BATI KARADENİZ TURU Sonbaharın tüm renkleriyle...

BATI KARADENİZ TURU  Sonbaharın tüm renkleriyle...

 

BATI KARADENİZ


AMASRA – SAFRANBOLU – TOKATLI KANYONU – YEDİGÖLLER - ABANT – GÖLCÜK

 

 

 

Tur Tarihler :


15 Eylül 2022 - 18 Eylül 2022


06 Ekim 2022 - 09 Ekim 2022

 

 

 

2022 Perşembe 1.gün :

Saat 21:00’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon meydanında) buluşmamızın ardından saat 21:30 da İstasyon Önünden 21. 45 Duygu Kafe önünden  hareketle turumuza başlıyoruz.

 

2022 Cuma 2.gün :

Sabah saatlerinde  Amasra’ya varıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman ''Lala lala, çeşm-i cihan bumu ola?'' diye sorduğu Bakacak Tepesi'nde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers Prensesinden alan kente vardığımızda Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü'ne geçiyoruz. Sonrasında tarihi boyunca Amasra'nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısı'na geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonrasında deniz kenarında bir Balık Restoran’ında alacağımız öğle yemeğinin ardından rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyoruz ve yolculuğumuza devam ediyoruz. Hızar Çayı'nın yatağındaki kireç taşı tabakalarının binlerce yılda aşınması sonucunda oluşmuş Tokatlı Kanyonu üzerinde bulunan yerden 80 metre yükseklikte bulunan Kristal Teras (cam seyir terası)  görüp fotoğraflıyoruz konaklama yapacağımız Safranbolu Park Otele gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme.


2022 Cumartesi 3.gün :

Günaydın…Safranbolu gezimize Hıdırlık Tepesi’nden başlıyoruz. Burada şehri kuş bakışı seyrediyoruz ve geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında Müze haline getirilen Kaymakamlar Evi’ni geziyoruz. Yine tarihi şehir içerisinde yapacağımız yürüyüş ile birlikte Güneş Saati, Cinci Han, Tarihi Arasta Çarşısı görülecek yerler arasında. Arasta Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöresel bez, ahşap eşyalardan ve Safranbolu’ya özel Safranlı Lokumlardan satın alabilirsiniz. Alışveriş ve gezilerimizin ardından meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesinde alışverişimizi yapıp  Yedigöller’e hareket ediyoruz. Yedigöller ’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yedigöller her mevsim bir başka güzellikle bizleri büyülüyor. Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli park girişinde aracımızdan iniyor ve ilk olarak İnce Göl ile Sazlı Göl ’ü, ardından da Nazlı Göl ve Kuru Göl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız şelalelerin de bulunduğu Dilek Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş, bizden söylemesi). Daha sonra Büyük Göl, Derin Göl ’ün bulunduğu bölgede yemek molası veriyoruz. Yemek sonrası Büyük Göl ve Derin Göl çevresinde fotoğraf çekip gezinti yapıyor, Serin Göl ’ü de gezerek yürüyüşümüzü tamamlıyoruz ve sonrasında konaklama yapacağımız Bolu 4* Karpalas City Otel’e gidiyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme


2022 Pazar 4.gün :

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından muhteşem manzaralara şahit olacağınız Gölcük Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda göle karşı çayınızı, kahvenizi içebilir ya da göl çevresinde yürüyüş yapabilir veya bisiklet sürebilirsiniz. Ardından dünya’nın cennet köşelerinden bir yer olan Abant’a hareket ediyoruz. Doğa yürüyüşleri, bisiklet ve fayton turları yaparak serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Bir başka Göğüsgeren Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:


* MERCEDES TOURISMO, TRAVEGO, SAFİR TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


* 1.GÜN SABAH KAHVALTISI,


* BOLU 4* KARPALAS OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* SAFRANBOLU PARK OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,


* OTELDE 2 ADET SABAH KAHVALTISI,


* OTELDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* ABANT VE GÖLCÜK GÖLÜ MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* ÇEVRE TURLARI,


* REHBERLİK HİZMETLERİ


 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:


* ÖĞLE YEMEKLERİ, YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ 

 

ÜCRET TABLOSU

NAKİT & TEK ÇEKİM

BONUS, WORLD, AXESS, MAXIMUM, ZİRAAT COMBO 6 TAKSİT

 İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

2500.00 TL

 

2650.00 TL

 3 – 6 YAŞ ÇOCUK

 ( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1600.00TL

 

1700.00 TL

 7 – 12 YAŞ ÇOCUK

 (2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1990.00TL

 

2110.00 TL

 TEK KİŞİ

 

3100.00TL

 

3290.00 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önemli Notlar: 

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

Facebookta Paylaş