Orta Avrupa turu Thy ile Adana'dan Direkt Uçuş

Orta Avrupa turu Thy ile Adana'dan Direkt Uçuş


       Orta Avrupa Turu PROMOSYON 


 Berlin, Prag, Viyana ,Budapeşte,Bratislava


TÜRK HAVA YOLLARI İLE  ADANA ‘DAN DİREKT UÇUŞ İLE


5 ÜLKE     *ALMANYA  *ÇEKYA * MACARİSTAN *SLOVAKYA *AVUSTURYA


17 -25 Ağustos 2020 7 Gece 8 Gün 


 Budapeşte’de akşam yemekli sınırsız içkili Çigan gecesi Dahil !


 

Tüm Ekstra turlar dahil;Berlin, Viyana ,Prag ve Budapeşte şehir turları, Dresden ,Karlovy Vary, Seegrotte Mağara Gölü& Schönbrunn Sarayı Bahçeleri, Bratislava, Esztergom ,Szentendre, Cesky Krumlov turu DAHİL!
17 Ağustos 2020 Pazartesi 1.GÜN  ADANA-BERLİN

02:00’ da Adana havalimanında buluşma ve Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1737  nolu tarifeli seferi ile saat 03:20'de Berlin'e hareket, saat 06:10'da varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehir turu: Görülecek yerler: Batı Berlin'de; Kurfürstendamm, Gedachtniss Kirche, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Potsdamer Platz, Gemaldegalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Charlottenburg, Doğu Berlin'de; Unterden Linden, East Side Galerie, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Gendermenmarkt...gezimizin akabinde Almanya’nın Saksonya Eyaleti’nin en önemli şehri Dresden’e doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

18 Ağustos 2020 Salı 2.GÜN BERLİN-DRESDEN-PRAG

Sabah kahvaltımızın ardından Dresden şehir turumuza başlıyoruz. Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır. Dresden’de vereceğimiz serbest zamanın ardından Prag’a doğru hareket ediyoruz. Prag’a varışımızla birlikte Prag kalesi’nden Prag şehir gezimize başlıyoruz, Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka`nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

 

19 Ağustos 2020 Çarşamba 3.GÜN  PRAG-KARLOVY VARY

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Karlovy Vary turu için otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk`ün 1918`de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Karlovy Vary gezimizin ardından Prag’a dönüyoruz. Otelimize varış ve dinlenme..

 

20 Ağustos 2020 Perşembe 4.GÜN  PRAG-CESKY KRUMLOV-VİYANA

Otelde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov’a gidiyoruz.  Çekya’nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Tur sonrası Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Viyana şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı,Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman.  Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. 

 

21 Ağustos 2020 Cuma 5.GÜN  VİYANA- SEEGROTTE- SCHÖNBRUNN SARAYI

Sabah kahvaltı sonrası Seegrotte Mağara Gölü& Schönbrunn Sarayı Bahçeleri turumuza başlıyoruz. Yarım günlük bu gezimizin ilk durağı olan Seegrotte yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerken Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve şapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezeceğiz. Gezintimizin devamında Schöbrunn Sarayını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Viyana şehir merkezinde serbest zaman akabinde otele varış ve dinlenme.

 

22 Ağustos 2020 Cumartesi 6.GÜN  VİYANA-BRATİSLAVA-BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava’ya hareket. Büyüleyici meydanlar, pastel sıcaklığında 18. Yüzyıl’dan kalma tarihi binalar, ortaçağdan günümüze uzanan kalenin gölgesi altındaki Arnavut kaldırımlı dar sokaklar ve meşhur heykelleri ile Bratislava gezimize başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan şehir turumuzda araç trafiğine kapalı şehrin en güzel bölgesi 'Hlavné Namestie', 1805 istilasını hatırlatmak amacıyla yapılan ünlü Cumil heykeli, 1572 yapımı ünlü Maximilian Çeşmesi, Art-Nouveau şaheserlerinden 'Kutscherfeld Sarayı' ve dışındaki hediyelik eşya dükkânları, tezgâhları, kafelerle dolu sokakları, bir köprüden geçerek yeni şehre ulaşılan şehrin kapısı Michael Gate, Tuna Nehri'nden 85 metre yükseklikteki görkemli kale bölgesi ve şehrin en güzel sarayı Primate görülecek yerler arasındadır.  Rehberimizin vereceği serbest zamanın sonrasında Budapeşte’ye hareket otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Ardından Çigan Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz.  Şarapları ve şarap mahsenleri ile ünlü olan Borkatakomba bölgesindeki restaurantta önce dünyanın en büyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerin de katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi.

