Ege ve Köyleri Uçakla Gurme özel

Ege ve Köyleri  Uçakla Gurme özel

EGE ve KÖYLERİLEZZET & KÜLTÜR TURU


SEFERİHİSAR-SIĞACIK-ÇEŞME-ALAÇATI-GERMİYAN KÖYÜ-ILDIR KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-URLA-AYVALIK-CUNDA ADASI-YENİ ÇOHARİ KÖYÜ-KAZ DAĞLARI-ASSOS-BEHRAMKALE-GEYİKLİ-BOZCAADA-YEŞİLYURT KÖYÜ-ADATEPE KÖYÜ-ÇAMLIBEL KÖYÜ-İZMİR…


 15-19 Temmuz, 29 Temmuz-2 Ağustos, 26-30 Ağustos 2019


Adana’dan Uçaklı Butik Tur


Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!1.GÜN  ADANA-İZMİR-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-ÇEŞME-ALAÇATI
Sabah saat 08:00’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Sunexpress Havayolları ile 08:55’te İzmir’e hareket. Uçağımız saat 10:30’da İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Seferihisar’a hareket. Türkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından Seferihisar’ın kıyısında bulunan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık Kalesi ve limanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Sığacık Limanında deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğimizin ardından Teos Antik Kenti’ne geçeceğiz. Bölgedeki en eski 12 İon kentinden biri olan Teos’ta yapacağımız yürüyüş turu sonrası Çeşme’ye hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Çeşme’ye varış ve otelimize yerleşme. Öğleden sonra deniz ve havuz imkanlarından yararlanmak için serbest zaman. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Alaçatı’ya hareket. Restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri ile sizleri kendisine hayran bırakacak tatil beldemiz Alaçatı’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda bölgeye özgü irili ufaklı restoran ve kafeleri görme ve lezzetleri yerinde tatma imkanı bulacağız. Alaçatı’da vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Konaklama Çeşme’de.


 

2.GÜN                                         GERMİYAN KÖYÜ-ILDIR KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-URLA-ÇEŞME


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası İzmir Köyleri turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin ilk SlowFood ünvanına sahip köyü olan Germiyan Köyü. Çeşme’nin bir köyü olan Germiyan’ın sokakları, köy sakinlerin boya fırçalarıyla adeta bir tabloya dönmüş. Bu köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından köyde yer alan ve antika eserlerle süslenmiş otantik ev kafede erik suyu ve şeker içi kurabiyelerinin tadına bakacağız. Bir sonraki durağımız Ildır Köyü. Birçok yerli Türk filmi ve dizisinin çekimlerinde set olarakta kullanılan Ildır Köyü, şirin mi şirin bir balıkçı kasabası. Eski Adı Eyrthrai olan Ildır birçok Ege uygarlığına ev sahipliği yapmış. Filozof Platon’a göre Dünya’da görülebilecek en güzel günbatımının adresi Erythrai. Ildır’a gelip buranın meşhur lokma tatlısından tatmadan gitmek olmaz. Bir sonraki durağımız Barbaros Köyü. İzmir’in Urla ilçesine yakın ve aynı zamanda Urla Bağ Yolu rotası üzerinde bulunan köy adını Barbaros Oyuk Festivali (Korkuluk) ile duyurmuş durumda. Köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş turumuzda bizlere köylülerin festival zamanında yapmış oldukları rengarenk korkulukları görüp fotoğraf çekme imkanı bulacağız. Barbaros köyü turumuzun ardından son durağımız olan Urla’ya hareket edeceğiz.  Urla’da ilk durağımız öğle yemeği alacağımız restoran. Ege otlarından oluşan Öğle yemeğimizin ardından Urla Sanat Sokağı ve Magaca Pazarını gezeceğiz. Alışveriş için serbest zaman sonrası Çeşme’ye dönüş. Öğleden sonra Deniz ve Havuz imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Alaçatı Dem Meyhanesi’nde alacağımız akşam yemeği için hareket. Özel akşam yemeğimiz sonrası otele dönüş. Konaklama Çeşme’de.  


