HAVAYOLLARI İLE KARS ERZURUM SARIKAMIŞ

HAVAYOLLARI İLE KARS ERZURUM SARIKAMIŞ

 

KIŞ MASALI  
Erzurum- Sarıkamış-Katerina Sarayı-Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars-Ani Harabeleri-Boğatepe Köyü-Çıldır Gölü…


Tüm Turlar, Tüm Yemekler ve Gece Eğlenceleri Dahil!


25-29 Ocak 2020 Sömestr, Adana’dan Uçaklı Butik Tur1.GÜN / 25 OCAK 2020 CUMARTESİ                                                                          ADANA-ERZURUM


Sabah saat 08:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Pegasus Havayolları ile 09:45’te İstanbul aktarmalı olarak Erzurum’a hareket. Uçağımız saat 15:20’de Erzurum Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla panoramik Erzurum şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Yakutiye Medresesi ile Erzurum turumuza başlıyoruz. Sonrasında Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi gerçekleştirip Erzurum’a özgü bir lezzet olan Cağ Kebabından oluşan akşam yemeği sonrası otele transfer. Konaklama Erzurum’da.


2.GÜN / 26 OCAK 2020 PAZAR                           ERZURUM-SARIKAMIŞ-KATERİNA SARAYI-KARS


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Taş Han’a hareket. Meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nın gezilmesi  ve Katerina Köşkü’nün dışarıdan görülmesi ve fotoğraf molası akabinde  Sarıkamış Kayak Merkezi’ne ulaşacağız burada sucuk ekmek ve sıcak şaraptan oluşan öğle yemeğimizin ardından Kayak merkezi’nde serbest zaman. Akşamüzeri buluşma ve  Kars şehir merkezinde bulunan otelimize transfer. Otele yerleşme ve rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Akşam otel dışında alacağımız özel akşam yemeğinde Kafkas Halk Dans Gösterisi programını izleme fırsatı bulacağız.  Konaklama Kars’da


3.GÜN / 27 OCAK 2020 PAZARTESİ                                                                      ANİ HARABELERİ-KARS


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine hareket. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars şehir merkezine dönüş. Yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizin ardından Kars şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Kars şehir turumuzda ilk olarak 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprüyü geziyoruz. Sonrasında panoramik olarak Kars Kalesi’ni görüyoruz.  Turumuz sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Eğlenceli özel akşam yemeği için otelden hareket. Konaklama Kars’da.


4.GÜN / 28 OCAK 2020 SALI                                                                     BOĞATEPE KÖYÜ-ÇILDIR GÖLÜ


Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Çıldır gölü kenarında bulunan restoranımızda Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeği sonrası serbest zaman. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve kızakla donmuş gölün üzerinde gezebilirsiniz. Öğleden sonra Kars merkeze dönüş ve serbest zaman. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve akşam yemeği için otelden hareket. Akşam yemeği sonrası otele dönüş. Konaklama Kars’da.


5.GÜN / 29 OCAK 2020 ÇARŞAMBA                                                                            KARS-ADANA


Otel’de alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars Havalimanı’na hareket. Biniş işlemleri sonrası Pegasus Havayolları ile 10:20’de İstanbul aktarmalı olarak Adana’ya hareket. 16:00’da Adana’ya varış ve turumuzun sonu.


FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim  
Bonus Kredi Kartı 4 Taksit

Kredi Kartı 8 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2950 TL

3150 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

3250 TL

3500 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

2550 TL

2750 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1750 TL

1900 TLYATA DAHİL HİZMETLER


- Pegasus Havayolları taifeli seferleri ile Adana-Erzurum / Kars-Adana parkurunda uçak bileti
- Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
- Programda belirtilen tüm turlar
- 1 Gece Erzurum’da Zade Otel’de vb. kahvaltı dahil konaklama 
- 3 Gece Kars Büyük Kale Otel’de vb. kahvaltı dahil konaklama
- Erzurum Muammer Usta Restoran’da alınacak akşam yemeği (Cağ Kebabı Menü)  
- Sarıkamış Kayak Merkezi Çamkar Otel Restoran’da alınacak öğle yemeği (Sucuk Ekmek Menü)  
- Kars Han-ı Hanedan Restoran’da alınacak akşam yemeği (Piti Menü)  
- Kars Kazevi Restoran’da alınacak öğle yemeği
- Kars Pushkin Restoran’da alınacak akşam yemeği ve Kafkas Dans Gösterisi (Kuzu İncik Menü)  
- Boğatepe Köyü Karayazı Mandıra’da alınacak yöresel sabah kahvaltısı
- Çıldır Gölü Atalay’ın Yeri Restoran’da alınacak öğle yemeği (Balık Menü)  
- Kars Kale Restoran’da alınacak akşam yemeği, aşık atışması ve Kafkas Dans Gösterisi  
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


- Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
- Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.NOTLAR


• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapabilir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.
Kara yolculuklarında kişi sayısına bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.

Facebookta Paylaş