Kapadokya-Ihlara Vadisi-Göreme Kaymaklı Yeraltı Şehri-Avanos

Kapadokya-Ihlara Vadisi-Göreme  Kaymaklı Yeraltı Şehri-Avanos


KAPADOKYA - IHLARA VADİSİ - KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ 


GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - AVANOS - DEVELİ VADİ 

 

 

 

 

 

 

 

2021 Cumartesi :

Saat 06.30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı) buluşmamızın ardından saat 07.00 da Aksaray üzeri Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadinin çökmesi ve Melendiz Çayının aşındırması sonucu oluşan ve dünyanın sayılı kanyonları arasında yer alan vadi içerisinde yapacağımız yürüyüş esnasında birçok şapel ve kilise kalıntısı göreceğiz. Gezimizin ardından ekstra öğle yemeğimizi alıp Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne hareket edeceğiz. Kaymaklı’da alta doğru 8 katlı bir yer altı şehrini gezeceğiz. Sığınaklar, ahırlar, kilise – şapeller ve yaşam için düşünülecek her ayrıntının yapıldığı bu şehirde zamana karşı ilgi çekici bir yolculuk yapacaksınız. Yer altı şehri gezimizin ardından konaklama yapacağımız 5* Ramada Otele gidiyoruz. Odalarımıza yerleşmemizin ardından saat 19.00 da alacağımız akşam yemeğimize kadar dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Alacağımız akşam yemeğimizin ardından dileyen konuklarımızla birlikte yöreye özgü Türk Gecesi eğlenceleri düzenleyen mekânda eğlencemizi yapıyoruz. (ekstra)

 

2021 Pazar :

(İsteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi extra balon turuna katılabilirler.) Saat 07.30’da alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından 09.00’da otelden ayrılıyoruz. Üç Güzeller olarak adlandırılan peri bacası oluşumunda vereceğimiz fotoğraf molası ardından Şarapları ile ünlü olan Ürgüp’e gidiyoruz. Yörece ünlü olan Turasan Şarap Fabrikası’nı geziyoruz ve Dervent Vadisi ya da Hayal Vadisi olarak da bilinen peri bacası oluşumlarının bulunduğu Develi Vadiye gidiyoruz. Vadi gezimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz ve Paşabağları’na gidiyoruz. St. Simon Şapeli kalıntılarını ve bölgede ender rastlanan üç başlı mantar kaya oluşumlarının bulunduğu bölgeyi geziyoruz. Öğle saatlerinde alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Avanos’a hareket ediyoruz. Çanak ve Çömlek yapımıyla meşhur Avanos’ta panoramik şehir turumuz eşliğinde Çömlek yapım atölyesine varıyoruz. Aramızdan bir kişinin de çanak çömlek yapacağı animasyonu izledikten ve reyonlardan alışveriş yaptıktan sonra Göreme’ye hareket ediyoruz. Açıkhava Müzesi’ni gezdikten sonra Adana’ya hareket ediyoruz. Saat 20.30 sularında Adana’ya varış.Yine bir Göğüsgeren Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle.


 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER


TRAVEGO - TOURİSMO VEYA SAFİR LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM,


1 GECE 5*  KAPADOKYA RAMADA  OTELDE KONAKLAMA,


1 ADET SABAH KAHVALTISI,


1 ADET AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ,


OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,


SEYAHAT SİGORTASI,

 

ÇEVRE TURLARI,


REHBERLİK HİZMETLERİ, 

 


ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:


ÖĞLE YEMEKLERİ, YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ, EKSTRA TÜRK GECESİ EĞLENCESİ, BALON TURU

 ÜCRET DETAYLARI

NAKİT – TEK ÇEKİM

BONUS- WORLD- AXESS-MAXIMUM

ZİRAAT COMBO   4 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

450.00 TL

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

250.00 TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

350.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

550.00 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

** Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.

 

Facebookta Paylaş