanİzmir’e hareket.  Öğleden sonra İzmir’e varış ve şehir turu. Panoramik şehir turumuzun ardından İzmir Kordon’da serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. SunExpress Havayolları ile saat 20:40’da Adana’ya hareket. 22:05’de varış  ve turumuzun sonu

 

 

 

 

 

FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum-Combo

İki Kişilik Odada Kişi Başı

7750 TL

8350 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

9250 TL

9950 TL

7-11 Yaş (2 yetişkinle beraber)

6450 TL

6950 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)

5250 TL

5650 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir-Adana parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
Programda belirtilen tüm turlar
1 Gece Çeşme Ege Tulip Otelde vb. konaklama
2 Gece Kazdağları Manastırhan Butik Otelde vb. konaklama  
1 Gece Bozcaada Fahri Otelde vb. konaklama  
Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
Otellerde alınacak 3 Akşam Yemeği
Bozcaada Vahit’in Yeri Balık Restoranda alınacak akşam yemeği
• Seferihisar Zengin Kepçe Restoran’da alınacak öğle yemeği
Ayvalık Papalina Balık Evinde alınacak öğle yemeği
Assos Köyüm Restoranda alınacak öğle yemeği 
Bozcaada 4 Hanımeli Restoranda alınacak öğle yemeği
Adatepe Zeushan Restoranda alınacak öğle yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm yemeklerde alınacak içecekler.

 

 

NOTLAR
Maximum ve World Kart Vade Farksız 3 Taksit uygulaması 16 Mayıs 2022 tarihine kadar geçerlidir.
Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup doluluk oranına göre artış gösterecektir.
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyonun yapılması için ön ödeme yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.
Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.

Rezervasyonlar minimum %50 ön ödeme ile gerçekleştirilmekte olup, kayıt yapılan tarihten sonra fiyatlarda meydana gelecek herhangi bir artış veya indirim katılımcıya uygulanmayacaktır. Kayıt sonrası ödemeler herhangi bir kampanya ve uygulama ile birleştirilemez, kullanılamaz.Facebookta Paylaş