LÜBNAN BEYRUT LEZZET TURU Adana'dan direk uçuş

LÜBNAN BEYRUT LEZZET TURU  Adana'dan direk uçuş

LÜBNAN LEZZET TURU


  Beyrut, Ksara Üzüm Bağları, Anjar, Jeitta Mağarası, Byblos…


22-24 Mart 2019


Adana’dan Direk Uçakla Butik Tur


4* Merkezi Otelde Konaklama, Tüm Turlar ve Öğle Yemekleri Dahil!


 

1.GÜN / 22 MART 2019 CUMA                                                                                                     ADANA-BEYRUT


15:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında dış hatlar terminalinde buluşma. Check-in işlemleri sonrasında ve direk uçuşla 18:00’de Beyrut’a hareket. 1 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 18:00’de Beyrut’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüz ile otelimize transfer ve odalara yerleşme. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve otelimizinde bulunduğu Beyrut’un kalbinin attığı Hamra caddesinde yerel tatları keşfetmek için yürüyüş turuna çıkıyoruz. Lübnan mutfağının bir çok lezzetini cadde üzerinde irili ufaklı restoranlarda tatma imkanı bulacağız. Bu lezzetli yürüyüş turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz hareketli Beyrut gecelerinin tadını çıkarabilirler. Konaklama Beyrut’ta


2.GÜN / 23 MART 2019 CUMARTESİ                                                                 BEYRUT-ANJAR-KSARA ÜZÜM BAĞLARI

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak panoramik Beyrut şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuza birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere’i gezerek başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ve sonrasında aslına uygun olarak yenilenen Mecidiye Cami, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlemonto Binası, tarihi Yunan Ortodoks Kiliselerini, Katolik Kiliselerini ve Rouge Kayalıklarını görüyoruz. Sonrasında 1857 yılında kurulmuş olan Chateau Ksara’ya hareket.  Yol güzergahımızda yerel Bekaa sandviçlerinden tatma imkanı bulacağız.  Birçok uluslar arası ödül almış olan  Chateau Ksara üzüm bağlarını ve şaraphane’yi görüp uzmanlardan bilgi alıp tadımlar yapacağız. Burada alacağımız özel öğle yemeği sonrası 7.yy’da Emeviler tarafından inşa edilmiş olan Emevi şehir yerleşiminin en güzel örneklerinden olan Anjar’da Saray, Cami, hamam ve dükkanların bulunduğu antik kenti ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Beyrut’a hareket. Otele varış ve serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz hareketli Beyrut gecelerinin tadını çıkarabilirler. Konaklama Beyrut’ta


3.GÜN / 24 MART 2019 PAZAR                                                                      BEYRUT-JEITTA-BYBLOS-ADANA

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Jeitta ve Byblos turu için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak bir ormancının tesadüfen keşfettiği Jeitta Mağrasına gidiyoruz. Teleferik ile çıkacağımız Jeitta Mağarası içerisinde teknelerle gerçekleştirilecek turda etkileyici aydınlatma sistemi ile mağra misafirlerine görsel bir şölen sunmakta. Mağara turumuzun ardından . UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Byblos’a hareket. Akdeniz sahil şeridinde yer alan bir balıkçı kasabası olan Byblos’ta alacağımız ağırlıklı deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğinde Lübnan mutfağının lezzetlerini tatma imkanı bulacağız. Yemek sonrasında Antik Liman ve Byblos Antik Kentinde gerçekleştireceğimiz tur sonrasında havalimanına transfer.  Check-in işlemleri sonrasında ve direk uçuşla 18:00’de Adana’ya hareket. 1 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile  20:00’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.
FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 

3195 TL

 

3445 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

 

3595 TL

 

3885 TL

7-12 yaş çocuk (2 yetişkinle beraber)

 

2695 TL

 

2895 TL

 

 

 

 

  

  

FİYATA DAHİL HİZMETLER

  Wings of Lebanon Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Beyrut-Adana arası ekonomi sınıfı uçak bileti

  Havalimanı ve şehir vergileri

  Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

  2 Gece Beyrut Hamra’da 4* Gems Hotel vb. kahvaltı dahil konaklama

  Beyrut şehir turu

• Anjar &  Ksara Üzüm Bağları ve Tadım  Turu

  Jeitta Mağarası ve Biblos Turu

  Turlar esnasında alınacak 2 özel öğle yemeği

  Uzman Rehberlik Hizmetleri

  Seyahat Sigortası

 


 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

  Tüm kişisel harcamalar

  Fiyata Dahil olarak açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler

  Öğlen yemeklerindeki menü dışındaki özel sipariş yemekler ve içecekler

  Akşam yemekli Lübnan Gece Eğlencesi (90 USD) 

NOTLAR

• Lübnan için Türk vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamakla beraber seyahat edilecek tarihten itibaren 6 ay geçerli yıpranmamış pasaport gerekmektedir.

• Jeitta Mağarası ve Anjar Antik Kenti giriş ücretleri fiyata dahil olup Biblos Antik Kenti giriş ücretleri tur fiyatına dahil değildir.

• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.         

• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.

• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.

• Yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

• Fiyatlarımız 31 Aralık 2018 tarihine kadar kayıtlarda geçerli olup bu tarihten sonra değişkenlik gösterebilecektir.

• Tur fiyatlandırmamız Türk Lirası olarak yapılmış olup Döviz Kurlarında meydana gelebilecek ani ve yüksek dalgalanmalarda tur satış fiyatımızda değişiklikler meydana gelebilecektir.

Facebookta Paylaş