The Museum Hotel Konaklama ANTAKYA LEZZET TURU

The Museum Hotel Konaklama ANTAKYA LEZZET TURU

ANTAKYA LEZZET TURU


Antakya, St. Pierre Kilisesi, Uzun Çarşı, Mozaik Müzesi, Samandağ, Titus Tünelleri, Vakıflı Köyü, Hıdırbey Köyü, Harbiye…


 

 

Tüm Turlar, Tüm Yemekler, Gece Eğlencesi Dahil!
The Museum Hotel Antakya Konaklama1.GÜN /   ANTAKYA-HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ-UZUN ÇARŞI-ST. PIERRE


Sabah saat 07:30’da İstasyon Meydanında buluşma ve 08:00’da Hatay’a hareket. Rehberimizin anlatımları eşliğinde yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Hatay’a varış. İlk durağımız Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan Hatay Arkeoloji Müzesi.  Yaklaşık 33 Bin metrekare kapalı alana sahip olan müzede Bir dönem şaşalı hayat yaşayan ve Antik dönemin Dünya’nın en önemli kentlerinden olan Antiokya’dan kalan mozaikleri göreceğiz. Sonrasında Antakya Uzun Çarşı’ya gideceğiz burada şehre özgü bir lezzet olan Tepsi Kebabından oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Uzunçarşı’da alışveriş için serbest zaman.  Öğleden sonraki durağımız  St. Pierre Kilisesi. Asi Nehri’nin batısında, Hac Dağı’nın batı eteklerinde yer alan ve Aziz Petrus’un ilk kez vaaz verdiği yer olduğuna inanılan mağaranın dışına, Hıristiyanlığın Roma Devleti tarafından resmi din olarak kabul edilmesinden sonra yapılan eklemelerle kilise formunu kazanmıştır. Ziyaretimizin ardından Dünya’nın en büyük tek parça zemin mozaiğin üzerine kuru olan The Museum Hotel Antakya’ya hareket. Odalara yerleşme ve serbest zaman sonrası Eğlenceli akşam yemeğimiz için otelimizden ayrılacağız. Antakya’ya özgü lezzetlerden oluşan eğlenceli akşam yemeğimiz sonrası otele dönüş. Konaklama The Museum Hotel Antakya’da


2.GÜN /       SAMANDAĞ-TİTUS TÜNELLERİ-VAKIFLI KÖYÜ-ANTAKYA-ADANA


Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Samandağ Titus Tünellerine hareket. Romalı Vali Titus Verlius tarafından yüzlerce metre kaya bloğunun insan eliyle kazınarak oyulan tüneli, Direkli Kilise ya da Beşikli Mağara olarak bilinen Mezar Şapeli gezilerimizi yapıyoruz. Çevlik sahil şeridinde vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından  Hz. Hızır ve Hz. Musa Peygamberlerin buluştuğu yer olarak tasvir edilen ziyaret noktasını göreceğiz sonrasında bir Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’ne gidiyoruz. Narenciye bahçelerinin içerisinden geçerek ulaşacağımız köyün meydanını görüp Hıdırbey Köyü’ne devam edeceğiz. Burada bulunan Musa Ağacı çevresinde çay molamızı vereceğiz. Yöresel ürünlerden satın alma imkanıda bulacağımız bu ziyaretimizin ardından Antakya’ya dönüş. Tarihi Antakya Evleri içerisinde bulunan özel restoranda alınacak öğle yemeği sonrası Antakya’nın tarih kokan ara sokaklarını ve Habib-i Neccar Camii’ni rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Bu keyifli yürüyüş turumuzun son durağı Tarihi Affan Kahvesi’nde kahve molası vereceğiz. Akşam üzeri Adana’ya hareket. Akşam  Adana’ya varış ve tur sonu.


 

             FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

World, Maximum, Bankkart AXESS

6 TAKSİT

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

1295 TL

1395 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

1695 TL

1845 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1095 TL

1195 TL
FİYATA DAHİL HİZMETLER


• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• 1 Gece Antakya The Museum Hotel Antakya konaklama http://www.themuseumhotelantakya.com/tr/
• Otelde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı
• Antakya Uzun Çarşı’da alınacak öğle yemeği
• Antakya’da alınacak eğlenceli akşam yemeği
• Hatay Gastronomi Evi’nde alınacak öğle yemeği
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler. 

Restoranlar

Menü Detayı

Antakya Pöç Kasabı
(Öğle Yemeği)

Salata ve Meze (4 Çeşit Yöresel Meze) Ana Yemek (Kağıt Kebabı veya Tepsi Kebabı) + 1 adet soft içecek

Sveyka Restaurant  
(Eğlenceli Akşam Yemeği)

5 Çeşit Yöresel Meze (Humus, Abugannuç, Cevizli Biber, Lübnan Cevizli, Kekik Salata) + Salata + Ara Sıcak (Sac Oruğu) Ana Yemek (Halep Kebap veya Vişne Kebap) + Tatlı (Künefe) + 1  adet soft içecek

Hatay Gastronomi Evi  
(Öğle Yemeği)

Tuzlu Yoğurt Çorbası, 4 Çeşit Yöresel Meze (Biber Yoğurtlama, Humus, Abugannuç, Cevizli Biber) + Ara Sıcak (Kaytaz Böreği) Ana Yemek (Tepsi Kebabı ve Firik Pilavı) Halep Kebap veya Vişne Kebap) + Tatlı (Tahinli Çıtır Kabak Tatlısı) + 1  adet soft içecek

The Museum Hotel  Antakya

(Sabah Kahvaltılsı)

 

1 adet açık büfe sabah kahvaltısı

 

 


 


NOTLAR
• Turumuz minimum 16 kişi olacak şekilde planlanmış olup kişi sayısına bağlı olarak araç tipi Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişkenlik gösterecektir.
Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Mücbir ve olağanüstü nedenlere bağlı olarak yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

Facebookta Paylaş