SAMOS ADASI VE İZMİR KÖYLERİ ADANA'DAN UÇAKLA

SAMOS ADASI VE İZMİR KÖYLERİ ADANA'DAN UÇAKLA

 

SAMOS ve İZMİR KÖYLERİ (Kolay Kapı Vizesi)

SERDAR ÇELENK EŞLİĞİNDE KÜLTÜR & LEZZET TURU


SAMOS-VATHY-KOKARİ-PYTHAGORION- ŞİRİNCE-KUŞADASI-GÜMÜLDÜR-SIĞACIK-URLA…


 19-23 Ağustos


Adana’dan Uçaklı Butik Tur


Tüm Turlar, Samos Tekne Turu, Kahvaltılar ve 5 Yemek Dahil!
 

 

 

 

1.GÜN ADANA-ŞİRİNCE-KUŞADASI


Sabah saat 08:00’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Sunexpress Havayolları ile 08:55’te İzmir’e hareket. Uçağımız saat 10:30’da İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla ilk durağımız olan Şirince Köyü’ne hareket. Eski bir Rum köyü olan Şirince’de turumuz esnasında otantik mimariye sahip tarihi yapılarını görme ve bölgeye özgü meyve şaraplarından tatma imkanı bulacağız. Şirince’de alacağımız öğle yemeği sonrası Kuşadası’na hareket. Kuşadası’nda bulunan otelimize yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra Kuşadası’nın en güzel sahillerinde denize girebilir veya Avrupa’nın en büyük su parkı olan Adaland’de keyifli saatler geçirebilirler. Akşamüzeri otele dönüş. Otel dışında alacağımız akşam yemeğimizin ardından otele dönüş. Konaklama Kuşadası Otelimizde.

 

2.GÜN  KUŞADASI-SAMOS-VATHY-KOKARİ-PYTHAGORION


Otel’de alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kuşadası Limanı’na hareket. Pasaport ve feribot biniş işlemleri sonrası saat 09:00’da Samos Adası’na hareket. Saat 10:30’da Vathy Limanı’na varış. İniş işlemlerimizin ardından Vathy turumuza başlıyoruz. Her taşıyla tarihe şahitlik eden ve antik Samos şehrinin üzerine kurulmuş olan bu güzel kasabanın mavi beyaz daracık sokaklarını rehberimiz eşliğinde adımlayacağız.  Turumuz esnasında yerel tatları tatma ve hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapma imkanı bulacağız. Ünlü Aslanlı heykelin bulunduğu Pisagor Meydanını da gördükten sonra günümüzde şarap müzesi olarak kullanılan eski bir şarap fabrikasını gezip, yerel şarapların tadına bakma ve satınalma imkanı bulacağız. Vathy turumuzun ardından bir sonraki durağımız küçük bir balıkçı köyü olan Kokari. Kokari’de deniz kenarında bulunan restoranlarda öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından Kokari’nin renkli sokaklarında gerçekleştireceğimiz turumuzun ardından otelimizin de bulunduğu renkli hayatı ile Pythagorion’a hareket. Otelimize yerleşme otelimizin bulunduğu koyda yer alan muhteşem sahilde denizde yüzmek için serbest zaman. Akşam arzu eden katılımcılarımız ile ekstra Yunan Taverna Gecesi’ne gideceğiz. Konaklama Pythagorion’da bulunan otelimizde.

 

3.GÜN                             PYTHAGORION-SAMOS YEMEKLİ TEKNE TURU 


Otel’de alacağımız sabah kahvaltısı sonrası öğle yemekli tekne turu için otelimizden ayrılıyoruz. Pythagorion limanından bineceğimiz küçük yunan balıkçı teknemiz ilk olarak Samiopoula isimli küçük bir adanın kum plajında demirleyecek. Burada vereceğimiz yüzme molasının ardından bir sonraki durağımız Samos Adası’nın güney kısmında yeralan Kakorema Plajı. Bu plajın açık mavi sularda yüzmenin ve güneşin altında güneşlenmenin tadını çıkaracağız. Kakorema Plajı’nda alacağımız öğle yemeğimizin ardından plajda geçireceğimiz keyifli zaman sonrası Pythagorion limanına dönüş. Bir liman kasabası olan ve Pisagor’un doğum yeri olan Pythagorion, tarihi ve güzelliği ile Samos Adası’nın en çok ziyaret edilen noktası olan Pythagorion’da gerçekleştireceğimiz turumuzda Pisagor Heykelini, Pythagorion Kalesini ve şehrin arka sokaklarını gezeceğiz tur esnasında küçük hediyelik eşya dükkânlarını dolaşıp alışveriş yapabilir, kasabanın ünlü el yapımı dondurmasından tatma imkanı bulabilirsiniz. Otele dönüş. Konaklama Pythagorion’da bulunan otelimizde.

