Tarih ve Doğa Tutukunlarına Özel... KUZEY EGE - İSTANBUL

Tarih ve Doğa Tutukunlarına Özel... KUZEY EGE - İSTANBUL

 

KUZEY EGE – İSTANBUL TURU

  

 TARİH VE DOĞA TUTKUNLARINA ÖZEL... BİR YAZ KLASİĞİ…

  

Yaz Boyunca Her Cuma Kesin hareketli…

 

 

 

 

TUR TARİHLERİ :


28 HAZİRAN   -  04 TEMMUZ 2019


05 TEMMUZ    -  11 TEMMUZ 2019


12 TEMMUZ    - 18 TEMMUZ 2019


19 TEMMUZ    - 25 TEMMUZ 2019


26 TEMMUZ    - 01 AĞUSTOS 2019


02 AĞUSTOS  - 08 AĞUSTOS 2019


09 AĞUSTOS -  15  AĞUSTOS 2019 * Kurban Bayramı


16 AĞUSTOS -  22 AĞUSTOS 2019


30 AĞUSTOS -  05 EYLÜL 2019


06 EYLÜL       -  12 EYLÜL 2019


  


2019 Cuma 1.Gün:

Saat 18.30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı) buluşmamızın ardından 19.00’ da Urla ‘ya hareket.                                                                          

2019 Cumartesi 2.Gün:

Sabah saatlerinde Urla’ya varışımız ardından ilk olarak kahvaltımızı alıp şehir merkezini gezeceğiz. Sonrasında en gözde ve popüler tatil beldesi Çeşme’ye hareket ediyoruz. Osmanlı döneminde yaptırılmış olan Çeşme Kalesi ve Müzesinin göreceğiz, Çeşme şehir turu sonrasında Sakız Ağaçları, Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Alaçatı pazarında alışveriş için serbest zaman.. Belirlenen saatte buluşuyoruz ve İzmir’de konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Ege Denizi’nin muhteşem manzarası eşliğinde Kordon boyunda yürüyüş yapabilir.

 

2019 Pazar 3.Gün:

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz. Antik dönemde Anadolu'da yaşamış, Fransa'nın meşhur Marsilya kentini kurmuş olan PHOKAİA'lıların başkenti Foça'ya gidiyoruz. Foça sokaklarında serbest zamanımızın sonrasında Aliağa yol güzergâhından Alibey Adasına (Cunda Adası)hareket edeceğiz. Anadolu’muzun en güzel koyuna hâkim bir ada olan Alibey Adasında denizin üzerinde oluşturulan karayolu ile geçiş yapıyoruz. Tarihi Rum ve Türk Evleri, martı sesleri ve meşhur balık lokantaları ile etkileneceğiniz Cunda Adası’nda yapacağımız gezimizin ardından ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. Cunda Adası’na gelip de meşhur deniz mahsullerinden tatmadan, Ayvalık tostundan yemeden ve zeytin, zeytinyağı ürünlerinden satın almadan gitmek olmaz diyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Şeytan Sofrasından Ege’nin eşsiz güzelliğini seyrederek konaklama yapacağımız 4* Adramis Termal Otel’e gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme…

 

2019 Pazartesi 4.Gün:

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz. Bozcaada’ya geçmek için Geyikli İskelesi’ne hareket ediyoruz. Yarım saat feribot yolculuğu sonrası ülkemizin 3. büyük adasına varacağız. Ada’ya girişte bütün görkemiyle bizi karşılayan Bozcaada Kalesi ve Ada hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonra sırasıyla Alaybey Camii, Rum mahallesi’nde Meryem Ana Kilisesi’ni fotoğraflıyoruz ve kurabiye tadımı yapmak üzere meşhur Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz meşhur Ayazma Plajı’nda yüzebilir, dileyen misafirlerimiz adaya has şarap ve gelincik şurubu tadıp alış veriş yapabilirler. Ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz ve konaklama yapacağımız Çanak Hotel’e yerleştikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız içerisinde Boğazın eşsiz güzelliğini seyrederek yürüyüş yapabilir, Troya Filminde yer alan Ahşap Atı da görüp fotoğraflar çekebilirsiniz.  Akşam otelde alacağımız yemeğimizin ardından dinlenme.

