UÇAKLI DOĞU KARADENİZ YAYLALAR Tüm Yemekler Dahil

UÇAKLI DOĞU KARADENİZ YAYLALAR Tüm Yemekler Dahil

 

İNDİRİMLİ
SON KAYIT 15 MAYIS
2019

KARADENİZ
LEZZET & KÜLTÜR TURU


  KARS-ŞAVŞAT KARAGÖL-ARTVİN-BATUM-RİZE-AYDER YAYLASI
ÇAMLIHEMŞİN-ZİL KALE-POKUT YAYLASI-TRABZON-SÜMELA MANASTIRI-MAÇKA…


9-13 Temmuz, 23-27 Temmuz, 20-24 Ağustos 


Adana’dan Uçaklı Butik Tur


Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!


1.GÜN /                                                                        ADANA-KARS-ŞAVŞAT KARAGÖL-ARTVİN
Sabah saat 05:00’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Anadolu Jet Havayolları ile Ankara aktarmalı olarak Kars’a hareket. Uçağımız saat 09:20’de Kars Havalimanına ulaşacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Kars şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Kars şehir turumuzda ilk olarak 12 Havari Kilisesi gezimizi yapacağız. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Ardından Kars gravyeri tadımı için mola sonrası Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprüyü ve panoramik olarak Kars Kalesi’ni göreceğiz. Alacağımız özel öğle yemeği sonrası Şavşat Sahara Milli Parkı sınırları içinde yer alan Karagöl’e hareket. Karagöl’e varış ve gölün etrafında yapacağımız yürüyüş sonrası serbest zamanımızda göl ve çevresini fotoğraflama imkanı bulacağız. Karagöl turumuz  sonrası Artvin’de bulunan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Artvin’de.


2.GÜN /                                                                               ARTVİN-BATUM-RİZE-AYDER YAYLASI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sarp sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Gürcistan’a geçiş. Sınır işlemlerimizin ardından İlk durağımız Batum’da bulunan ve Dünya'nın sayılı botanik bahçelerinden olan Botanik Bahçesi'ni ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesi ziyaretimizin ardından Gürcü mutfağının lezzetlerini tadacağımız öğle yemeğimizin ardından bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni göreceğiz. Saat Kulesi, pubları ve restorantları ile dikkat çeken Piazza Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip mitolojik hikayesiyle bizleri etkileyecek Medea Heykeli’ne geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Batum Bulvarı, Poseidon Çeşmesi ve Opera Binası’nın görülmesinin ardından sınır kapısına hareket. Sınır işlemlerimizin ardından Ayder Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam edeceğiz ve Fırtına Deresi & Vadisi, Hemşin ve Çamlıhemşin Yaylalarını geçerek 1358m. Yükseklikte Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Konaklama yapacağımız Haşimoğlu Oteli’ne varış ve odalarımıza yerleşme. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından eğlence otelimizde. Konaklama Ayder Yaylası’nda.


3.GÜN /                                  ÇAMLIHEMŞİN-ZİLKALE-ŞENYUVA-POKUT YAYLASI- AYDER YAYLASI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Çamlıhemşin’e hareket. Türkiye’nin en önemli pasta ustalarının yetiştiği Çamlıhemşin’de vereceğimiz kısa molanın ardından Çat Vadisine geçeceğiz. Sarp bir kayaya konuşlanmış 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan Zil Kale’yi gezeceğiz. Zil Kale ziyaretimizin ardından Bölgenin en eski köprüsü olan Çinçiva Kemer Köprüsü’nü ve Şenyuva’yı göreceğiz. Dere Kenarında alacağımız yöresel öğle yemeğimizin ardından  Pokut Yaylası'na çıkıyoruz. Pokut, Sal yaylalarına çıkan yol biraz zahmetli. Birçok dergi ve gazeteye konu olmuş bu yaylalar bir sırtın üstünde, dolayısıyla hakim bir noktada. Hava açık olduğu zamanlar Kaçkar Dağları'nı, Çamlıhemşin köylerini, Amlakit ve Hazindağ yaylalarını buradan görmeniz mümkün. Yaylalar hiç bozulmamış. Pokut yürüyüş turumuz sonrası serbest zamanımızda bu muhteşem doğanın fotoğraflarını çekiyoruz.  Akşam üzeri Ayder Yaylası’na dönüş. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından eğlence otelimizde. Konaklama Ayder Yaylası’nda.

