Akdeniz sahilleri & Likya Uçakla

Akdeniz sahilleri & Likya Uçakla

 

AKDENİZ SAHİLLERİ & LİKYA  LEZZET & KÜLTÜR TURU


ADRASAN-TAHTALI DAĞI-ÇIRALI-KEKOVA-KEKOVA TEKNE TURU-KAŞ-KALKAN-XANTHOS SAKLIKENT-KAPUTAŞ PLAJI-DEMRE-MYRA-ULUPINAR-PHASELİS-ANTALYA-KALEİÇİ…


4-8 Ağustos 2019 ve 8-12 Eylül 2019


Adana’dan Uçaklı Butik Tur


Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!

 

 


 

1.GÜN   ADANA-ANTALYA-BEYDAĞLARI MİLLİ PARKI-OLYMPOS TELEFERİK-TAHTALI DAĞI-ADRASAN


Sabah saat 08:00’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Sunexpress Havayolları ile 09:05’te Antalya’ya hareket. Uçağımız saat 10:15’de Antalya Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Kemer Tekirova’ya hareket. Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Olympos Teleferik  biniş noktasına varış ve Tahtalı Dağı’nın 2365 metre yüksekliğindeki zirvesine teleferik ile hareket. Zirveye ulaştığımızda Akdeniz’in muhteşem manzarasını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Dağın zirvesinde yer alan restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Adrasan’a hareket. Konaklayacağımız otele varış ve odalara yerleşme. Öğleden sonra Türkiye’nin en güzel plajlarından olan Adrasan’da serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Adrasan otelimizde.

 

2.GÜN                                             OLYMPOS ANTİK KENTİ-YANARTAŞ-ÇIRALI PLAJI-ADRASAN


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası keyifli bir gün bizleri bekliyor. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Olympos Antik Kenti. Antik kent içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrası Olympos Yanartaş’a hareket edeceğiz. Yanartaş gezimizin ardından Olympos Çıralı plajına geçeceğiz. Ülkemizin ünü ülke sınırlarını aşmış olan Çıralı plajında deniz’in tadını çıkarmak için serbest zaman. Deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi Çıralıda alacağız. Çıralı plajında geçireceğimiz zaman sonrası Adrasan’a dönüş otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman.  Akşam yemeği ve konaklama Adrasan otelimizde.


 

3.GÜN                                            ÜÇAĞIZ-KEKOVA TEKNE TURU-KAŞ


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Türkiye denizlerinde yapılan en keyifli tekne turları arasında hiç şüphesiz birinci olan öğle yemekli  Kekova Tekne Turu’muza katılmak üzere Üçağız’a hareket ediyoruz. Masmavi sularda kulaç atabileceğimiz ve tarihi yaşayabileceğimiz Kekova tekne turumuza başlıyoruz. Güzeller güzeli koylar, pırıl pırıl deniz, asırlar öncesinin tarihini halen üzerinde taşıyan adalar, Suyun içerisindeki kaya mezarları ve batık şehirleriyle ünlü Kekova’nın mavi sularında yol alırken teknemizde yapacağımız mangal keyfinin ardından Simena Kalesi'nde ev yapımı dondurmalardan tadacağız.. Gün boyu yüzmeye ve tarihe doyacağımız keyifli bir günün ardından Kaş’a hareket. Kaş’a varışımızda otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşamüzeri rehberimiz eşliğinde Kaş merkezde yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçeceğiz. Akşam yemeği sonrası otele dönüş. Konaklama Kaş otelimizde.


 

4.GÜN                                                KALKAN-XANTHOS-SAKLIKENT-KAPUTAŞ PLAJI-KAŞ


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız şirin bir beldemiz olan Kalkan. Kalkan beldesin taş sokaklarında yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından Antik Likya’nın başkenti Xanthos’a hareket. Antik kentte rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz tur sonrası antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km uzunluğundaki Saklıkent Kanyonuna hareket edeceğiz. Saklıkent kanyonunda alacağımız öğle yemeği sonrası Kanyonda yürüyüş yapmak veya rafting için serbest zaman sonrası mavinin her tonunu görebileceğiniz güneşin ışıklarının açısına göre renk değiştiren ve Turkuaz koy olarak adlandırılan  Kaputaj Plajına geçeceğiz. Kaputaş plajında vereceğimiz yüzme molamızın ardından Kaş’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kaş otelimizde.


