MARDİN MİDYAT GÖBEKLİTEPE

MARDİN MİDYAT GÖBEKLİTEPE


Tarihi İpekyolu'nun şiirsel kentleri... 


MARDİN-MİDYAT-ESTEL-ŞANLIURFA-GÖBEKLİTEPE 


         Tur Tarihleri ; 1. Tur 17 -19 Eylül 2.Tur 08 -10 Ekim ,  3.Tur 22 -24 Ekim 

 

 

 

 

2021  1.Gün :Saat 23:30’da istasyon meydanında buluşma ve 24:00’da İstasyon Önünden 00:15’de Duygu Kafe önünden Mardin’e hareket ediyoruz                                                                                                       

 

2021  2.Gün : Sabah erken saatte Mardin’e varış… Sabah kahvaltımızın ardından İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Sonrasında Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına gideceğiz. Manastır içinde Meryamana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız 4* Yay Grand Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Odalarımızda kısa bir dinlenme molasının ardından akşam yemeğimizi alıyoruzve dinlenme. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Mardin'in gece gerdanlık olarak adlandırılan görüntüsü görmek için otelden ayrılıyoruz. Fotoğraf ve kısa molamızın ardından otele dönüş.

 

2021  3.Gün  : Saat 07.00’da alacağımız kahvaltımızın ardından 08.30’da otelden ayrılıyoruz.Panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı Merkezine gidiyoruz. Dar sokaklardan geçip Ulu Camii’ye yürüyoruz. Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Öğle yemeğimiz için serbest zaman ve ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Dünyada bilinen en eski mabedinin bulunduğu Göbeklitepe ‘ye gidiyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin sonrasındaAdana’ya hareket ediyoruz.Gece Adanaya varış ve turumuzun sonu..Bir başka Göğüsgeren Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;

                                      

 MERCEDES TOURISMOTRAVEGO, SAFİR OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,

 

 4* YAY GRAND OTEL’DE 1 GECE KONAKLAMA,

 

 2 ADET SABAH KAHVALTISI

 

 OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ

 

 SEYAHAT SİGORTASI

 

 OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR, REHBERLİK HİZMETLERİ, ÇEVRE GEZİLERİ

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, EKSTRA HARCAMALAR 


 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM WORLD MAXİMUM ZİRAAT COMBO 3 TAKSİT

 

BONUS, AXESS, WORLD,

MAKSİMUM  6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

499.00 TL

530.00 TL

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

299.00TL

320.00TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

399.00TL

425.00TL

TEK KİŞİLİK ODA

570.00TL

610.00TL

 

          

        

     

Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.

 

 

 


Facebookta Paylaş