Minia Cave Hotel konaklamalı KAPADOKYA LEZZET TURU

Minia Cave Hotel konaklamalı KAPADOKYA LEZZET TURU

 

KAPADOKYA Kültür & Lezzet Turu


Derinkuyu Yeraltı Şehri-Ürgüp-Güvercinlik Vadisi-Sinasos
Ortahisar-Göreme Açık Hava Müzesi-Dervent-Avanos…


15-16 Ocak 2022


Tüm Turlar, Tüm Yemekler ve ATV Safari Turu Dahil!


Minia Cave Hotel Ortahisar’da Konaklama!1.GÜN / 15 OCAK 2022 CUMARTESİ / ADANA-DERİNKUYU-ÜRGÜP-GÜVERCİNLİK-ATV SAFARİ-ORTAHİSAR


Saat 07:00’de Adana İstasyon Meydanında buluşma ve Kapadokya’ya hareket. İlk durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri. Sığınaklar, ahırlar, kilise – şapeller ve yaşam için düşünülecek her ayrıntının yapıldığı bu şehirde zamana karşı ilgi çekici bir yolculuk yapacaksınız. Yeraltı şehrini ziyaretinden sonra Ürgüp’e hareket. Ürgüp’te alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından Ürgün merkezde panoramik turumuzu gerçekleştireceğiz. Sonrasında Güvercinlik Vadisi’ne gideceğiz. Burada Karlar altında Kapadokya’nın güzelliğini  fotoğraflayıp burada bulunan Şarap Butiğine gidip yerel şaraplardan tatma ve satın alma imkanı bulabileceksiniz.  Sonrasında ATV Safari turumuzu gerçekleştireceğiz. Karlar altında gerçekleştireceğimiz ön teorik ve pratik bilgilendirme ve sürüşle beraber yaklaşık 45 dakika sürecek bu macera ve manzaralı safari sonrasında Ortahisar’da bulunan Mina Cave Butik Otel’e hakeket. Odalara yerleşme ve otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi özenli mimarisi ve dekorasyonu ile otelimizin restoranında alacağız. Yemek sonrası arzu eden misafirlerimiz otelin bahçesinde ateş başında içeceklerini yudumlayıp keyifli bir akşam geçirebilirler. Konaklama Minia Cave Hotel Taş Konak ve Mağara odalarında.  

 

 

2.GÜN / 16 OCAK 2022 PAZAR / MUSTAFAPAŞA-GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ-DERVENT-AVANOS-ADANA


(İsteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi Karlar Altında Kapadokya’yı gökyüzünden görebilecek extra balon turuna katılabilirler.) 
Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından eski bir Rum köyü olan Mustafapaşa’ya hareket. Rehberimizin anlatımları eşliğinde kilise, medrese, kervansarayı, manastırı ve daracık sokakları görme imkanı bulacağız. Mustafapaşa (Sinasos) ardından Göreme’ye hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Göreme Açıkhava Müzesi’ni gezdikten sonra Göreme’de yöresel öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Dervent Vadisi ya da Hayal Vadisi olarak da bilinen peri bacası oluşumlarının bulunduğu Develi Vadiye gidiyoruz. Vadi gezimizin ardından Avanos’a hareket. Avanos,  Hititlerden beri sürmekte olan çömlekçilik geleneğine ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce yıldır bölgede biriken tarih ve babadan oğula geçen bu geleneksel el sanatı için çağdaş müzecilik anlayışıyla kurulmuş müzeyi ziyaret edeceğiz. Müze’de yapım atölyelerini ve teşhir salonlarını görüp alışveriş imkanı da bulabileceğiz. Avanos ziyareti sonrası Adana’ya dönüş yolculuğuna geçeceğiz. 21.00 civarında Adana’ya varış ve turumuzun sonu.FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bankkart-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1190 TL

1290 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

1590 TL

1690 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

990 TL

1060 TL
FİYATA DAHİL HİZMETLER


Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri


Programda belirtilen tüm turlar


Kapadokya ATV Safari Turu


1 Gece Minia Cave Hotel Ortahisar’da Mağara ve Taş Konak Odalarda Konaklama www.miniacavehotel.com


Minia Cave Hotel’de alınacak Sabah Kahvaltısı


Minia Cave Hotel’de alınacak Akşam Yemeği


Ürgüp’te alınacak Öğle Yemeği (Yöresel Testi Kebabı Menüsü)


Göreme’de alınacak Öğle Yemeği (Yöresel Menü (Kiremitte Kuru fasulye, Tarhana Çorbası, Mantı))


Profesyonel Rehberlik Hizmetleri


Seyahat Sigortası 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Müze ve Ören yeri giriş ücretleri


Tüm kişisel harcamalar


Fiyata Dahil olarak açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler


Menü detayında belirtilenler dışındaki özel sipariş yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler


 

 

NOTLAR


• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• ATV Safari turunda her araca 2 kişi binecek şekilde planlanmıştır. Tek kişi binişlerde fiyat farkı oluşabilir. Tek kişi konaklama yapanlar için böyle bir uygulama bulunmamaktadır.
• Restoran menülerinde yer alan meze, ara sıcak ve salatalar dörder kişiye olacak şekil servis edilir. 
• Yemeklerde alınacak içecekler ekstra olarak servis edilmektedir.               
• Tüm kredi kartlarına taksit imkanı olup, fiyat listesinde yer almayan banka kredi kartlarına ait taksitlendirmeler, bankaların faiz uygulamaları uygulanarak hesaplanacaktır.
• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Geziye çıkmadan önce MÜZE KART edinebilirsiniz

  

Facebookta Paylaş