BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ

BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ


BATI KARADENİZ TURU


Sinop-Kapalı Cezaevi-Sinop Kalesi- Erfelek Şelalesi –Kastamonu

Şerife Bacı Anıtı-Daday- Safranbolu – Yörükköyü –Hıdırlık Tepesi-Kaymakamlar Evi

Güneş Saati- Tarihi Arasta Çarşısı -  Bolu- Amasra-Abant Gölü -Yedigöller-Gölcük Gölü

 

 

 

 1. GÜN :

Saat 18:30’da Uğur Mumcu Meydanında (İstasyon Meydanı) buluşmamızın ardından saat 19:00’da turumuza başlıyor ve Sinop’a hareket ediyoruz.

 

 2.GÜN :

Sabah saatlerinde Sinop’ta kahvaltımızı alıp gezimize başlıyoruz. Sinop’ta ilk olarak Türkiye’nin bilinen tek Fiyordu olan, denizin toprağı aşındırarak nehir yatağı gibi karanın içlerine kadar süzülen Hamsilos Fiyordunu göreceğiz. Hamsilos Koyunun eşsiz manzarasını gördükten sonra Kapalı Ceza Evi, Sinop Kalesi gezilerimizin ardından ekstra öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeğimizin ve çarşıda yapacağımız alışveriş molamızın ardından irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek Şelalelerini görmeye gideceğiz. Burada verilecek fotoğraf molası sonrasında    Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Dağ ve orman manzaralı yolumuzun ardından Kastamonu’ya giriş yapıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından kurtuluş savaşı yıllarında büyük bir özveride bulunarak üstün bir mücadele sergileyen Şerife Bacı Anıtını ziyaret ediyoruz ve sonrasında konaklama yapacağımız İksir Resort Town Otele gidiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme.

 

 3.GÜN  :

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. İlk olarak yolumuz üzerinde bulunan Yörük Köyü’nü gezeceğiz. Tarihi Çamaşırhane ve Kasım Sipahioğlu Konağı gezilerimizin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Cumbalı Evleri ve Tarihi konakları ile bizi karşılayan Safranbolu’ya varıyoruz. Kısa bir şehir turumuzun ardından Hıdırlık Tepesi’nden şehri kuş bakışı seyrediyoruz ve geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesinden şehre kuş bakışı bakıyoruz ve kısa bir yürüyüş sonrasında Müze haline getirilen Kaymakamlar Evi’ni geziyoruz. Yine tarihi şehir içerisinde yapacağımız yürüyüş ile birlikte Güneş Saati, Cinci Han, Tarihi Arasta Çarşısı görülecek yerler arasında. Arasta Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöresel bez, ahşap eşyalardan ve Safranbolu’ya özel Safranlı Lokumlardan satın alabilirsiniz. Alışveriş ve gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız Park Otel’e hareket ediyoruz. Otelimize varış, odalara yerleşme, akşam yemeği, eğlence ve dinlenme…

 

4.GÜN  :

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Amasra’ya gidiyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman ''Lala lala, çeşm-i cihan bumu ola?'' diye sorduğu Bakacak Tepesi'nde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers Prensesinden alan kente vardığımızda Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü'ne geçiyoruz. Sonrasında tarihi boyunca Amasra'nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısı'na geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonrasında deniz kenarında bir Balık Restoran’ında alacağımız öğle yemeğinin ardından Tokatlı Kanyonu üzerinde bulunan yerden 80 metre yükseklikte bulunan Kristal Teras (cam seyir terası)  görüp fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’daki otelimize dönüyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme.

 

5.GÜN :

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Yedigöller’e hareket ediyoruz. Yedigöller ’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yedigöller her mevsim bir başka güzellikle bizleri büyülüyor. Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli park girişinde aracımızdan iniyor ve ilk olarak İnce Göl ile Sazlı Göl ’ü, ardından da Nazlı Göl ve Kuru Göl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız şelalelerin de bulunduğu Dilek Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş, bizden söylemesi). Daha sonra Büyük Göl, Derin Göl ’ün bulunduğu bölgede yemek molası veriyoruz. Yemek sonrası Büyük Göl ve Derin Göl çevresinde fotoğraf çekip gezinti yapıyor, Serin Göl ’ü de gezerek yürüyüşümüzü tamamlıyoruz ve sonrasında muhteşem manzaralar eşliğinde Gölcük Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda göle karşı çayınızı, kahvenizi içebilir ya da göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Sonrasında konaklama yapacağımız Bolu 4* Karpalas City Otel’e gidiyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme…

  6.GÜN :

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından serbest zaman veriyoruz. Dünya’nın cennet köşelerinden bir yer olan Abant’a hareket ediyoruz. Doğa yürüyüşleri, bisiklet ve fayton turları yaparak serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Bir başka Göğüsgeren Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle…ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:


* MERCEDES TRAVEGO, TOURİSMO VE SAFİR LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM,


* İLK GÜN KAHVALTI,


* KASTAMONU DADAY İKSİR RESORT TOWN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* SAFRANBOLU PARK OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,


* BOLU 4* KARPALAS CİTY OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* OTELLERDE 4 ADET SABAH KAHVALTISI,


* OTELLERDE 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,


* KÜLTÜR GEZİLERİ VE ÇEVRE TURLARI,


* MİLLİ PARK OTOBÜS GİRİŞ ÜCRETLERİ,


* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:


* ÖĞLE YEMEKLERİ ve TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE GİRİŞLERİ


 

 

 

ACENTANIZIN TAVSİYELERİ:

 

 

* Gezide yürüyüş Ayakkabısı, güneş gözlüğü, güneş kremi ve kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka tur boyunca yanınızda bulundurun.

* Müze – Ören yeri girişleri için Müzekart almanız tavsiye edilir (www.muzekart.com )

* Kötü hava, yol veya oda blokajı gibi durumlarda rehber uygun gördüğü yerlerde program ve otelde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Koltuklarımız numaralı olup rezervasyon kayıt esnasında verilmektedir, tur boyunca değişmemektedir.

* Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

Facebookta Paylaş