 

4.GÜN  PYTHAGORION-KUŞADASI-GÜMÜLDÜR


Otel’de alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve hareket. Rehberimiz eşliğinde Pythagorion yamaçlarında bulunan Eupalinos Tüneli ve Mağara Manastırını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Pythagorion Limanı’na hareket. Pasaport ve feribot biniş işlemleri sonrası saat 18:00’da Kuşadası’na hareket. Saat 19:00’da Kuşadası’na varış ve İzmir’in önemli sayfiye yerlerinden olan Gümüldür’e transfer. Gümüldür’e  varış ve otelimize yerleşme. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası serbest zaman. Konaklama Gümüldür otelimizde.

 

5.GÜN  SEFERİHİSAR-SIĞACIK-İZMİR-ADANA 


Otel’de alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Gümüldür sahil şeridinde bulunan otelimizin imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Seferihisar’a hareket. Türkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından Seferihisar’ın kıyısında bulunan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık Limanında deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğimizin ardından rehberimiz eşliğinde Sığacık sokaklarını gezeceğiz. Sığacık yürüyüş turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman sonrası son durağımız olan Urla’ya hareket edeceğiz.  Urla’da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzun ardından Urla Sanat Sokağı ve Magaca Pazarını gezeceğiz.. Akşamüzeri rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve İzmir havalimanına transfer.  Sunexpress 
Havayolları ile saat 20:20’de Adana’ya hareket. 21:45’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.


 19 -23 Ağustos ;


 

FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
Bonus Kart 4 Taksit

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

3750 TL

3975 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

4500 TL

4750 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

3350 TL

3550 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)

2150 TL

2275 TLFİYATA DAHİL HİZMETLER


 Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir-Adana parkurunda uçak bileti

 Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Kuşadası-Samos-Kuşadası Feribot Bileti
• Programda belirtilen tüm kültür turları
 1 Gece Kuşadası’nda By Karaaslan Inn Hotel vb. konaklama www.karaaslanhotels.com 
2 Gece Samos’da Lithos Hotel vb. konaklama  www.lithos-hotel.gr 
 1 Gece Gümüldür’de Asmira Royal Hotel vb. konaklama www.asmiraroyal.com 
 Otellerde alınacak 4 Sabah Kahvaltısı
• Şirince Şirincem Restoran’da alınacak öğle yemeği (Sac Tava Menü) 
 Kuşadası Mezgit Balık Restoran’da alınacak akşam yemeği (Balık Menü)
• Samos’ta öğle yemekli Tekne Turu 
 Gümüldür Asmira Royal Hotel’de alınacak akşam yemeği
 Sığacık Liman Restoran’da alınacak öğle yemeği (Balık Menü)
 Uzman Rehberlik Hizmetleri
 Seyahat Sigortası

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


 Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar 
 Yunanistan Kapı Vizesi 45 €
 Yunan Taverna Gecesi 35 €
 Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler ve yemekler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

 

VİZE
•  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edeceğiniz gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil Pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.


• Yunanistan Kapı Vizesi, Yunanistan yetkili makamlarınca düzenlenecek olan kapıda giriş vizesi Schengen vizesi olmayıp sadece ziyaret edilecek Yunan adası için azami 7 gün geçerli tek giriş çıkışlı bir Yunanistan vizesidir.


• Yunanistan kapı vizesi için gerekli form kayıt esnasında verilecek olup gerekli tüm işlemler acentamız aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

 

 

 

 


Galeri
Facebookta Paylaş