ALAÇATI OT FESTİVALİ VE İZMİR KÖYLERİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ VE İZMİR KÖYLERİ


ALAÇATI OT FESTİVALİ ve İZMİR KÖYLERİ


Seferihisar-Sığacık-Teos-Çeşme-Alaçatı
Germiyan Köyü-Ildır Köyü-Barbaros Köyü-Şirince…10-12 Nisan 2020
1.GÜN / 10 NİSAN 2020 CUMA                                             ADANA-ŞİRİNCE-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-ÇEŞME-ALAÇATI


Sabah saat 08:00’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Sunexpress Havayolları ile 08:55’te İzmir’e hareket. Uçağımız saat 10:30’da İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla ilk durağımız olan Şirince Köyü’ne hareket. Eski bir Rum köyü olan Şirince’de turumuz esnasında otantik mimariye sahip tarihi yapılarını görme ve bölgeye özgü meyve şaraplarından tatma imkanı bulacağız. Şirince’de alacağımız öğle yemeği sonrasıTürkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’ın kıyısında bulunan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık turumuzda Liman ve Sığacık Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası yerel halkın sattığı ürünlerden satın alma imkanı bulacağız. Serbest zamanımızın ardından Çeşme’ye hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Çeşme’ye varış ve otelimize yerleşme ve otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizle Festival etkinlikleri için Alaçatı’ya gideceğiz.

 

 

2.GÜN / 11 NİSAN 2020 CUMARTESİ                                                               ALAÇATI OT FESTİVALİ-ÇEŞME


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Alaçatı’ya hareket. Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri ile sizleri kendisine hayran bırakacak tatil beldemiz Alaçatı’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzun ardından bu yıl 11.si düzenlenen Alaçatı Ot Festivali alanına geçeceğiz. Otları tanıma ve toplama, yemek atölyelerine katılma imkanı da bulabileceğiniz festival etkinleri kapsamında da bir çok söyleşi ve konseri izleme fırsatı da bulabileceksiniz. Yerel lezzetleri de tadabileceğimiz Alaçatı Ot Festivali’nde geçireceğimiz bu keyifli günün ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve otelimize transfer. Otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

3.GÜN / 12 NİSAN 2020 PAZAR                           GERMİYAN KÖYÜ-ILDIR KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-URLA-İZMİR-ADANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası İzmir Köyleri Turu için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin ilk SlowFood ünvanına sahip köyü olan Germiyan Köyü. Çeşme’nin bir köyü olan Germiyan’ın sokakları, köy sakinlerin boya fırçalarıyla adeta bir tabloya dönüştürmüş. Bu köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından köyde yer alan ve antika eserlerle süslenmiş otantik ev kafede erik suyu ve şeker içi kurabiyelerinin tadına bakacağız. Bir sonraki durağımız Ildır Köyü. Birçok yerli Türk filmi ve dizisinin çekimlerinde set olarak ta kullanılan Ildır Köyü, şirin mi şirin bir balıkçı kasabası. Eski Adı Eyrthrai olan Ildır, birçok Ege uygarlığına ev sahipliği yapmış. Filozof Platon’a göre Dünya’da görülebilecek en güzel günbatımının adresi Erythrai. Ildır’a gelip buranın meşhur lokma tatlısından tatmadan gitmek olmaz. Tatlı bir molanın ardından sonraki durağımız Barbaros Köyü. İzmir’in Urla ilçesine yakın ve aynı zamanda Urla Bağ Yolu rotası üzerinde bulunan köy, adını Barbaros Oyuk Festivali (Korkuluk) ile duyurmuş durumda. Köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş turumuzda bizlere köylülerin festival zamanında yapmış oldukları rengarenk korkulukları görüp fotoğraf çekme imkanı bulacağız. Barbaros köyü turumuzun ardından  Urla’ya hareket edeceğiz.  Urla’da ilk durağımız öğle yemeği alacağımız restoran. Urla Güveci ve Ege otlarından oluşan Öğle yemeğimizin ardından Urla Sanat Sokağı ve Magaca Pazarını gezeceğiz. Urla turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve İzmir’e hareket. Öğleden sonra İzmir’e varış ve şehir turu. Panoramik şehir turumuzun ardından İzmir Kordon’da serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Sunexpress Havayolları ile saat 20:20’de Adana’ya hareket. 21:45’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.
 

FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1545 TL

1625 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

1945 TL

2045 TL

6-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1345 TL

1415 TL

3-5 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1195 TL

1255 TL

 

 

 

 

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER


- Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir-Adana parkurunda uçak bileti
- Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
- Programda belirtilen tüm turlar
2 Gece Çeşme Ege Tulip Hotel vb. konaklama
- Otelde alınacak 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
- Şirince Şirincem Restoranda alınacak öğle yemeği (Sac Kavurma Menü)
- Urla Beğendik Abi Restoranda alınacak öğle yemeği (Urla Güveci ve Ege Otları Menü)
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


- Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
- Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.


 

NOTLAR


• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
• Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.Facebookta Paylaş