AKRONES THERMAL SPA AFYON

AKRONES THERMAL SPA AFYON

 


 

KEYİFLİ BİR TERMAL TATİL İÇİN 


AKRONES THERMAL OTEL 


26 KASIM - 04  ARALIK   8 GÜN





HAREKET TARİHİ           :  26 KASIM2020 PERŞEMBE

HAREKET YERİ               : İSTASYON MEYDANI

HAREKET SAATİ             : BULUŞMA 23:30  HAREKET 23:59

OTELE GİRİŞ TARİHİ      : 27 KASIM  2020 CUMA

OTELDEN ÇIKIŞ TARİHİ : 04 ARALIK 2020  CUMA

OTELDEN ÇIKIŞ SAATİ  : 11:00

 




 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :                                      

* Lüks Turizm Otobüsleri ile transfer                                         

* AFYON AKRONES Otelde 7 gece konaklama

* Otelde 8 adet açıkbüfe sabah kahvaltısı

* Otelde 7 adet açıkbüfe akşam yemeği

* Lobby de 5 çayı

* Otobüs içi ikramlar

* Yüzme Havuzları, Türk Hamamı,

* Buhar Banyoları, Saunalar

* Macera Duşları, Jakuzili Havuzlar

* Aqua Park, Tepiteryum  

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :


* Ücrete dahil olanlar dışındaki tüm ekstra harcamalar

 

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT & TEK ÇEKİM

 

K.K   6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI


2300.00 TL

 

2430.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA


3700.00 TL

 

3930.00 TL

 

*Taksitler Axess, Maxımum,  Bonus, World ve bu özelliği taşıyan Kredi Kartlarına yapılmaktadır.

*Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyası dahil edilerek hesaplanmıştır.

 

 








 



Önemli Notlar:

* Otel hakkında geniş bilgi için : http://www.akroneshotel.com/

* Acenta müşteriye sadece oda garantisi verir (odanın şekli, nasıl olduğu konusunda garanti veremez)

* Kötü hava şartları vb. durumda acenta programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Pandemi tedbirleri nedeniyle sauna , buhar odası vb hizmetlerinde kurallar otel tarafından belirlenmektedir.

 

 

 


Termal Suyun Faydaları

Şifalı Sular...Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa küre başlayabilirsiniz. Rahatsızlığı olanlar doktor kontrolünden sonra küre başlamalıdırlar. Kaplıca kürlerinde en az 21 banyo tavsiye edilir. Banyo süresini 10 dakikadan başlayarak 20 dakikaya kadar arttırınız. Kaplıca suyuna girilebilecek kadar bekletildikten sonra suya girilmelidir. Soğuk su, içme suyu olduğundan kesinlikle ilave etmeyiniz. Tok karnına suya girmeyiniz.Banyodan sonra en az 30 dakika yatarak dinleniniz. Boş zamanlarınızda yürüyerek ve egzersiz yaparak geçiriniz. Kür süresince ağır ve yağlı yiyeceklerden, hamur ve tatlılardan kaçınınız. Bol sebze ve meyve yiyiniz. Et yemeklerinde beyaz eti, kırmızı etten ise yalnızca haşlama ve ızgarayı tercih ediniz. Banyo sırasında hissettiğiniz rahatsızlıklar için zaman kaybetmeden doktorunuza başvurunuz. Kaplıca suyu geçen borular, kireçlenme yapmaması için ilaçlanmaktadır. Bu nedenle suları içmece olarak kullanmayınız.

KAPLICA'nın FAYDALARI Kaplıca, sıcak yeraltı sularından yararlanmak için yeryüzüne çıktıkları kaynakların çevresine kurulan hamam görünümündeki tesislere verilen isimdir. İnsan sağlığı açısından yararlı olduğu, bazı hastalıkları iyileştirici özelliği bulunduğu bilinen kaplıcalar, turizm açısından da önem taşırlar.

