MARDİN MİDYAT ESTEL ŞANLIURFA GÖBEKLİTEPE

MARDİN MİDYAT ESTEL ŞANLIURFA GÖBEKLİTEPE


MARDİN MİDYAT ESTEL ŞANLIURFA GÖBEKLİTEPE


Tarihi İpekyolunun şiirsel kentleri... 


 Tur tarihleri: 12 - 14 Mart 2021,28 - 30 Mayıs 20211, Gün:Saat 23:30’da istasyon meydanında buluşma ve 24:00’da Mardin’e hareket ediyoruz                                                                                                       

 

2.Gün: Sabah erken saatte Mardin’e varış…Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Sonrasında Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına gideceğiz. Manastır içinde Meryamana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız4* Yay Grand Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Odalarımızda kısa bir dinlenme molasının ardından akşam yemeğimizi alıyoruzve dinlenme.


3.Gün : Saat 07.00’da alacağımız kahvaltımızın ardından 08.30’da otelden ayrılıyoruz.Panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı Merkezine gidiyoruz. Dar sokaklardan geçip Ulu Camii’ye yürüyoruz. Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Öğle yemeğimiz için serbest zaman ve ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Dünyada bilinen en eski mabedinin bulunduğu Göbeklitepe ‘ye gidiyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin sonrasındaAdana’ya hareket ediyoruz.Geç saatlerde Adanaya varış ve turumuzun sonu..Bir başka GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER   


                                   

MERCEDES TOURISMO, TRAVEGO, SAFİR OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


4* YAY GRAND OTEL’DE 1 GECE KONAKLAMA,


OTELDE 2 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI,


OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ,


SEYAHAT SİGORTASI,


OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,

 

REHBERLİK HİZMETLERİ,


ÇEVRE GEZİLERİ


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, EKSTRA HARCAMALAR  

 

ÜCRET DETAYLARI

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

BONUS, AXESS, WORLD,

MAKSİMUM  6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

469.00 TL

530.00 TL

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

370.00TL

390.00TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

450.00TL

470.00TL

TEK KİŞİLİK ODA

570.00TL

600.00TL

 

·        Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.

 

Facebookta Paylaş