YILBAŞINDA KIŞ MASALI... Kızak Keyfi,Kafkas Eğlencesi...

YILBAŞINDA KIŞ MASALI...  Kızak Keyfi,Kafkas Eğlencesi...

YILBAŞINDA KIŞ MASALI 
İshakpaşa Sarayı- Doğubayazıt-Kars-Ani Harabeleri

Çıldır Gölü-Karda Kızak

Muradiye Şelalesi-Van-Yılbaşı Eğlencesi…


29 Aralık 2018-01 Ocak 2019 
Adana’dan Uçaklı Butik Tur


Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!
1.GÜN / 29 ARALIK 2018                                     ADANA-İSHAKPAŞA SARAYI-DOĞUBAYAZIT-KARS


Sabah 05:10’da Adana Şakirpaşa Havalimanında Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemleri sonrasında ve 06:10 uçağıyla İstanbul aktarmalı Van’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 12:40’da Van’a varış ve havalimanında bizi bekleyen aracımızla Doğubayazıt’a hareket. Doğubayazıt’ta alacağımız öğle yemeği sonrası hareket. İshakpaşa Sarayı’na hareket ediyoruz. Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Kars’a hareket. Otele varış ve odalara yerleşme.  Akşam otel dışında alacağımız özel akşam yemeğinde Kafkas Halk Dans Gösterisi programını izleme fırsatı bulacağız.  Konaklama Kars’da


2. GÜN / 30 ARALIK 2018                                          ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARDA KIZAK

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine hareket. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir.  Geçireceğimiz serbest zaman sonrası Kars merkeze dönüş. Kars şehir turumuzda ilk olarak 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Ardından Kars gravyeri tadımı için mola vereceğiz.  Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprüyü geziyoruz. Sonrasında panoramik olarak Kars Kalesi’ni görüyoruz. Gezimizi tamamlayarak otelimize dönüş ve serbest zaman  Akşam yerel lezzetlerden oluşan özel akşam yemeğimizi alacağımız restorana hareket.  Canlı müzik eşliğinde alınacak yemek sonrası otele dönüş. Konaklama Kars’da.3. GÜN / 31 ARALIK 2018                                    MURADİYE  ŞELALESİ-VAN-YILBAŞI GALA YEMEĞİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız  Muradiye Şelalesi. Karlar altında muhteşem bir manzaraya sahip şelaleyi fotoğraflayıp, Van şehir merkezine hareket ediyoruz. Van’a varışta ilk olarak alacağımız özel öğle yemeği sonrası  Urartu Krallığı tarafından kütle halindeki taştan yaptırılan ve Urartu başşehri Tuşpa'yı kuş bakışı gören bir istihkâm yapı olan Van Kalesi’ne gidiyoruz. Eski Tuşba ve Van evleri gezimizi yapıp Urartu işi gümüş imalatı merkezinde alış veriş molası vereceğiz. Turumuz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam arzu eden katılımcılar ekstra olarak otelde gerçekleştirilecek yılbaşı Gala programına katılabilirler.  

 

 

4.GÜN/01 OCAK 2019                              VAN - ADANA                                                                                                                                                 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer ve Pegasus Havayolları ile 11:30’da Adana’ya hareket. Saat 12:55’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 


FİYATA DAHİL HİZMETLER


- Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Van-Adana parkurunda uçak bileti

- Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
- Programda belirtilen tüm turlar
- 2 Gece Kars’da 4* Büyük Kale Otel vb. konaklama  
- 1 Gece Van’da 5* Elite World Hotel vb. konaklama  
- Otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı
- Turlar esnasında alınacak 3 öğle yemeği (Van, Doğubayazıt, Çıldır Gölü)
- Van’da Elite World Hotel’de alınacak akşam yemeği
- Kars’ta otel dışında alınacak 2 eğlenceli özel akşam yemeği (Kars Kazevi Restoran, Kars Han-ı Haneden Restoran)
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Türsab Seyahat Sigortası
 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


- Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar


- Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve içecekler.


- Van’da Elite World Hotel’de özel Yılbaşı Gala Yemeği 


 


FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 

1995 TL

 

2145 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

 

2295 TL

 

2475 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

 

1775 TL

 

1915 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)

 

1245 TL

 

1345 TL

 


  

 

 

Restoranlar

Menü Detayı

 

 

Doğubayazıt Ergül’ün Mutfağı

Çorba, Abdigör Köftesi, Salata, Tatlı

Kars Kazevi

Çorba, Hangel, Erişte pilavı, Piti, Haşıl, Lahana sarması, Ana Yemek Kaz Eti, Acem kavurma, Umaç Tatlısı

Çıldır Gölü Atalay’ın Yeri

Salata, Turşu, Tulum Peyniri, Acılı Ezme, Sarı Balık, Helva

Kars Han-ı Hanedan

Kesme Aşı Çorbası, Yöresel yeşilliklerden Salata, Süzme manda yoğurdu, Ev yapımı turşu, Kars Ketesi, Hangel, Erişte pilavı, Ana Yemek Piti Bozbaş, Umaç Tatlısı

Van Aşiyan Ev Yemekleri  

Ayranaşı Çorbası, Kaledoş, İçli Köfte, Perde Pilavı, Güveç, Mumbar, Sarma ve Kurudolma, Kürt Köftesi, Tatlı

 

 

 

NOTLAR

• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.         

• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.

• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.

• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

• Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

• Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.

 
Galeri
Facebookta Paylaş