BURSA GÖLYAZI TRİLYE MUDANYA KOZAHAN ESKİŞEHİR

BURSA GÖLYAZI TRİLYE MUDANYA KOZAHAN ESKİŞEHİR

           Bursa – Gölyazı – Trilye – Mudanya

    

                             Kozahan – Cumalıkızık – Eskişehir – Odunpazarı

  

                                                                 Tur Tarihleri:  20-23 Ekim

 

  

2022 1. GÜN :  

Saat 20.30 da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon önünde) buluşmamızın ardından saat 20.45’de İstasyon Önünden, 21:00’de Duygu Kafe karşısından hareket ediyoruz.

 

2022  2.GÜN :

Sabah saatlerinde Gölyazı’da Ağlayan Çınar ve Ulubat Gölü kenarında keyifli bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Ardından Mudanya’nın yazlık yeri olan Trilye’ye hareket ediyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Trilye’de Fatih Camii, Taş Mektep ve eski evlerin görülmesine müteakip Mudanya’ya hareket ediyoruz. Türk-Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının imzalandığı yalı olan Mütareke Evi Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Girit mahallesindeki Tarihi konakları fotoğraflıyoruz ve İskeleyi geziyoruz. Sonrasında Bursa’da bulunan 4* Tiara Hotele geçiyoruz, odalara yerleşme akşam yemeği ve dinlenme.


2022 3.GÜN :

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret ediyoruz ve Tophane Tepesi’nden panoramik olarak Bursa’yı seyrediyoruz. Ardından Evliya Çelebi’nin Bursa’nın Ayasofya’sı dediği görkemli Ulucami‘yi göreceğiz. Tarihi Koza Han’da alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Mehmet Çelebi tarafından 1421 de yaptırılan ve Bursa’nın sembolü haline gelen Yeşil Türbe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Bursa’nın fethinin tasvir edildiği ve Dünya’nın en büyük panorama müzesi Fetih Panorama 1326 Müzesini geziyoruz. Ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Cumalıkızık' a gidip tarih kokan dar sokaklarda gezimizi tamamlıyoruz ve Eskişehir’e hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız oteldeakşam yemeği ve dinlenme.

 

2022  4 .GÜN :

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Türkiye’nin gelişen en gözde şehirlerinden biri olan Eskişehir gezimize başlıyoruz. Tarihi Hititler Dönemi’ ne kadar uzanan Eskişehir’e geldiğimizde ilk olarak Bizans'tan Selçuklulara, Osmanlılardan Cumhuriyet'e kadar uzanan kadim bir şehir olan Odunpazarı’na gidiyoruz. Osmanlıdan kalma Tarihi Odunpazarı Evlerinin görülmesini takiben Kurşunlu Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları, Balmumu Heykel Müzesi’ni göreceğiz. Ardından Sazova Parkı’na hareket ediyoruz. Masal Şatosu, Korsan Gemisi göreceğimiz yerler arasında.  Son olarak merkeze geçiyoruz ve Porsuk Nehri kenarında serbest zaman veriyoruz Dileyen misafirlerimiz ekstra tekne turu ya da Gondol turu yapabilir. Sonrasında turumuzu tamamlıyoruz ve Adana’ya hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 

Yine bir Göğüsgeren Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

 

  

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 

* MERCEDES TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,

 

* BURSA’DA TİARA HOTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* ESKİŞEHİR’DE ROOF GARDEN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* İLK GÜN SABAH KAHVALTISI,


* OTELLERDE 2 ADET SABAH KAHVALTISI,


* OTELLERDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,


REHBERLİK HİZMETİ


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ,PORSUK ÇAYINDA TEKNE TURU


 

Facebookta Paylaş