en gözde yaylalarda konaklama DOĞU KARADENİZ & BATUM

en gözde yaylalarda konaklama   DOĞU KARADENİZ & BATUM

 

 

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR &BATUM ARTVİN BOÇKA KARAGÖL MİNİBÜS İLE GEZİ, ZİLKALE PALOVİT ŞELALESİ MİNİBÜSLE GEZİ ,

SÜMELA MANASTIRI GİDİŞ DÖNÜŞ MİNİBÜS ÜCRETİ ,MİLLİ PARK GİRİŞLERİ ,

BATUM GEZİSİ  DAHİL..

 

 

 


MAÇKA -  ZİGANA GEÇİDİ - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - UZUNGÖL YAYLASI - RİZE 

 

ARTVİN – BORÇKA – KARAGÖL – HAREMTEPE KÖYÜ  ÇAY BAHÇELERİ  (ÇEÇEVA) - AYDER YAYLASI –GELİN TÜLÜ


ŞELALESİ, KAÇKAR DAĞLARI -  ÇAMLIHEMŞİN YAYLALARI – ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ-FIRTINA DERESİ&VADİSİ 


ZİPLİNE -HUSER YAYLASI-BULUT DENİZİ - ŞENYUVA KÖYÜ (ÇİNÇİVA)– BATUM -KAYABAŞI YAYLASI - AKÇAABAT

 

GİRESUN- ORDU - BOZTEPE  SAMSUN- ATATÜRK HEYKELİ – BANDIRMA VAPURU MÜZESİ - AMASYA 


YALI BOYU EVLERİ - KRAL KAYA MEZARLARI


 

  KARADENİZİN EN GÖZDE YAYLALARINDA KONAKLAMA FARKIYLA

 

2022 1.Gün :18:30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) buluşma 19:00’da hareket ediyoruz. NiğdeKayseri – Sivas yol güzergâhından Maçka’ya doğru ilerliyoruz...

 

2022 2.Gün : Sabah saatlerinde bir zamanlar Türkiye’nin en uzun tüneli olan Zigana Geçidine geliyor ve yemyeşil bir dünya ile 1 hafta boyunca baş başa kalıyoruz. Alacağımız kahvaltımızın ardından birçok türküde adı geçen Maçka yollarından devam ederek Sümela’ya varıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı gezimiz  sonrasında 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Tarihi Köşkü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin ardındanArdından Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Yol üzerinde meşhur Sürmene bıçakçılarında mola veriyoruz ve Uzungöl’e varıyoruz. 1090m. Yükseklikte vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl ve yakınındaki Şerah Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl Manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Yaklaşık 30 yıldır toplanan objelerin sergilenmesiyle oluşan Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi gezimizi de tamamlayıp konaklama  yapacağımız Uzungöl Sezgin Otel’e gidiyoruz. Odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Uzungöl’de doğayla başbaşa kalıp keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme.


2022 3.Gün : Sabah saat 07.00 da uyanma ve alacağımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında keyifli bir yolculuğun ardından Sarp sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Batum'a giriş yapıyoruz sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza başlıyoruz .İlk olarak  Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Tiyatro Meydanında, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz.  Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesi'ni görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp serbest zaman veriyoruz, serbest zamanın ardından yönümüzü tekrar Sarp sınır kapısına yönlendiriyoruz burada Free Shop da yapacağımız alış verişler sonrasında gümrükten Türkiye tarafına geçiyoruz Yolculuğumuza devam edip Artvin’e gidiyoruz ve konaklama yapacağımız Grand Artvin Otel’e yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme.


2022 4.Gün : Sabah saat 07.00 da uyanma ve alacağımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında saat 08.00’da otelden ayrılıyoruz. Artvin’in güzel ilçesi Borçka’ya doğru yola koyuluyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimiz ile muhteşem manzarayı takip ederek, Karagöl'e gitmek üzere yolculuğa başlıyoruz. Bir heyelan sonrasında oluşan ve doğal dokusu günümüze kadar bozulmadan ulaşmayı başaran Karagöl’de kayıkla gezinti yapabileceğiniz gibi, göl etrafındaki patikada kısa bir doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Karagöl gezimizin ardından Ayder Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz ve Ayder yaylasına çıkarken fırtına deresi kenarında mola veriyoruz. Dileyenler Zipline (Extra) aktivitesinden faydalanabilir ya da Salıncaklarda fotoğraf çekilebilir. Fırtına Deresi & Vadisi, Hemşin ve Çamlıhemşin Yaylalarını geçerek 1358m. Yükseklikte Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası’na geliyoruz.  Keyifli gezimizin akabinde dileyen misafirlerimizle Huser Yaylası'na gidiyoruz. Adeta bulut denizi görüntüsü veren bu güzel ortamda gün batımının eşsiz güzelliğinde fotoğraflarımızı çekiyoruz ( Hava şartlarının elverişli olması halinde ) ve  kısa yürüyüşümüzü  ardından konaklama yapacağımız yayla otelimiz olan Ayder Haşimoğlu Otel'e varış ve odalarımıza yerleşme. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından dinlenme. .Dileyenler Ayder yaylasında bulunan eğlence mekânlarında eğlenebilir ya da akşam yürüyüşü yapabilir.