3. GÜN                                               AYVALIK-CUNDA ADASI-YENİ ÇAROHORİ KÖYÜ-KAZ DAĞLARI


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ayvalık'a hareket ediyoruz. İlk durağımız Yeniçarohori (Küçükköy) . Eskiden Rum ve Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı köye varışta ilk olarak köy meydanında çaylarımızı yudumlayacağız. Günümüzde bir çok sanat atölyesinin bulunduğu köyde yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından Şeytan Sofrasını geziyoruz. Ege’nin en güzel manzarasına sahip bu tepede manzaranın tadını çıkarttıktan ve birbirinden güzel manzara fotoğrafları çektikten sonra Cunda Adası’nda (Ali Bey) yer alan restoranımıza hareket. Cunda’da deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğimizin ardından Sevim& Necdet Kent Kitaplığı ve Nostaljik Cafe’de kahve molası veriyoruz. Burada güzel manzara eşliğinde kahvenizi içerken kütüphane kitaplığına da göz atabilirsiniz. Ardından dar sokaklardan yürüyerek Adanın merkezine gelip burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde bünyesinde çok farklı eserleri barındıran Türkiye’deki 3 Rahmi Koç müzesinden biri olan, Rahmi Koç Oyuncak Müzesini gezebilirler. Ardından Ayvalık merkez, Antikacılar Çarşısı, Tostçular Çarşısı gezilerimiz İLE Ayvalık turumuzu tamamlayacağız. Kaz Dağları’nda bulunan otelimize transfer. Otelimize yerleşme ve otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel’de.


4. GÜN                                                               GEYİKLİ-BOZCAADA-AYAZMA-ASSOS-BEHRAMKALE


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Bozcaada’ya geçmek için Geyikli’ye hareket. Geyikli’den vapurla Bozcaada’ya geçiş yapıyoruz. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini anlatıyor. Bir zamanların kahvehaneleri, tavernaları ve meyhaneleri şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eğer lezzet düşkünü bir gezginseniz yeni tatlarla tanışacağınız Bozcaada’yı keşfetmek sizlere ayrı bir keyif verecektir. Bozcaada’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda adaya özgü lezzetleri tatma ve fotoğraf çekmek için serbest zaman sonrası Ayazma Plajı’na hareket. Ayazma plajında yer alan restoranımızda alacağımız yemek sonra deniz keyfi için serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve anakaraya dönüş yolculuğumuz için Bozcaada iskelesine hareket. Vapur yolculuğumuzun ardından Geyikli’ye varış ve Assos’a hareket. Dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'nden Assos Antik kentinin Akropol'üne çıkıyoruz. Burada M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağını görüyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Akropol gezisinin ardından köy merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel’de.


5. GÜN                                                         YEŞİLYURT-ADATEPE-ÇAMLIBEL-İZMİR-ADANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Yeşilyurt Köyü. Sahilden birkaç km içerde ve Kazdağları eteklerinde yer alan badem ağaçları ile çevrili ve taş mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı bu köyde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, bir zamanlar Rum nüfusunda yaşamış olduğu köyün meydanında çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Tam bir Ege kasabası olan bu köyün meydanındaki tarihi cami, mimarisi ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeşilyurt Köyü turumuz sonrası bir sonraki durağımız Kazdağlar’nda yer alan Adatepe Köyü. Adatepe’ye varış ve kısa bir yürüyüş sonrası ilk durağımız Zeus Altarı. Rivayete göre burası tanrılara kurban sunulan bir sunak olduğu gibi aynı zamanda Zeus’un Truva savaşını seyrettiği yer olarak geçer. Buradan körfezin muhteşem manzarasını görme imkanı bulacağız. Zeus Altarı’nda yapacağımız ziyaret sonrası Adatepe köyüne dönüş ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası köy meydanında yer alan kahvehanede çaylarımızı içeceğiz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamız sonrası günümüzde hala aktif olarak zeytinyağı yapımında da kullanılan Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada eskiden sabun ve zeytinyağı yapımında kullanılan aletleri görme fırsatı bulacağız. Sonrasında eski bir köy okulunun restore edilerek yapılmış Taşmektep bir başka ziyaret durağımız olacak. Bu güzel Kuzey Ege köyünden ayrılıp, bir sonraki durağımız Çamlıbel Köyü’ne hareket. Sırtını Kazdağları’na dayamış, zeytinliklerle çevirili ve Ege’nin en nefes aldıran köylerinden birisi olan Çamlıbel Köyü’nde yapacağımız yürüyüş turumuzda, köylülerin tezgahlarında el yapımı bir çok ürünü alma imkanı bulabileceksiniz. Köy meydanında vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından bir dönem sanatçı Tuncel Kurtiz’in ailesi ile beraber işletmesini yaptığı Zeytinbağı Otel & Restaurant’a hareket. Burada alacağımız özel öğle yemeği sonrası İzmir’e hareket.  Öğleden sonra İzmir’e varış ve şehir turu. Panoramik şehir turumuzun ardından İzmir Kordon’da serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Sunexpress Havayolları ile saat 20:20’de Adana’ya hareket. 21:45’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.
FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim Bonus Kredi Kartı 4 Taksit

