Vizesiz!!! BÜYÜK BALKAN THY İLE ADANA ÇIKIŞLI PROMOSYON

 Vizesiz!!! BÜYÜK BALKAN THY İLE ADANA ÇIKIŞLI PROMOSYON

                    Vizesiz!!! BÜYÜK BALKANLAR  THY İLE ADANA ÇIKIŞLI PROMOSYON 

 

      Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil


03 – 11 Temmuz * 7 Gece 8 Gün * Tüm kültür turları dahil


                           PROGRAM VİZESİZDİR. MİNİMUM 1 YIL GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR

 

                 

                *Sırbistan *Bosna-Hersek*Karadağ*Arnavutluk*Makedonya   (BELGRAD – SARAYBOSNA -– MOSTAR – TREBINJE – POÇİTEL-  KOTOR-   ISKODRA – TİRAN - ST.NAUM-STRUGA-OHRİD-KALKANDELEN-ÜSKÜP)                                                                                        

     

  Tüm Ekstra turlar dahil;

Makedon gecesi, Blagaj tekkesi, Matka kanyonu, Resne Manastır turu, Manastır Askeri idadisi, Şehir Turları

03 Temmuz 2020 Cuma 1.Gün: ADANA – İSTANBUL -BELGRAD

02:20 Havalimanı buluşma ve Türk Hava yolları ile Adana Şakirpaşa havalimanından 03:40 hareket(Uçuş saatleri son sayfada verilmiştir.) 05:30 İstanbul’a varışımızın ardından pasaport işlemlerimizin akabinde 07:40 İstanbul Belgrad uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 08:20 Belgrad varış. Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Ardından Belgrad’da konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.


04 Temmuz 2020 Cumartesi 2.Gün: BELGRAD – SARAYBOSNA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Panaromik şehir turumuzda, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni görüyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kilisesi, Saraybosna Kütüphanesi, Inat Kuca, Gazi Hüsrev Bey Bezistanı ve Ferhadija Caddesi’ni görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gördükten sonra Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Hünkar Camii’ni görüp Başçarşı’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği zamanda buluşma ve Saraybosna’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


05 Temmuz 2020 Pazar 3.Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR – TREBINJE – POÇİTEL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında, Bosna’nın ilk tekkesi olan Alperenler Bektaşi tekkesini gezmek için Blagaj'a doğru yola çıkıyoruz. Blagaj gezimizin akabinde Bosna Hersek’te diğer durağımız bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel. 16.yy.’da Osmanlı tarafından inşa edilen köyü gezdikten sonra boşnak kahvelerimizi içmek için serbest zaman veriyoruz. Turun bitimi ile birlikte Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. (Dubrovnik turu için Yeşil pasaport veya geçerli schengen vizesi olması gereklidir.)

 

06 Temmuz 2020 Pazartesi 4.Gün: TREBINJE- KOTOR-BUDVA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Bosna’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a gidiyoruz. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınan Kotor şehri ve Kotor Körfezi. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin kale şehri yakından tanıyacaksınız. Surların çevrelediği bu tarihi ortaçağ yerleşiminde birbirinden etkileyici yapıları gezdikten sonra alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman. Sonrasında Karadağ’ın dünyaca ünlü tatil cenneti Budva’ya hareket. Budva gezimizi tamamladıktan sonra İşkodra yada Tiran’daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

07 Temmuz 2020 Salı 5.Gün: İŞKODRA - TİRAN-STRUGA-OHRİD

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Arnavutluk’un başkent Tiran’a hareket. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera Binası, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. İki saatlik yolculuğumuzun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp ,Struga şehrine varış ve  Kara Drin Nehri’nin doğduğu noktada  vereceğimiz serbest zamanın ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu, Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı ve Ohrid Halveti Tekkesi ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından Ohrid’deki otelimize transfer. Akşam yemeği yerel danslar ve müzikler eşliğinde gerçekleşecek olan Makedon gecesinde alınacaktır.