2022  5.gün  :  Alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelimizden ayrılıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve yöresel Yayla Evlerini görerek Karadeniz’in en gözde yaylasında yapacağımız yürüyüş sonrasında minibüslerle gezimiz başlıyor. İlk olarak eski adıyla Çinçiva, yeni adıyla Şenyuva Köyü (Çinçiva’yı bir dönem çekimlerine ev sahipliği yaptığı Sevdaluk dizisinden bilirsiniz.) Burada tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz ve Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerine kurulu olan ihtişamlı bir görünüme sahip olan Zilkale’yi ve doğal güzellikleriyle büyüleyici Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Yolumuz üzerinde Tek gözlü Osmanlı köprüsünü fotoğrafladıktan sonra yolculuğumuza devam edip,  Minibüslerle Çayeli Haremtepe Köyü’ne (Çeçeva) hareket. Muhteşem bir görsel şölen olan Gizli bahçe Çay Bahçesi’nde çekeceğimiz fotoğraflarımızın ardından köy kahvesinde çaylarımızı içeceğiz. Karadeniz’in özgün yaylası Kayabaşı Yaylası’na gidiyoruz. Yayla’ya özel minibüslerle çıkıyoruz. Ahşap yayla evleri mimarisi tarzında yapılmış Kayabaşı Yayla Otelimizde odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimizle çevrede yürüyüş yapıyoruz. Otelimizde akşam yemeği ve eğlencemizin ardından dinlenme.


2022 6 .Gün : Doğa harikası yaylamızda güne güzel bir kahvaltı ile merhaba diyoruz ve Ladin Ağaçları ile çevrelenmiş oksijen deposu yayladan ayrılıp Yolumuz üzerinde meşhur Vakfıkebir ekmeklerinden ve yöresel ürünlerden almak için kısa bir mola veriyoruz ve yolumuza devam edeceğiz. Giresun’a varış ve Fındık alışverişi molası veriyoruz. Ardından Ordu ya varıyoruz. Teleferik ile Boztepe ye çıkıyoruz. Şehrin büyüleyici manzarası ve fındık bahçelerini izleyerek yapacağımız keyifli yolculuğumuzun ardından zirveye ulaşıyoruz. Boztepe’de mükemmel bir Ordu manzarası ile karşılaşıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından teleferik ile geri dönüyoruz. Otobüsümüze binip Ünye – Terme - Çarşamba üzeri Samsun’a geliyoruz. Konaklama yapacağımız Samsun 5* Anemon Otele gidiyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme..


2022  7.gün: Sabah saat 07.00 da uyanma 07.30 da açık büfe kahvaltımızı alıyoruz ve 08.30 da otelden ayrılıyoruz. İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli ve 19 Mayıs 1919 tarihinin simgesiolanMustafa Kemal Atatürk ve Kurmaylarını İstanbul’dan Samsuna taşıyan Bandırma Vapuru Müzesi gezilerinin ardından Şehzadeler şehri Amasya’ya hareket ediyoruz. Herkesin bildiği Ferhat ile Şirin efsanesinin gerçekleştiği Ferhat’ın Şirin için deldiği dağları görme imkânı buluyoruz ve Yeşilırmak içerisinden yükselen Roma Dönemi sur duvarları üzerine dizelenmiş Amasya Tarihi Yalıboyu Evleri’ni, arkasında yükselen Kral Kaya Mezarları’nı görme imkânımız olacak. Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor gece geç saatlerde Adana’ya varış ve turumuzun sonu… Bir başka Göğüsgeren Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

* MERCEDES TRAVEGO, TOURİSMO VB TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


* İLK GÜN SABAH KAHVALTISI,


* KAYABAŞI YAYLA OTELİNDE 1 GECE KONAKLAMA  ( YAYLA OTELİ )


* AYDER HAŞİMOĞLU OTELDE 1 GECE KONAKLAMA, ( YAYLA OTELİ AYDER YAYLASI MERKEZİNDE ! )


* GRAND ARTVİN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* UZUNGÖL SEZGİN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA, ( YAYLA OTELİ UZUNGÖL MERKEZİNDE ! )


* SAMSUN 5* ANEMON OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* OTELLERDE 5 ADET KAHVALTI,


