DOĞU KARADENİZ & YAYLALAR

DOĞU KARADENİZ & YAYLALAR


DOĞU KARADENİZ &YAYLALAR


 MAÇKA -  ZİGANA GEÇİDİ - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON - AYASOFYA MÜZESİ 

ATATÜRK KÖŞKÜ - UZUNGÖL YAYLASI - RİZE -  ARTVİN – BORÇKA – KARAGÖL -AYDER YAYLASI

KAÇKAR DAĞLARI - ÇAMLIHEMŞİN YAYLALARI – ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ- HUSER YAYLASI 

FIRTINA DERESİ&VADİSİ - KAYABAŞI YAYLASI - AKÇAABAT - GİRESUN    ORDU - BOZTEPE – SAMSUN 

 AMASYA - YALI BOYU EVLERİ - KRAL KAYA MEZARLARI

 

YAYLALARDA KONAKLAMA  

 

ZİLKALE VE PALOVİT ŞELALESİ YAYLA GEZİSİ - KARAGÖL YAYLA GEZİSİ

SÜMELA MANASTIRI ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETİ


 

 MİLLİ PARK GİRİŞLERİ DAHİL!


 

 

 

 

 

TUR TARİHLERİ

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

17 TEMMUZ 2020 CUMA

23 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE

24 TEMMUZ 2020 CUMA

30 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE

31 TEMMUZ 2020 CUMA                06 AĞUSTOS 2020 PERŞEMBE

KURBAN BAYRAMINA ÖZEL

10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

16 AĞUSTOS 2020 PAZAR

17 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

23 AĞUSTOS 2020 PAZAR

24 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

30 AĞUSTOS 2020 PAZAR

04 EYLÜL 2020 CUMA

10 EYLÜL 2020 PERŞEMBE

18 EYLÜL 2020 CUMA

24 EYLÜL 2020 PERŞEMBE

 


2020  1.Gün :


18:30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) buluşma 19:00’da hareket ediyoruz. NiğdeKayseri – Sivas yol güzergâhından Maçka’ya doğru ilerliyoruz...

 

2020   2.Gün :

Sabah saatlerinde bir zamanlar Türkiye’nin en uzun tüneli olan Zigana Geçidine geliyor ve yemyeşil bir dünya ile 1 hafta boyunca baş başa kalıyoruz. Alacağımız kahvaltımızın ardından birçok türküde adı geçen Maçka yollarından devam ederek Sümela’ya varıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı gezimiz sonrasında Ayasofya Camii’ne hareket ediyoruz. Trabzon Ayasofya Kilisesi, 1. Manuel Komnenos zamanında (1238–1263) inşa edilmiştir. Ardından Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Yol üzerinde meşhur Sürmene bıçakçılarında mola veriyoruz ve Uzungöl’e varıyoruz. 1090m. Yükseklikte vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl ve yakınındaki Şerah Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl Manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz.Yaklaşık 30 yıldır toplanan objelerin sergilenmesiyle oluşan Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi gezimizi de tamamlayıp konaklama yapacağımız Uzungöl Sezgin Otel’e gidiyoruz. Odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Uzungöl’de doğayla başbaşa kalıp keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme..


2020   3.Gün :

Sabah saat 07.00 da uyanma ve alacağımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında saat 08.30’da otelden ayrılıyoruz. İlk olarak yol üzerinde bulunan Kiremitli Köprüde (Hapsiyaş) fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Rize’de Rize bezi alışverişi molası veriyoruz. Ardından Artvin’in güzel ilçesi Borçka’ya doğru yola koyuluyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimiz ile muhteşem manzarayı takip ederek, Karagöl'e gitmek üzere yolculuğa başlıyoruz. Bir heyelan sonrasında oluşan ve doğal dokusu günümüze kadar bozulmadan ulaşmayı başaran Karagöl’de kayıkla gezinti yapabileceğiniz gibi, göl etrafındaki patikada kısa bir doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Karagöl gezimizin ardından konaklama yapacağımız Grand Artvin Otel’e yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme  


2020  4.Gün :

Sabah saat 07.00 da uyanma ve alacağımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında saat 08.00’da otelden ayrılıyoruz. Ayder Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz ve Fırtına Deresi & Vadisi, Hemşin ve Çamlıhemşin Yaylalarını geçerek 1358m. Yükseklikte Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası’na geliyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve yöresel Yayla Evlerini görerek Karadeniz’in en gözde yaylasında yapacağımız yürüyüş sonrasında  Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerine kurulu olan ihtişamlı bir görünüme sahip olan Zilkale’yi ve doğal güzellikleriyle büyüleyici Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Keyifli gezimizin akabinde dileyen misafirlerimizle Huser Yaylası'na gidiyoruz. Adeta bulut denizi görüntüsü veren bu güzel ortamda gün batımının eşsiz güzelliğinde fotoğraflarımızı çekiyoruz ve  kısa yürüyüşümüzü  ardından konaklama yapacağımız yayla otelimiz olan Ayder Haşimoğlu Otel'e varış ve odalarımıza yerleşme. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından dinlenme.