 

23 Ağustos 2020 Pazar 7.GÜN  BUDAPEŞTE-TUNA NEHRİ TEKNE TURU

 Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından tüm gün sürecek olan Budapeşte  gezimize başlıyoruz. Budapeşte şehir turu esnasında Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento Binası, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü...Daha sonra Avrupa'nın en iyi ışıklandırmasına sahip şehri olan Budapeşte'de bu güzelliği görmek için yapabileceğiniz en iyi şey Tuna Nehri'nde tekne turu (Ekstra ) gezimizi yapıyoruz. Akabinde otele dönüş ve dinlenme ..


24 Ağustos 2020 Pazartesi 8.GÜN BUDAPEŞTE- ESZTERGOM -SZENTENDRE - İSTANBUL-ADANA

Sabah kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz. İlk olarak Esztergom: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Estergom Kalesi şu anda Estergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir. Szentendre: Sanatçılar kasabası olarak da bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeştelilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Gezimizin akabinde havalimanına transfer, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları TK1038 nolu seferı ile Budapeste’ den – İstanbul’a 20:10’de hareket , saat 23:15 İstanbul'a varış.

 

25 Ağustos 2020 Salı 9.Gün Türk Havayolları TK2476 seferi ile 02:15’da  İstanbul’dan  - Adana hareket  03:55 ‘de Adana’ya varış. Turumuza katılan tüm misafirlerimize teşekkür eder, bir başka Göğüsgeren turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 NAKİT- TEK ÇEKİM

 

BONUS AXESS WORLD MAXİMUM

3 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

980 € 

 

 

1030 €

0 – 1,99 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

160 €

 

 

168 €

 

2 – 11,99 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

980 €

 

1030 €

TEK KİŞİLİK ODA

 

1200 €


 

1260 €

 

 


                                  ERKEN REZERVASYON İDİRİMLİ FİYATLARDIR.  KONTENJANLARLA SINIRLIDIR.. 

 

 

 

 

TÜRK HAVAYOLLARI

17/08/2020 Pazartesi          TK1737    Adana – Berlin                        03:30 - 06:10

 

24/08/2020 Pazartesi         TK1038     Budapeste - İstanbul              20:10 - 23:15

 

25/08/2020 Salı                 TK2476     İstanbul - Adana                   02:15 - 03:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 
 • THY İLE GİDİŞ ADANA-BERLİN DİREKT UÇUŞ  - DÖNÜŞ BUDAPEŞTE–-İSTANBUL-ADANA BAĞLANTILI UÇAK BİLETİ
 • 1 Gece Dresden,2 Gece Prag,2 gece Viyana ,2 Gece Budapeşte olmak üzere toplam 7 Gece 8 Gün  4* Merkezi ve yarı merkezi otellerde konaklama
 • Toplamda Otellerde alınacak 7 SABAH KAHVALTISI
 • Berlin, Viyana ,Prag ve Budapeşte şehir  turları
 •  Dresden turu , Karlovy Vary turu
 •  Seegrotte Mağara Gölü& Schönbrunn Sarayı Bahçeleri turu
 •  Bratislava turu, Esztergom ,Szentendre turu , Cesky Krumlov turu
 • Budapeşte’de yemekli sınırsız içkili Çigan gecesi (Meşrubat ve Şarap)
 • Programda belirtilen şehirler  arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Göğüsgeren Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Yurt dışı seyahat sigortası (65 Yaş üzeri sigorta fark ücreti alınmaktadır)
 • KDV dahildir
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

 
 • Programa dahil edilmeyen turlar ve hizmetler
 • Schengen vizesi (140 Euro )
 • Programa dahil olmayan akşam yemekleri
 • Öğle Yemekleri ve Tüm tur boyunca içecekler misafirlere aittir.
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri ,Tuna Nehri tekne turu
 • Rehber ve şoför bahşişleri (isteğe bağlı)
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL, İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

 


 

Önemli Notlar
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir. 
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. 
**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür. 
**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir. 
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir. 
**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir. . 
**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Göğüsgeren tur’un sorumluluğunda değildir. 
***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır. 
** Göğüsgeren tur  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Göğüsgeren Tur’un sorumluluğunda değildir. 
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir. 
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir. 
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz. 
**. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz. 
**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir Göğüsgeren Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Göğüsgeren Tur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 
**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir. . 
** Göğüsgeren turizm gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan
 havayolunu değiştirebilir.

** Güvenlik noktalarında, el bagajınız sıvılar ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.

** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden önce lütfen kontrol ediniz.

** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, Göğüsgeren tur unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Facebookta Paylaş