* OTELLERDE 5 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* TULUM VE KEMENÇE İLE YÖRESEL EĞLENCELER,


* OTOBÜS İÇİ SICAK – SOĞUK İKRAMLAR


* ZİLKALE VE PALOVİT MİNİBÜS ÜCRETİ


* KAYABAŞI YAYLASI MİNİBÜSLE TRANSFER


* ALTINDERE MİLLİ PARKI GİRİŞİ


* SÜMELA MANASTIRI ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETİ


* AYDER YAYLASI GİRİŞ ÜCRETİ


* KARAGÖL’E GİDİŞ DÖNÜŞ MİNİBÜS ÜCRETİ


* BATUM TURU 


* SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI,


* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE VE ÖREN GİRİŞLERİ, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI, ORDU TELEFERİK ÜCRETİ, HUSER YAYLASI VE HAREMTEPE(ÇEÇEVA) MİNİBÜS ÜCRETLERİ


 TUR TARİHLERİ :

·        25 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ – 01 TEMMUZ 2022 CUMA

·        02 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ – 08 TEMMUZ 2022 CUMA

·        09 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ – 15 TEMMUZ 2022 CUMA  * KURBAN BAYRAMINA ÖZEL

·        11 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ  – 17 TEMMUZ 2022 PAZAR  * KURBAN BAYRAMINA ÖZEL

·        16 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ – 22 TEMMUZ 2022 CUMA 

·        18 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ – 24 TEMMUZ 2022 PAZAR 

·        23 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ – 29 TEMMUZ 2022 CUMA

·        25 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ – 31 TEMMUZ 2022 PAZAR

·        30 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ – 05 AĞUSTOS 2022 CUMA

·        01 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ – 07 AĞUSTOS 2022 PAZAR

·        06 AĞUSTOS 2022 CUMARTESİ – 12 AĞUSTOS 2022 CUMA

·        08 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ – 14 AĞUSTOS 2022 PAZAR

·        13 AĞUSTOS 2022 CUMARTESİ – 19 AĞUSTOS 2022 CUMA

·        20 AĞUSTOS 2022 CUMARTESİ – 26 AĞUSTOS 2022 CUMA 

·        27 AĞUSTOS 2022 CUMARTESİ – 02 EYLÜL 2022 CUMA 

·        03 EYLÜL 2022 CUMARTESİ – 09 EYLÜL 2022 CUMA 

 

 

 
 
 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

AXESS, BONUS, WORLD

ZİRAAT COMBO, MAXİMUM

  6 TAKSİT

 

AXESS, BONUS, WORLD

 ZİRAAT COMBO,  MAXİMUM 12 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

3850.00 TL

 

4080.00 TL

 

 

4350.00 TL

 

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

2150.00 TL

 

 

2270.00 TL

 

 

2450.00 TL

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

 2990.00 TL

 

 

3170.00 TL

 

 

3400.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

 5000.00 TL

 

 5300.00 TL

 

5650.00 TL

 
 
 
 
 

ACENTANIZIN TAVSİYELERİ ve ÖNEMLİ NOTLAR:

 

* Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda olmadığı durumlarda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM' a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

* Gezide Yürüyüş Ayakkabısı, Sırt çantası, Şemsiye ya da yağmurluk, Güneş gözlüğü, Güneş kremi ve kullandığınız ilaçlar tur boyunca yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

* Kayabaşı Yayla Otelimize minibüslerle çıkacağımız için tatil bavulunuzun haricinde sadece bu yayla oteline çıkarabileceğiniz 1 günlük ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz küçük bir çanta getirmeniz tavsiyemizdir.

* Kötü hava, yol veya Oda Blokajı gibi durumlarda Rehber uygun gördüğü yerlerde program ve otelde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Acentamız mücbir durumlarda otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Taksitlendirmeler Bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Yaylalara çıkışlarda hava şartlarının uygun olmaması, Sel, heyelan vb. gibi doğal afetlerin yaşanması gibi durumlarda kolluk kuvvetlerinin izin vermemesi sebebiyle çıkılamamaktadır. Ayrıca Çeçeva köyü gibi çay toplama alanların bulunduğu bölgelerde çay toplama zamanında girişe izin verilmemektedir. Bu gibi durumlarda rehber programı iptal etme ve değiştirme hakkına sahiptir.

* Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. TC kimliklerinizin Yeni kimlik olması gerekmektedir.(Aksi durumda olabilecek sorunlardan Acentamız sorumlu tutulamaz) Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* Bebek dâhil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunma zorunluluğu vardır. Geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir.

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

* Koltuklarımız numaralı olup rezervasyon kayıt esnasında verilmektedir. Tur boyunca değişmemektedir

* Covid-19 aşılarından tam doz olduklarını İngilizce veya Gürcüce dilinde belgeleyebilen T.C vatandaşları, Gürcistan’a hava, kara ve deniz yoluyla girebilecektir. Aşı olmayan TC vatandaşlarının ise son 72 saat içinde yapılan PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

* Türkiye – Gürcistan arasında pasaportsuz geçiş anlaşmasının iptali ya da pandemi prosedürlerinin değişmesi gibi durumunda Acenta programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* 20 Ağustos, 22 Ağustos, 27 Ağustos çıkış tarihli turlarımızda Samsun Anemon otelde konaklama olmayacaktır.

 

 
 
Facebookta Paylaş