 

4.GÜN/HAREMTEPE KÖYÜ(ÇEÇEVA)-RİZE-TRABZON-MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI-HAMSİKÖY-ZİGANA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Çayeli Haremtepe Köyü’ne hareket. Muhteşem bir görsel şölen Gizlibahçe Çay Bahçesinde çekeceğimiz fotoğraflarımızın ardından köy kahvesinde çaylarımızı içeceğiz. Sonrasında çay fabrikasına hareket ve çayın üretim aşamalarını uzmanlar tarafından grubumuza verilecek brifing ile görme şansımız olacak. Arzu edenler burada çay satın alma imkanı da bulabilecekler.  Çay fabrikası ziyaretimizin ardından panoramik Rize şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turu sonrası Trabzon’a hareket. Trabzon şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz panoramik turumuz sonrası öğle yemeği alacağımız restoranımıza hareket. Deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğimiz sonrası birçok türküde adı geçen Maçka yollarından devam ederek Sümela’ya varıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı’nı panoramik olarak görüyoruz. Sümela Manastırı ziyaretimiz sonrası Hamsiköy’e hareket edeceğiz. İkramımız olan hamsiköy’ün meşhur sütlacını tattıktan sonra Konaklayacağımız Zigana Yayla Tatil köyüne hareket. Akşam yemeğimiz ve konaklama Zigana Yayla Tatil Köyünde.


5.GÜN /                   TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-ADANA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Trabzon’a hareket. 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Tarihi Köşkü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin ardından havalimanına transfer ve Pegasus Havayolları seferi ile saat 12:55’te Adana’ya hareket. 14:20’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu

 


FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2800 TL

3000 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

3250 TL

3500 TL

7-12 Yaş(2yetişkinle beraber)

2500 TL

2700 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinleberaber)

1900 TL

2150 TL


 

FİYATA DAHİL HİZMETLER
Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Kars parkurunda uçak bileti

Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Trabzon-Adana parkurunda uçak bileti
Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
Programda belirtilen tüm turlar
1 Gece Grand Artvin Otel’de vb. konaklama  
2 Gece Ayder Haşimoğlu Hotel’de vb. konaklama  
1 Gece Zigana Yayla Tatil Köyü’nde vb. konaklama  
Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
Otellerde alınacak 4 akşam yemeği
Kars Kazevi’nde alınacak öğle yemeği
Batum Askaneli Restauran’da alınacak öğle yemeği
Şenyuva Cugal Cafe’de alınacak yöresel öğle yemeği
Trabzon Bordo Mavi Balık’ya alınacak öğle yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)
Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.


 

Restoranlar

Menü Detayı

Kars Kazevi

Çorba, Hangel, Erişte pilavı,  Lahana sarması, Ana Yemek Kaz Eti, Acem kavurma, Umaç Tatlısı + 1 adet soft içecek

Askaneli Restaurant Batum

Sulguni (Peynir Tabağı), Gürcü Salatası,  Kiremitte Tavuk Ciğeri, Haçapuri (Peynirli Gürcü Pidesi), Etli Mantı (Xinkali) + Armutsuyu

Şenyuva Cugal Kafe

Kara Lahana Çorbası, Fasulye Turşu Kavurması, Muhlama, Su Böreği, Et Kavurma, Salata, Sütlaç + 1 adet soft içecek

Trabzon Bordo Mavi Balık Restoran

Çorba, Mezgit Tava, Lahana Sarması, Kuymak, Salata, Kabak Tatlısı  + 1 adet soft içecek

Oteller (Grand Artvin Otel, Ayder Haşimoğlu Otel, Zigana Zitaş Otel)

Otellerimizde alınacak 4 açık büfe sabah kahvaltısı, Otellerimizde alınacak 4 akşam yemeği


Facebookta Paylaş