 

2019 Salı 5.Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılış. Arabalı vapurla Gelibolu’ya geçip Şehitlik gezimize başlıyoruz. Deniz Savaşlarının yaşandığı Tabyalar (Seyit Onbaşı’nın görev yaptığı Rumeli Mecidiye Tabyası), Şahindere Sargı Yeri, Şehitler Abidesi, Meçhul Asker, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlısırt, Lone Pine Tünelleri,57.Alay Şehitliği, M.Kemal Atatürk’ün saatininparçalandığı Conkbayırı görülüp Şarköy – Tekirdağ güzergâhından İstanbul’a hareket ediyoruz. Kalbimizi Ege’de bırakarak dünya uygarlıklarına yön vermiş birçok İmparatorluğa ve Devlete Başkentlik yapan Kültür Başkenti İstanbul’a varıyoruz ve konaklama yapacağımız Ramada Encore Oteli’mizde akşam yemeği ve dinlenme…

 

2019 Çarşamba 6.Gün:

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve dünya uygarlıklarına yön vermiş birçok İmparatorluğa ve Devlete Başkentlik yapan bu tarihi şehrinde gezimize Tarihi Yarımada ile başlıyoruz. İlk olarak 14. Osmanlı Sultanı 1.Ahmet tarafından yaptırılan Sultan Ahmet Camii ve Sultan Ahmet Meydanı’nı geziyoruz. Ardından Dikili Taş, Ayasofya Müzesi gezilerimizin ardından extra öğle yemeğimizi alıyoruz. Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı gezilerimizi yapıp Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme… Dileyen misafirlerTaksim – Çiçek Pasajı – İstiklal Caddesi’ni gezebilirler.

 

2019 Perşembe  7.Gün:

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimizin vereceği saatte otelimizden ayrılıyoruz ve ilk olarak benzersiz güzelliği ile sizleri hayran bırakacak Tarihi Yalıları, Sarayları ve büyüleyici güzelliği ile boğazın eşsiz manzarasını seyredeceğimiz Boğaz Turu’muza katılıyoruz. Boğazın simgelerinden biri Ortaköy Camii, kumpiri, hediyelik eşya dükkânları, kafeleri, barları ve restoranlarıyla ünlü olan Ortaköy’de serbest zaman verip gezilerimizi tamamlıyoruz. Adana’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gece geç saatte Adana’ya varış ve İstasyon meydanında turumuzu sonlandırıyoruz.

 


 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 

* MERCEDES TOURİSMO - TRAVEGO - SAFİR LÜKS TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM


* URLA’ DA SABAH KAHVALTISI


* 1 GECE İZMİR’DE 4* OTEL’DE KONAKLAMA


* 1 GECE GÜRE ADRAMİS TERMAL OTEL’DE KONAKLAMA


* 1 GECE ÇANAKKALE’DE ÇANAK OTEL’DE KONAKLAMA 


* 2 GECE İSTANBUL RAMADA ENCORE OTELDE KONAKLAMA 


* OTELLERDE 5 ADET AÇIK BÜFE KAHVALTI


* OTELLERDE 5 ADET AKŞAM YEMEĞİ


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR


* GELİBOLU VE BOZCAADA GEÇİŞ ÜCRETLERİ


* SEYAHAT SİGORTASI,


* DOĞA VE KÜLTÜR TURLARI


* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER


* MÜZE – ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ, TEKNE İLE BOĞAZ TURU

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT- TEK ÇEKİM

 BONUS–WORLD-AXESS-MAXIMUM

 6 TAKSİT

 

BONUS-WORLD-AXESS

MAXIMUM 9 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

1500.00TL

 

1600.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

850.00TL

 

910.00 TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1150.00TL

 

1230.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

1900.00TL

 

2040.00 TL

 

09-15 AĞUSTOS 2019 KURBAN BAYRAMI

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT- TEK ÇEKİM

 BONUS–WORLD-AXESS-MAXIMUM

 6 TAKSİT

 

BONUS-WORLD-AXESS

MAXIMUM 9 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

1600.00TL

 

1700.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

900.00TL

 

960.00 TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1200.00TL

 

1280.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

2100.00TL

 

2250.00 TL

 

GEREKLİ NOTLAR:

* Gezide yürüyüş ayakkabısı, şapka, güneş gözlüğü, mayo, güneş kremi ve kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka tur boyunca yanınızda bulundurun.

* Müze – Ören yeri girişleri için Müzekart almanız tavsiye edilir (www.muzekart.com )

* Kötü hava, yol veya oda blokajı gibi durumlarda rehber uygun gördüğü yerlerde program ve otelde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

   

Facebookta Paylaş