 

08 Temmuz 2020 Çarşamba 6.Gün: - ST NAUM - OHRID

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Makedonya’nın en önemli azizlerinden biri olan Sveti Naum’un kurduğu köyü ve manastırı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz 8 – 10 kişilik sandallarla Nehir de suyun çıktığı kaynağı kabarcıklar halinde görebilir ve eşsiz doğasını, huzur ve sükûnetini hissedeceğiz geziye katılabilirsiniz. Ardından Ohrid şehir merkezine gidiyoruz öğle yemeği ve  alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman içerisinde meşhur Ohrid incisi alabilisiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmamızı takiben dileyen misafirlerimizle Ohrid Gölünde tekne turu (Extra) yapıyoruz. Ardından otelimize dönüş ve dinlenme.

 

09 Temmuz 2020 Perşembe 7. Gün: OHRID - RESNE-MANASTIR- KALKANDELEN-ÜSKÜP

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Resne’ye transfer. Burada İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ve doğduğu evi görüyoruz. Ardından Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bitola gezimizden sonra Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de yapacağımız Alaca cami ziyaretimizin ardından Makedonya’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Matka Kanyonu’nu ziyaret ediyoruz. Matka Kanyonu’ndan sonra Üsküp panoramik şehir turu yapıp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini ve dinlenme.

 

10 Temmuz 2020 Cuma 8.GÜN: ÜSKÜP – İSTANBUL – ADANA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Üsküp şehir turumuza devam ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından öğlen yemeği, kahve ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve  Havalimanına transfer Check-in işlemlerimizin tamamlanması ve 20:55 Üsküp –İstanbul hareket 23:30 İstanbul havalimanına varış.

11 Temmuz 2020 Cumartesi 9.Gün: 02:15 İstanbul – Adana havalimanına hareket 03:50 Adana’ya varış. Turumuza katılan tüm misafirlerimize teşekkür eder, bir sonraki GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 NAKİT- TEK ÇEKİM

 BONUS AXESS WORLD MAXİMUM

3 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

749 EURO

699 EURO

735 EURO

0 – 1,99 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

160 EURO

168 EURO

2 – 11,99 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

699 EURO

735 EURO

TEK KİŞİLİK ODA

920 EURO

970 EURO

 

                              

                                      ERKEN REZERVASYON İDİRİMLİ FİYATLARDIR.  KONTENJANLARLA SINIRLIDIR.. 

 

 

 

 


03/07/2020 Cuma


TK2451


Adana - İstanbul


03:40 - 05:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 


03/07/2020 Cuma


TK1081


İstanbul - Belgrad


07:40 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


10/07/2020 Cuma


TK1006


Üsküp - İstanbul


20:55 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/07/2020 Cumartesi

TK2476

İstanbul - Adana


02:15 - 03:55


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 
 • THY İLE ADANA-İSTANBUL-BELGRAD –ÜSKÜP-İSTANBUL-ADANA BAĞLANTILI UÇAK BİLETİ
 • 7 Gece  8 Gün  4* Yıldızlı otellerde konaklama
 • Toplamda Otellerde alınacak 7 SABAH KAHVALTISI VE 6 AKŞAM YEMEĞİ
 • Makedon gecesi (Akşam yemeği ve 1 içki dahil )
 • Belgrad, Saraybosna, Kotor, Budva, Tiran,Kalkandelen,Poçitel, ,Ohrid, Üsküp turları,
 • Blagaj tekkesi, Matka kanyonu, Resne Manastır turu, Manastır Askeri idadisi turu
 • Programda belirtilen şehirler  arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Göğüsgeren Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Yurt dışı seyahat sigortası
 • KDV dahildir.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 
 • Programa dahil edilmeyen turlar ve hizmetler ,
 • Öğle Yemekleri ve Tüm tur boyunca içecekler misafirlere aittir.
 • Ohrid tekne turu, Dubrovnik gece turu(Vize gerekmektedir)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
**NOTLAR: Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir. PROGRAM VİZESİZDİR. MİNİMUM 1 YIL GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz. Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. GÖĞÜSGEREN TURİZM havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan GÖĞÜSGEREN TURİZM  hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

 

 
 

Facebookta Paylaş