VAN KARS DOĞUBEYAZIT... Sömestr Tatiline özel

VAN KARS DOĞUBEYAZIT... Sömestr Tatiline özel

Muradiye Şelalesi-Kars-Ani Harabeleri-Çıldır Gölü-Karda Kızak

 İshakpaşa Sarayı- Doğubayazıt-Van-Gevaş-Akdamar Adası…


28-31 Ocak 2019 Sömestr Adana’dan Uçaklı Butik Tur


Tüm Turlar ve Tüm Yemekler Dahil!


 

1. GÜN / 28 OCAK 2019                             ADANA-VAN-MURADİYE ŞELALESİ-KARS      

Sabah 08:45’te Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşma. Check-in işlemleri sonrasında ve  Pegasus Havayolları’nın 09:45 uçağıyla Van’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 11:05’te Van’a varış ve havalimanında bizi bekleyen aracımızla şehir merkezinde yemek yiyeceğimiz restorana hareket.  Alacağımız özel öğle yemeği sonrası  Muradiye Şelalesi’ne hareket. Karlar altında muhteşem bir manzaraya sahip şelaleyi fotoğraflayıp, Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varış ve  Kars şehir turumuzda ilk olarak 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprüyü geziyoruz. Sonrasında panoramik olarak Kars Kalesi’ni görüyoruz.  Turumuz sonrası Kars gravyeri tadımı için vereceğimiz mola sonrası Gezimizi tamamlayarak otelimize geçiş ve odalara yerleşme.  Akşam otel dışında alacağımız özel akşam yemeğinde Kafkas Halk Dans Gösterisi programını izleme fırsatı bulacağız.  Konaklama Kars’da


2. GÜN / 29 OCAK 2019                          ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARDA KIZAK

   Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine hareket. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir.  Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otele dönüş ve serbest zaman.  Akşam yerel lezzetlerden oluşan özel akşam yemeğimizi alacağımız restorana hareket.  Konaklama Kars’ta   


 

3. GÜN / 30 OCAK 2019                           İSHAKPAŞA SARAYI-DOĞUBAYAZIT-VAN      

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Doğubayazıt’a hareket. İlk durağımız İshakpaşa Sarayı.  Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alacağımız yemek sonrası Van’a hareket. Van’a varış ilk durağımız Van' ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere Van 100. Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Van’a has Savat işçiliğini görebileceğimiz Arubani Bedesteni’ne ulaşıyoruz. Savat işçiliği hakkında aldığımız bilgi sonrası otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Van’da4. GÜN / 31 OCAK 2019                                 VAN-GEVAŞ-AKDAMAR ADASI-ADANA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası  otelden ayrılıp ilk durağımız olan Van Kalesi’ne ulaşıyoruz. Tuşpa adıyla Urartu Başkentliği yapmış olan kale gezimizin sonrası Gevaş’a hareket. Gevaş’ta alacağımız öğle yemeği sonrası   teknemize binerek Akdamar Adasına hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni geziyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van Merkez'e hareket ediyoruz. Van deyince akla gelen bir diğer değer el dokuması halılardır. El sanatlarımızın güzide örneklerini gözlemledikten sonra dönüş yolculuğu için Van Ferit Melen Havalimanı'na transfer ve Pegasus Havayolları ile 19:10’da Adana’ya hareket. Saat 20:35’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 

FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum


İki Kişilik Odada Kişi Başı


1945 TL


2095 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama


2245 TL


2425 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)


1725 TL


1845 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)


1195 TL


1295 TL

 


FİYATA DAHİL HİZMETLER


- Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Van-Adana parkurunda uçak bileti

- Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
- Programda belirtilen tüm turlar
- 2 Gece Kars Büyük Kale Otel’de vb. konaklama  
- 1 Gece Van Elite World Hotel’de vb. konaklama  
- Otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı
- Turlar esnasında alınacak 4 öğle yemeği (Van, Doğubayazıt, Çıldır Gölü, Gevaş)
- Van’da Elite World Hotel’de alınacak akşam yemeği
- Kars’ta otel dışında alınacak 2 özel akşam yemeği (Kars Kazevi Restoran, Kars Han-ı Haneden Restoran)
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Türsab Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


- Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
- Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

 

 

Restoranlar

Menü Detayı

Van Aşiyan Ev Yemekleri  

Ayranaşı Çorbası, Kaledoş, İçli Köfte, Perde Pilavı, Güveç, Mumbar, Sarma ve Kurudolma, Kürt Köftesi, Tatlı

Kars Kazevi

Çorba, Hangel, Erişte pilavı, Piti, Haşıl, Lahana sarması, Ana Yemek Kaz Eti, Acem kavurma, Umaç Tatlısı

Çıldır Gölü Atalay’ın Yeri

Salata, Turşu, Tulum Peyniri, Acılı Ezme, Sarı Balık, Helva

Kars Han-ı Hanedan

Kesme Aşı Çorbası, Kars Peynir Tabağı, Yöresel yeşilliklerden Salata, Süzme manda yoğurdu, Ev yapımı turşu, Kars Ketesi, Hangel, Erişte pilavı, Ana Yemek Piti Bozbaş, Umaç Tatlısı

Doğubayazıt Ergül’ün Mutfağı

Çorba, Abdigör Köftesi, Salata, Tatlı

Gevaş Grand Deniz Restoran

Ayranaşı Çorbası, Salata, Turşu, Ezme Salata, İnci Kefali, Meyve

 
 
 
 
NOTLAR
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.
Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz

 

 
Facebookta Paylaş