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2800 TL

2970 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

3250 TL

3450 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle)

2500 TL

2650 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle)

2000 TL

2120 TL
FİYATA DAHİL HİZMETLER


- Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir-Adana parkurunda uçak bileti

- Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
- Programda belirtilen tüm turlar
- 2 Gece Çeşme Ege Tulip Hotel’de vb. kahvaltı dahil konaklama  
- 2 Gece Ramada Resort Kazdağları Hotel’de vb. yarım pansiyon konaklama  
- Sığıcak Liman Restoran’da alınacak öğle yemeği
- Alaçatı Avrasya Restoran’da alınacak akşam yemeği
- Urla Beğendik Abi Restoran’da alınacak öğle yemeği
- Alaçatı Dem Meyhanesi’nde alınacak akşam yemeği
- Cunda Sahil Körfez Restoran’da alınacak öğle yemeği
- Bozcaada Ayazma Vahit’in Yeri Restoran’da alınacak öğle yemeği
- Çamlıbel Zeytinbağı Otel & Restoran’da alınacak öğle yemeği
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


- Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
- Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.Restoranlar

Menü Detayı

Sığıcak Liman Restoran

Salata, 4 Çeşit Meze (yoğurtlu semiz otu, Deniz börülcesi, ezme, Köz patlıcan) Balık (Cipura veya Levrek), Helva

Alaçatı Avrasya Lokantası

Zeytinyağlı Tabağı (4 çeşit), Salata, Etli Şevketi Bostan, Sakızlı Muhallebi

Urla Beğendik Abi Restoran

Beğendik Abi Çorbası, 4 Çeşit Zeytinyağlı Tabağı (Sinkonta, Yaprak Sarma, Yoğurtlu Şevketi Bostan, Kabak Çiçeği dolması), Urla Güveci,  Tatlı

Alaçatı Dem Meyhanesi

5 Çeşit Serpme Meze, Paçanga Böreği, Salata, Izgara Levrek, Tatlı

Cunda Sahil Körfez Restoran

Salata, 3 Çeşit Meze (Haydari, Fava, Manço) Balık (Cipura veya Sardalya), Körfez Tatlısı

Ayazma Vahit’in Yeri Restoran

Salata, 4 Çeşit Meze, Ana Yemek (Balık veya Köfte), Meyve

Çamlıbel Zeytinbağı Restoran

5 Çeşit Meze (Isırganlı yeşil zeytinli fabule, Tahinli yoğurtlu közlenmiş patlıcan, Çilek soslu yabani hindibağ otu, Füme lor, Kazdağı Otları) Lor Köftesi, Ana Yemek Safranlı kuru kayısılı enginarlı köy tavuğu, Tahinli dondurmalı incir tatlısı

Oteller (Çeşme Ege Tulip, Ramada Resort Kazdağları)

Çeşme Ege Tulip ve Ramada Resort Kazdağları otellerimizde alınacak 4 açık büfe sabah kahvaltısı, Ramada Resort Kazdağları otelimizde alınacak 2 Açık büfe akşam yemeği


NOTLAR
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turumuz butik olup maksimum 16 kişi ile sınırlandırılmıştır.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

 

Facebookta Paylaş