5.GÜN                                       DEMRE-MYRA-ULUPINAR-PHASELİS-ANTALYA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Demre’nin en önemli antik yapılarından biri olan Noel Baba (Aziz Nicholas) Müzesi’nin olduğu Myra’yı ziyaret ediyoruz. Santa Claus olarak da bilinen Aziz Nicholas Myra'nın 80 km doğusunda olan Patara'da doğmuştur ve ölümüne kadar Psikoposluk yapmıştır. St.Nicholas kilisesi , Roma Tiyatrosu ve Lycian kaya mezarları Myra programı çerçevesinde ziyaret edilecek yerlerdir. Turumuzun ardından öğle yemeği için doğa harikası Ulupınar’da bulunan restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra, yüzme molası alacağımız yeşil ve mavinin iç içe olduğu antik limanlarıyla ünlü Phaselis’e geçiyoruz. Buradaki gezimizi takiben Antalya’ya hareket. Antalya’ya varışta gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzun ardından Antalya Kale içinde rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Pegasus Havayolları ile saat 22:25’de Adana’ya hareket. 23:25’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu. 

FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı

Tek Çekim Bonus 4 Taksit

Kredi Kartı 6 Taksit

World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı 2975 TL 3200 TL
Tek Kişilik Odada Konaklama 3550 TL 3800 TL
7-12Yaş(2 yetişkinleberaber) 2600 TL 2800 TL
3-6 Yaş(2 yetişkinleberaber) 2100 TL 2250 TL

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sunexpress ve Pegasus Havayolları ile Adana-Antalya-Adana parkurunda uçak bileti

Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
Programda belirtilen tüm turlar
2 Gece Adrasan Klados Hotel vb. Yarım Pansiyon konaklama  
2 Gece Kaş Ekici Otel vb. kahvaltı Dahil konaklama  
Olympos Teleferik ücreti
Tahtalı Dağı Teleferik Restoranda alınacak öğle yemeği
Çıralı Plajı Dione Restoran’da alınacak öğle yemeği
Öğle yemekli Kekova Tekne Turu
Kaş Büyükçakıl Plajı Ada Restoranda alınacak akşam yemeği
Saklıkent Paradise Park Restoranda alınacak öğle yemeği
Kaş Natur-El Restoranda alınacak akşam yemeği
Ulupınar Botanik Restoran’da alınacak öğle yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

 

 

 


 

 

Restoranlar Menü Detayı
Olympos Dağ Restoranı Ordövr Tabağı (8 çeşit), Mantar Soslu Bonfile (Patates püresi ve Salata ile), Triliçe Tatlısı
Çıralı Dione Restoran & Bar 4 Çeşit Serpme Meze, Salata, Balık (Çupra), Meyve
Kekova Tekne Turu 3 Çeşit Serpme Meze, Salata, Pilav, Balık veya Köfte, Meyve
Kaş Büyükçakıl Ada Beach Rest. 4 Çeşit Serpme Meze, Salata, Arasıcak (Kalamar), Balık (Levrek veya Çupra), Meyve
Saklıkent Paradise Park Salata, Pilav, Patates Kızartması, Ana Yemek (Köfte)
Kaş Natur-El Restoran 5 Çeşit Meze, Salata, Ana Yemek (Bademli Tavuk veya Deniz Ürünleri Güveç), Tatlı
Ulupınar Botanik Restoran 3 Çeşit Meze, Salata, Ara Sıcak (Mantar), Ana Yemek ( Sac Kavurma), Tatlı
Oteller(Adrasan Klados, Kaş Ekici) Adrasan Klados, Kaş Ekici otellerimizde alınacak 4 açık büfe sabah kahvaltısı, Klados Otelde alınacak 2 Açık büfe akşam yemeği ve otelde gün boyu çay kahve ikramı

 

 

 

Facebookta Paylaş