UÇAKLI DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve Batum

UÇAKLI DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve Batum


UÇAKLA KARADENİZ & YAYLALAR


  KARS-ŞAVŞAT KARAGÖL-ARTVİN-BATUM-RİZE-AYDER YAYLASI
ÇAMLIHEMŞİN-ZİL KALE-POKUT YAYLASI-TRABZON-SÜMELA MANASTIRI-MAÇKA…


25-29 Haziran 2019


Adana’dan Uçaklı Butik Tur1.GÜN / 25 HAZİRAN 2019           ADANA-KARS-ŞAVŞAT KARAGÖL-ARTVİN


Sabah saat 05:00’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Anadolu Jet Havayolları ile Ankara aktarmalı olarak Kars’a hareket. Uçağımız saat 09:20’de Kars Havalimanına ulaşacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Kars şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Kars şehir turumuzda ilk olarak 12 Havari Kilisesi gezimizi yapacağız. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Ardından Kars gravyeri tadımı için mola sonrası Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprüyü ve panoramik olarak Kars Kalesi’ni göreceğiz. Kars şehir merkezinde öğle yemeği için serbest zaman sonrası Şavşat Sahara Milli Parkı sınırları içinde yer alan Karagöl’e hareket. Karagöl’e varış ve gölün etrafında yapacağımız yürüyüş sonrası serbest zamanımızda göl ve çevresini fotoğraflama imkanı bulacağız. Karagöl turumuz  sonrası Artvin’de bulunan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Artvin’de.


2.GÜN / 26 HAZİRAN 2019      ARTVİN-BATUM-AYDER YAYLASI


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sarp sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Gürcistan’a geçiş. Sınır işlemlerimizin ardından İlk durağımız Batum’da bulunan ve Dünya'nın sayılı botanik bahçelerinden olan Botanik Bahçesi'ni ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesi ziyaretimizin ardından bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni göreceğiz. Saat Kulesi, pubları ve restorantları ile dikkat çeken Piazza Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip mitolojik hikayesiyle bizleri etkileyecek Medea Heykeli’ne geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Batum Bulvarı, Poseidon Çeşmesi ve Opera Binası’nın görülmesinin ardından sınır kapısına hareket. Sınır işlemlerimizin ardından Ayder Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam edeceğiz ve Fırtına Deresi & Vadisi, Hemşin ve Çamlıhemşin Yaylalarını geçerek 1358m. Yükseklikte Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Konaklama yapacağımız Haşimoğlu Oteli’ne varış ve odalarımıza yerleşme. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından eğlence otelimizde. Konaklama Ayder Yaylası’nda.

3.GÜN / 27 HAZİRAN 2019  ÇAMLIHEMŞİN-ZİLKALE-ŞENYUVA-POKUT YAYLASI- AYDER YAYLASI


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Çamlıhemşin’e hareket. Türkiye’nin en önemli pasta ustalarının yetiştiği Çamlıhemşin’de vereceğimiz kısa molanın ardından Çat Vadisine geçeceğiz. Sarp bir kayaya konuşlanmış 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan Zil Kale’yi gezeceğiz. Zil Kale ziyaretimizin ardından Bölgenin en eski köprüsü olan Çinçiva Kemer Köprüsü’nü ve Şenyuva’yı göreceğiz. Sonrasında Pokut Yaylası'na çıkıyoruz. Pokut, Sal yaylalarına çıkan yol biraz zahmetli. Birçok dergi ve gazeteye konu olmuş bu yaylalar bir sırtın üstünde, dolayısıyla hakim bir noktada. Hava açık olduğu zamanlar Kaçkar Dağları'nı, Çamlıhemşin köylerini, Amlakit ve Hazindağ yaylalarını buradan görmeniz mümkün. Yaylalar hiç bozulmamış. Pokut yürüyüş turumuz sonrası serbest zamanımızda bu muhteşem doğanın fotoğraflarını çekiyoruz.  Akşam üzeri Ayder Yaylası’na dönüş. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından eğlence otelimizde. Konaklama Ayder Yaylası’nda.


4.GÜN/28HAZİRAN 2019 HAREMTEPE (ÇEÇEVA)-RİZE-TRABZON-MAÇKA-SÜMELA-HAMSİKÖY-ZİGANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Çayeli Haremtepe Köyü’ne hareket. Muhteşem bir görsel şölen Gizlibahçe Çay Bahçesinde çekeceğimiz fotoğraflarımızın ardından köy kahvesinde çaylarımızı içeceğiz. Sonrasında çay fabrikasına hareket ve çayın üretim aşamalarını uzmanlar tarafından grubumuza verilecek brifing ile görme şansımız olacak. Arzu edenler burada çay satın alma imkanı da bulabilecekler.  Çay fabrikası ziyaretimizin ardından panoramik Rize şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turu sonrası Trabzon’a hareket. Trabzon şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz panoramik turumuz sonrası birçok türküde adı geçen Maçka yollarından devam ederek Sümela’ya varıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı’nı panoramik olarak görüyoruz. Sümela Manastırı ziyaretimiz sonrası Hamsiköy’e hareket edeceğiz. İkramımız olan hamsiköy’ün meşhur sütlacını tattıktan sonra Konaklayacağımız Zigana Yayla Tatil köyüne hareket. Akşam yemeğimiz ve konaklama Zigana Yayla Tatil Köyünde.


5.GÜN / 29 HAZİRAN 2019                                                     TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-ADANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Trabzon’a hareket. 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Tarihi Köşkü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin ardından havalimanına transfer ve Pegasus Havayolları seferi ile saat 12:55’te Adana’ya hareket. 14:20’de Adana’ya varış ve turumuzun sonuFİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 Bonus Kredi Kartı 4 Taksit

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1990 TL

2100 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

2450 TL

2600 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1700 TL

1800 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1400 TL

1485 TL
FİYATA DAHİL HİZMETLER


Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Kars parkurunda uçak bileti
Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Trabzon-Adana parkurunda uçak bileti
Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
Programda belirtilen tüm turlar
1 Gece Grand Artvin Otel’de vb. konaklama 
2 Gece Ayder Haşimoğlu Hotel’de vb. konaklama 
1 Gece Zigana Yayla Tatil Köyü’nde vb. konaklama 
Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
Otellerde alınacak 4 akşam yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Öğle yemekleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)
Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Tüm Yemeklerde alınacak içecekler.
Facebookta Paylaş