 

2020   5.gün  :  

Alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelimizden ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde Tek gözlü Osmanlı köprüsünü fotoğrafladıktan sonra yolculuğumuza devam edip, Çay fabrikasına uğruyoruz. Çay ikramı ile birlikte çayın işlenişiyle ilgili gerekli bilgileri dinliyor ve çay alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Alışveriş sonrasında 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Tarihi Köşkü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Karadeniz’in özgün yaylası Kayabaşı Yaylası’na gidiyoruz. Yayla’ya özel minibüslerle çıkıyoruz. Ahşap yayla evleri mimarisi tarzında yapılmış Kayabaşı Yayla Otelimizde odalarımıza yerleştikten sonra çevrede yürüyüş yapabilirsiniz. Otelimizde akşam yemeği ve eğlencemizin ardından dinlenme.


2020 6 .Gün :

Doğa harikası yaylamızda güne güzel bir kahvaltı ile merhaba diyoruz ve Ladin Ağaçları ile çevrelenmiş oksijen deposu yayladan ayrılıp Yolumuz üzerinde meşhur Vakfıkebir ekmeklerinden ve yöresel ürünlerden almak için kısa bir mola veriyoruz ve yolumuza devam edeceğiz. Giresun’a varış ve Fiskobirlik’te alışveriş molası veriyoruz. Ardından Ordu ya varıyoruz.Teleferik ile Boztepe ye çıkıyoruz. Şehrin büyüleyici manzarası ve fındık bahçelerini izleyerek yapacağımız keyifli yolculuğumuzun ardından zirveye ulaşıyoruz. Boztepe’de mükemmel bir Ordu manzarası ile karşılaşıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından teleferik ile geri dönüyoruz. Otobüsümüze binipÜnye – Terme - Çarşamba üzeri Samsun’a geliyoruz. Konaklama yapacağımız Samsun Park Inn Radisson Otele gidiyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme..


2020  7.Gün:

Sabah saat 07.00 da uyanma 07.30 da açık büfe kahvaltımızı alıyoruz ve 08.30 da otelden ayrılıyoruz. İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli ve 19 Mayıs 1919 tarihinin simgesiolanMustafa Kemal Atatürk ve Kurmaylarını İstanbul’dan Samsuna taşıyan Bandırma Vapuru Müzesi gezilerinin ardından Şehzadeler şehri Amasya’ya hareket ediyoruz . Herkesin bildiği Ferhat ile Şirin efsanesinin gerçekleştiği Ferhat’ın Şirin için deldiği dağları görme imkanı buluyoruz ve Yeşilırmak içerisinden yükselen Roma Dönemi sur duvarları üzerine dizelenmiş Amasya Tarihi Yalıboyu Evleri’ni, arkasında yükselen Kral Kaya Mezarları’nı görme imkanımız olacak. Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor gece geç saatlerde Adana’ya varış ve turumuzun sonu…

Bir başka Göğüsgeren Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:


* MERCEDES TRAVEGO, TOURİSMO ve SAFİR LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM,


* İLK GÜN SABAH KAHVALTISI,


* KAYABAŞI YAYLA OTELİNDE 1 GECE KONAKLAMA,


* AYDER HAŞİMOĞLU OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* GRAND ARTVİN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* UZUNGÖL SEZGİN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* SAMSUN PARK INN RADİSSON OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* OTELLERDE 5 ADET KAHVALTI,


* OTELLERDE 5 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* TULUM VE KEMENÇE İLE YÖRESEL EĞLENCELER,


* OTOBÜS İÇİ SICAK – SOĞUK İKRAMLAR,


* ZİLKALE VE PALOVİT MİNİBÜS ÜCRETİ,


* KAYABAŞI YAYLASI MİNİBÜSLE TRANSFER,


* ALTINDERE MİLLİ PARKI GİRİŞİ,


* AYDER YAYLASI GİRİŞ ÜCRETİ,


* KARAGÖL’DE MİNİBÜS ÜCRETİ,


* SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI,

 

* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ


* SÜMELA MANASTIRI ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETİ 


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER,


* MÜZE VE ÖREN GİRİŞLERİ, ORDU TELEFERİK ÜCRETİ,HUSER YAYLASI MİNİBÜS ÜCRETİ


ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

AXESS, BONUS, WORLD

ZİRAAT COMBO,

MAXİMUM  6 TAKSİT

 

AXESS, BONUS, WORLD

 ZİRAAT COMBO,

MAXİMUM  12 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

1750.00 TL

 

1830.00 TL

 

1930.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

850.00 TL

 

890.00 TL

 

940.00 TL

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

            1300.00 TL

 

1370.00 TL

 

1430.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

2400.00 TL

 

2520.00 TL

 

2650.00 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ACENTANIZIN TAVSİYELERİ ve ÖNEMLİ NOTLAR:,


* Gezide Yürüyüş ayakkabısı,Sırt çantası ,Şemsiye veya yağmurluk ,Güneş gözlüğü, Güneş kremi ve kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka tur boyunca yanınızda bulundurun.

* Kayabaşı Yayla Otelimize minibüslerle çıkacağımız için tatil bavulunuzun haricinde sadece bu yayla oteline çıkarabileceğiniz 1 günlük ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz küçük bir çanta getirmeniz tavsiyemizdir.

* Kötü hava, yol veya Oda Blokajı gibi durumlarda Rehber uygun gördüğü yerlerde program ve otelde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Taksitlendirmeler Bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

* Koltuklarımız numaralı olup rezervasyon kayıt esnasında verilmektedir. Tur boyunca değişmemektedir

 

 

 

 

Facebookta Paylaş