UÇAKLI KUZEY EGE Gökçeada,Bozcaada,Assos,Cunda,Çanakkale

UÇAKLI KUZEY EGE Gökçeada,Bozcaada,Assos,Cunda,Çanakkale

 KUZEY EGE  UÇAKLI PAKET


GÖKÇEADA,BOZCAADA,ÇANAKKALE,İZMİR,AYVALIK,CUNDA ADASI,ASSOS
TUR TARİHLERİ: 


20 Temmuz 2019 - 24 Temmuz 2019  (Pegasus Havayolları ile  )


24 Ağustos 2019 - 28 Ağustos 2019  (Sun Express Havayolları ile )
2019 Cumartesi  :

Sabah 07:30 Adana Şakirpaşa Havalimanı Havayolu kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemleri sonrasında ve 08:55 uçağıyla İzmir’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İzmir’de bizi bekleyen aracımıza binerek Ayvalık'a hareket ediyoruz. Ayvalık’ta ilk olarak Şeytan Sofrasını geziyoruz. Ege’nin en güzel manzarasına sahip bu tepede manzaranın tadını çıkarttıktan ve birbirinden güzel manzara fotoğrafları çektikten sonra Cunda Adası’na (Ali Bey) hareket edip muhteşem manzaralara sahip Sevim& Necdet Kent Kitaplığı ve Nostaljik Cafe’de kahve molası veriyoruz. Burada güzel manzara eşliğinde kahvenizi içerken kütüphane kitaplığına da göz atabilirsiniz. Ardından dar sokaklardan yürüyerek Adanın merkezine gelip burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde bünyesinde çok farklı eserleri barındıran Türkiye’deki 3 Rahmi Koç müzesinden biri olan Taksiyarhis Kilisesi Rahmi Koç Oyuncak Müzesini gezebilirler.Ardından Ayvalık merkez, Antikacılar Çarşısı, Tostçular Çarşısı gezilerimizi yapıp Ayvalık Lor Tatlısı tatma imkânı bulacağız.  Sonrasında konaklama yapacağımız 4* Adramis Termal Otel’e gidiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme.

 

2019 Pazar :

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz. Türkiye’nin ilk özel etnografya müzesi ve Türkiye’de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olma unvanına sahip Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında  Bozcaada’ya geçmek için geyikli iskelesine hareket edip vapurla Bozcaada’ya geçiş yapıyoruz. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın Bozcaada Kalesinin ihtişamı adanın zengin geçmişini anlatıyor. Bir zamanların kahvehaneleri, tavernaları ve meyhaneleri şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eski Rum ve Türk evlerini fotoğraflama ve dükkânlardan adaya has şarap ve gelincik şurubu tadıp alış veriş yapma imkânı bulacağız. Ardından Çanakkale’ye hareket geçeceğiz. Verilecek serbest zamanda Boğazın eşsiz güzelliğini seyrederek yürüyüş yapabilir, Troya Filminde yer alan Ahşap Atı da görüp fotoğraflar çekebilirsiniz. Akşam Çanak Otel’de alacağımız yemeğimizin ardından dinlenme.

  

2019 Pazartesi :

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. Arabalı vapurla Eceabat’a geçiş. Kültürel değerlerin yanı sıra Dünya Savaş Tarihi açısından da önemli bir yere sahip olan; Gelibolu Yarımadasında tüm gün boyunca  Eceabat, Kilit Bahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Heykeli, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Şehitler Abidesi, Morto Koyu,57.Alay  Şehitliği, Arıburnu,  ve Conkbayırı gezilerimizi yapacağız. Sonra Kabatepe limanından 15.00 feribotu ile rüzgârın ve Güneşin adası Gökçeada'ya geçiyoruz. Otele yerleşme sonrasında Tepeköy'de Barba Yorgo'nun Tavernası’na Sirtaki Eğlence’sine gidiyoruz. Akşam yemeği ve eğlencenin ardından otelimize dönüş ve dinlenme.

  

2019 Salı  :

Sabah kahvaltımızı alıp Gökçeada’yı keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Zeytinli Köyü'ne gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur Madam'ın dibek kahvesinden içebilir, tadı damaklarda kalan sakızlı muhallebiden tadabilirler. Ardından Adanın meşhur Kefalos Plajında yüzme molası vereceğiz. Denizin keyfini çıkardıktan sonra Adanın meşhur efi badem kurabiyelerinden satın alma imkânı bulacağımızada merkezinde alışveriş molası ve sonrasında Kuzu limanı’na hareket ediyoruz. Feribot ile Kabatepe limanına geçiyoruz. Eceabat'tan tekrar feribota binerek Çanakkale'ye geçip Assos'ta bulunan Nazlıhan Otelimize hareket edeceğiz.. Akşam otelde alacağımız yemeğimizin ardından dinlenme.

  

2019 Çarşamba :

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Behramkale Köyü’ne hareket ediyoruz. Dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'nden yürüyerek Assos Antik kentinin Akropol'üne çıkıyoruz. Burada M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağını görüyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Akropol gezisinin ardından köy merkezinde serbest zaman veriyoruz. Kumda pişirilen Türk kahvesini tavsiye ederiz. Sonrasında Yemyeşil Kaz dağlarının muhteşem doğası içerisinde İzmir'e hareket ediyoruz. Tarihi Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, Kordonboyu’nu görüp Saat 17:00 civarında İzmir Adnan Menderes Havalimanı’a gidiyoruz.Check-in işlemlerimizi tamamlayıp Adana‘ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Adana Havalimanına varış ve turumuzu sonlandırıyoruz.

 

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

* HAVAYOLLARI İLE ADANA – İZMİR GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ,


* TURİZM OTOBÜSLERİ İLE PROGRAMDA BELİRTİLEN GEZİLER,


* 1 GECE GÜRE 4* ADRAMİS OTELDE KONAKLAMA,


* 1 GECE ÇANAKKALE’DE ÇANAK OTELDE KONAKLAMA,


* 1 GECE GÖKÇEADA KALE PALACE OTELDE KONAKLAMA,


* 1 GECE ASSOS'TA NAZLIHAN OTELDE KONAKLAMA,


* OTELLERDE 4 ADET KAHVALTI,


* OTELLERDE 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* VAPURLA GEÇİŞLER,


* GÖKÇEADA’DA TAVERNA EĞLENCESİ,


* REHBERLİK HİZMETLERİ,

 

  

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 * ÖĞLE YEMEKLERİ VE YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

 

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM, BONUS, WORLD,

AXESS, MAXIMUM 6 TAKSİT

 

BONUS, WORLD, AXESS

MAXIMUM 9 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

1950.00 TL

 

2100.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1350.00 TL

 

1450.00 TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1650.00 TL

 

1780.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

2400.00 TL

 

2600.00 TL

 

 

 


 

 

Facebookta Paylaş