• Solunum Sistemi Hastalıkları Astma bronşiyal, Aronik bronşit, Alerjik üst solunum yolu hastalıkları, Pnömokonyoz'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok klimaterapi uygulanmaktadır.

• Cilt HastalıklarıEgzema, Akne, Psöriasis, Nörodermit, Kronik rezidüel ürtiker.

• Kas- İskelet Sistemi HastalıklarıDejeneratif eklem hastalıkları(Kireçlenmeler), Yumuşak doku romatizmaları, Bazı inflamatuar romatizmal hastalıklar (örneğin Ankilozan Spondilit, Romatoid Artrit), Ortopedik girişimler sonrası, Travmalar sonrası'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo kürleri uygulanmaktadır.

• Kalp-Dolaşım Sistemi HastalıklarıKompanse kalp yetmezliği, Fonksiyonel dolaşım bozukluğu, Esansiyel hipertansiyon, Varisler, Periferik arter hastalıkları, Esansiyel hipontansiyon (özellikle ortostatik)'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo ve iklim kürleri uygulanmaktadır.

• Mide-Bağırsak- Metabolizma HastalıklarıMide hastalıkları, Şeker hastalığı, Obesite, Gut, Karaciğer-Safra kesesi fonksiyonel yetmezlikleri'dir. Bu tür hastalıklarda içme kürleri ve şifalı çamur ağırlıklı olarak uygulanmaktadır.

• Böbrek ve İdrar Yoları HastalıklarıKronik piyelonefrit, Kronik sistit, Kronik prostatit, Böbrek taşları, Fonsiyonel yetmezlik. Bu tür hastalıklarda içme kürü, şifalı çamur ve banyo kürü ağırlıklı olarak uygulanmaktadır.

• Kadın-Doğum HastalıklarıGenital organların müzmin hastalıkları, Vejetatif over yetmezliği, Fonksiyonel sterilite (kısırlık), Ameliyatlar sonrası adhezyon profilaksisi, Dismenore, Fluor. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo kürü uygulanmaktadır.

• Nörolojik HastalıklarMerkezi ve periferik kronik inflamatuar hastalıklar, Omurga hastalıkları, Travmatik lezyonlar, Spastik paraliziler, Nöro ve myopatiler, Vasküler nörolojik hastalıklar, inme rehabilitasyonu, Nöro-vejetatif distoni'dir.

Etkin Bir Kaplıca Tedavisi Nasıl Olmalıdır?Etkin bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili uzman doktorun yönlendirmesi ve yetkili doktorun gözetiminde yapılmalıdır. Kaplıca kür tedavisi yetkili olan doktor tarafından düzenlenmeli ve takip edilmelidir. Ayrıca aşağıda belirtilen genel mahiyetteki hususlar tavsiye edilmektedir.• Banyo suyunun sıcaklığı 34-36 ºC, 36-38 ºC, 40-42 ºC olmalıdır.• Banyo sayısı haftada 3-6 gün arasında değişebilir.• Günde tek veya iki banyo uygulanabilir.• Yeterli sıvı desteği sağlanmalıdır.• Kürde toplam banyo sayısı 15-20 arasında olabilir. Banyo kürünün süresi en az 2, en çok 6 hafta sürer.• Termal havuz içinde yüzülmemeli, fazla hareket etmeden dik veya oturur pozisyonda durulmalıdır.• Su içi egzersiz yapılacaksa vücudun ne sıcak ne de soğuk hissettiği 34-35 ºC veya daha düşük sıcaklıklarda sular kullanılmalıdır. Kesinlikle daha sıcak sularda egzersiz yapılmamalıdır.• Kişi banyodan sonra mutlaka iyice kurulanmalı ve termal konfor koşullarına uygun ısıtılmış (24-25 ºC) bir odada yarım ile bir saat kadar dinlenmelidir.• Dinlenmeden sonra kişi masaj ve egzersize alınabilir veya sportif aktivitelere katılabilir.

 
Facebookta Paylaş