keşfedilmeye değer muhteşem koylar... AKDENİZ LİKYA

keşfedilmeye değer muhteşem koylar... AKDENİZ LİKYA

Fethiye, Ölüdeniz, Saklıkent, Patara Antik Kenti,Patara plajı, Kaş, Kekova,


Demre, Finike, Üçağız, Batıkşehir, Olympos, Phaselis, Kemer, Antalya,


Düden şelalesi, Antalya Müzesi Kumdan heykeller festivali,


Side, Aspendos, Alanya, Damlataş Mağarası


AKDENİZ LİKYA  TUR TARİHLERİ :


11 TEMMUZ - 16 TEMMUZ 2020


25 TEMMUZ - 30 TEMMUZ 2020


07 AĞUSTOS - 12 AĞUSTOS 2020


 


       

2020  1. Gün :

Saat 18:00 da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı önünde) buluşmamızın ardından saat 18:30 da Times ve The Guardian News tarafından Dünya’da gidilebilecek en iyi tatil beldesi seçilen Fethiye’ye hareket ediyoruz.


2020  2. Gün:

Sabah saatlerinde kahvaltımızı alıp turumuza başlıyoruz. İlk olarak Ölüdeniz’e hareket ediyoruz. Ölüdeniz’de vereceğimiz yüzme molamızın ardından Fethiye‘de Likya uygarlığına ait 2400 yıllık Kral Mezarları’nı ziyaret ediyoruz. 80 derece eğimle yapılan mezarların bugüne kadar kalabilmesinin sırrını rehberimizden dinledikten sonra Türk turizminin simgesi Avrupa’nın 2. Büyük kanyonunun bulunduğu 18 km uzunluğunda olan Saklıkent Kanyonuna hareket ediyoruz. Müthiş doğa güzelliği ve buz gibi sularıyla büyüleyen Saklıkent kanyonunda keyifli bir yürüyüş yapacağız. Dileyen misafirlerimiz Eşen çayı ile bütünleşen kanyon’da ekstra Nehir Rafting’i yapabilirler. Ardından Likya uygarlığının en önemli eserlerini görebileceğiniz Patara Antik Kenti, Ksanthos Vadisi'nde denize açılabilecek tek yer olması nedeniyle tarih boyunca önemini koruyan kentlerden biridir. Dileyenler Patara Plajı’nda denizin keyfini çıkarabilir ardından Kaş’a hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız otelimizevarış ve akşam yemeğimizin sonrasında serbest zaman.


2020  3.Gün :

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği zamana kadar Kaş merkezinde serbest zaman sonrasında Kekova’ya hareket ediyoruz. Türkiye denizlerinde yapılan en keyifli tekne turları arasında hiç şüphesiz birinci olan ekstra Kekova Tekne Turu’muza katılmak üzere Üçağız’a hareket ediyoruz. Masmavi sularda kulaç atabileceğimiz ve tarihi yaşayabileceğimiz Kekova tekne turumuza başlıyoruz. Güzeller güzeli koylar, pırıl pırıl deniz, asırlar öncesinin tarihini halen üzerinde taşıyan adalar, Suyun içerisindeki kaya mezarları ve batık şehirleriyle ünlü Kekova’nın mavi sularında yol alırken teknemizde yapacağımız mangal keyfinin ardından Simena Kalesi'nde dilerseniz ev yapımı dondurmalardan tadabilirsiniz. Gün boyu yüzmeye ve tarihe doyacağımız keyifli bir günün ardından konaklama yapacağımız otele gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme…


2020  4.Gün :

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Sembolü portakal olan Antalya’nın şirin ilçesi Finike’de panoramik olarak yapacağımız gezinin ardından Olympos’a hareket ediyoruz. Bir vadi içerisine yapılmış eskinin korsan kenti, şimdinin dünyaca ünlü ağaç evleriyle meşhur Olympos’ta, kilise, hamam, agora, korsan lahiti gibi Antik Kent’e ait eserleri görüyoruz. Olympos’un eşsiz doğasını fotoğraflayabilirsiniz. Ardından estra öğle yemeği için doğa harikası Ulupınar’da bulunan restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra, yüzme molası alacağımız yeşil ve mavinin iç içe olduğu antik limanlarıyla ünlü Phaselis’e geçiyoruz. Buradaki gezimizi takiben Türk turizminin son dönemlerinde en önemli tatil merkezlerinden olan Kemer ’de kısa bir mola ve tekrar otobüsümüzle Antalya’ya hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız Antalya merkezde bulunan 4* Best Western Khan otelimize varış ve alacağımız akşam yemeğimizin sonrasında serbest zaman. Dileyen konuklarımız kale içinde eğlenebilir ya da sahilde dolaşabilir.

 


2020 5. Gün :

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle birlikte 2 bin yıl önce Bergama kralı II.Attalos’un kurduğu Antalya’da yeryüzü cennetinin kapılarını açıyoruz. İlk durağımız Düden Şelalesi..  Bir doğa harikası olan Düden Şelalesi huzur bulacağımız bir ortam. Ardından en zengin antik Roma müzesi olan Antalya Müzesi’ni ziyaret edip şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. Bu zaman diliminde dileyenler Konyaaltı Plajı’nda denize girebilir, alışveriş yapabilir yada Dev Akvaryum’u ziyaret edebilirler. Muhteşem bir günün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve serbest zaman.. Dileyen konuklarımız ile yemekten sonra dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer alan Kumdan Heykeller Festivali’ne gidiyoruz. Gezimizin ardından otel dönüş ve dinlenme..


 

2020  6. Gün :

Sabah alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz İlk olarak tüm Akdeniz ülkeleri içerisinde en iyi korunmuş antik tiyatro özelliği taşıyan Aspendos’u ziyaret edip Side’ye geçiyoruz Side’de Apollon Tapınağı’nda vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Alanya’ya hareket ediyoruz ve Dünyaca ünlü Damlataş Mağarası’nı ziyaret ediyoruz ve son olarak Kleopatra Plajı’nda yüzme molamızı veriyoruz. Ardından teleferik ile muhteşem manzaralar eşliğinde yarımada üzerinde bulunan Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan Alanya Kalesi’ne çıkıyoruz. Kısa bir serbest zaman sonrasında Adana’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Bir başka Göğüsgeren Turizm organizasyonunda görüşmek üzere.ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER;


* MERCEDES TOURİSMO, TRAVEGO YA DA SAFİR LÜKS TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM,


* KAŞ EKİCİ HOTEL’DE 2 GECE KONAKLAMA,


* ANTALYA BEST WESTERN KHAN OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,


* OTELLERDE 4 ADET SABAH KAHVALTISI,


* OTELLERDE 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ,


* OTOBÜS İÇİ SICAK – SOĞUK İKRAMLAR,


 

 


 ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER;


* ÖĞLE YEMEKLERİ, TÜM YEMEKLERDE VE OTELDE ALINAN İÇECEKLER,

* MÜZE – ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ, KEKOVA TEKNE TURU, ALANYA TELEFERİK ÜCRETİ

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT- TEK ÇEKİM

 BONUS, WORLD, AXESS, MAXIMUM

ZİRAAT COMBO 6 TAKSİT

 

BONUS, WORLD, AXESS

ZİRAAT COMBO

MAXIMUM 12 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

1850.00TL

 

1960.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)


790.00TL


840.00 TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1300.00TL

 

1380.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

2400.00TL

 

2550.00 TL

 

Facebookta Paylaş