THY İLE BÜYÜK BALKAN TURU ADANA ÇIKIŞLI

 THY İLE BÜYÜK BALKAN TURU ADANA ÇIKIŞLI

 

 


              THY İLE BÜYÜK BALKAN TURU ADANA ÇIKIŞLI  


   15 - 22 Ağustos 2019 (7 Gece 8 Gün)


                 

                              *Sırbistan *Bosna-Hersek*Karadağ*Arnavutluk*Makedonya
TÜM KÜLTÜR TURLARI:  BELGRAD – SARAYBOSNA -– MOSTAR – TREBINJE – POÇİTEL-KOTOR- BUDVA– ISKODRA – TİRAN - ST.NAUM-STRUGA-OHRİD-KALKANDELEN-ÜSKÜPTüm Ekstra turlar dahil; Ohrid tekne turu, Makedon gecesi, Blagaj tekkesi, Matka kanyonu, Resne Manastır turu, Manastır Askeri idadisi

 

                     Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil

     

        PROGRAM VİZESİZDİR. MİNİMUM 1 YIL GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR1.Gün: ADANA – İSTANBUL -BELGRAD

02:30 Havalimanı buluşma ve Türk Hava yolları ile Adana Şakirpaşa havalimanından 03:50 hareket(Uçuş saatleri son sayfada verilmiştir.) 05:25 İstanbul’a varışımızın ardından pasaport işlemlerimizin akabinde 07:40 İstanbul Belgrad uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 08:20 Belgrad varış. Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır Ardından Belgrad’da konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.Gün: BELGRAD – SARAYBOSNA ( 320 km)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Panaromik şehir turumuzda, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni görüyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kilisesi, Saraybosna Kütüphanesi, Inat Kuca, Gazi Hüsrev Bey Bezistanı ve Ferhadija Caddesi’ni görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gördükten sonra Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Hünkar Camii’ni görüp Başçarşı’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği zamanda buluşma ve Saraybosna’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR – TREBINJE – POÇİTEL (247 km)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında, Bosna’nın ilk tekkesi olan Alperenler Bektaşi tekkesini gezmek için Blagaja doğru yola çıkıyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımız bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel. 16.yy.’da Osmanlı tarafından inşa edilen köyü gezdikten sonra boşnak kahvelerimizi içmek için serbest zaman veriyoruz. Turun bitimi ile birlikte Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. (Dubrovnik turu için Yeşil pasaport veya geçerli schengen vizesi olması gereklidir.)

 

 4.Gün: TREBINJE- KOTOR-BUDVA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Bosna’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a gidiyoruz. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınan Kotor şehri ve Kotor Körfezi. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin kale şehri yakından tanıyacaksınız. Surların çevrelediği bu tarihi ortaçağ yerleşiminde birbirinden etkileyici yapıları gezdikten sonra alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman. Sonrasında Karadağ’ın dünyaca ünlü tatil cenneti Budva’ya hareket. Budva gezimizi tamamladıktan sonra İşkodra yada Tiran’daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.Gün: İŞKODRA - TİRAN- ST.NAUM-STRUGA-OHRİD (415 km)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Arnavutluk’un başkent Tiran’a hareket. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera Binası, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. İki saatlik yolculuğumuzun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya’nın en önemli azizlerinden biri olan Sv.Naum’un kurduğu köyü ve manastırı ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu, Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı ve Ohrid Halveti Tekkesi ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından Ohrid’deki otelimize transfer. Akşam yemeği yerel danslar ve müzikler eşliğinde gerçekleşecek olan Makedon gecesinde alınacaktır.

 

6.Gün: STRUGA -RESNE-MANASTIR-OHRID (190 km)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Resne’ye transfer. Burada İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ve doğduğu evi görüyoruz. Ardından Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bitola gezimizden sonraki durağımız Struga şehri. Kara Drin Nehri’nin doğduğu noktada  vereceğimiz serbest zamanın ardından Ohrid’deki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde .

 

7. Gün: OHRID -KALKANDELEN-ÜSKÜP (178 km)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Üsküp’e hareketGezimizin sonrasında Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de yapacağımız Alaca cami ziyaretimizin ardından Makedonya’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Matka Kanyonu’nu ziyaret ediyoruz. Matka Kanyonu’ndan sonra Üsküp panoramik şehir turuyla gezimize devam ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Geceleme Üsküp otelimizde. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

8.GÜN: ÜSKÜP – İSTANBUL – ADANA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  Havalimanına transfer Check-in işlemlerimizin tamamlanması ve 09:20 Üsküp –İstanbul hareket 11:55 İstanbul havalimanına varış. 13:15 İstanbul havalimanından –Adana’ya hareket 14:50 Adana’ya varış. Turumuza katılan tüm misafirlerimize teşekkür eder, bir sonraki GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

 

                             

                               PROGRAM VİZESİZDİR. MİNİMUM 1 YIL GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 NAKİT- TEK ÇEKİM

 BONUS AXESS WORLD MAXİMUM 6 TAKSİT

BONUS AXESS WORLD,MAXİMUM 9 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

                   850 Euro

           900 Euro

       930 Euro

0 – 1,99 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

                    270 Euro     

           285 Euro

       290 Euro

2 – 11,99 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

                   800 Euro

           840 Euro

       870 Euro

TEK KİŞİLİK ODA

                  1100  Euro

           1160 Euro

      1190 Euro15/08/2019 PerşembeTK2451Adana - İstanbul03:50  - 05:25

 

 

 

 

 

 

 

 

 


15/08/2019 Perşembe


TK1081


İstanbul - Belgrad


07:40 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

 

 


22/08/2019 Perşembe


TK1004


Üsküp - İstanbul


09:20 - 11:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 


22/08/2019 Perşembe


TK2462


İstanbul - Adana


13:15 - 14:50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 
 • THY İLE ADANA-İSTANBUL-BELGRAD –ÜSKÜP-İSTANBUL-ADANA BAĞLANTILI UÇAK BİLETİ
 • 7 Gece  8 Gün  4* Yıldızlı otellerde konaklama
 • (Belgrad 4* Design Mr. President Hotel’de 1 gece , Saraybosna 4*Hollywood otel’de 1 gece,  Trebinje 4* Leotar otel 1 gece , İşkodra 4* Rozafa otel vb 1 gece , Ohrid gölü 4*  Belvedere otel 2 Gece ,Üsküp 4* Best Western turist otelde 1 gece konaklama
 • Toplamda Otellerde alınacak 7 SABAH KAHVALTISI VE 6 AKŞAM YEMEĞİ
 • Makedon gecesi (Akşam yemeği ve 2 içki dahil )
 • Belgrad, Saraybosna, Kotor, Budva, Tiran,Kalkandelen,Poçitel, ,Ohrid, Üsküp turları,
 • Ohrid tekne turu, Blagaj tekkesi, Matka kanyonu, Resne Manastır turu, Manastır Askeri idadisi turu
 • Programda belirtilen şehirler  arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Göğüsgeren Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Yurt dışı seyahat sigortası
 • KDV dahildir


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 
 • Programa dahil edilmeyen turlar ve hizmetler ,
 • Öğle Yemekleri ve Tüm tur boyunca içecekler misafirlere aittir.
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 lira, İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)


 

 

 

Galeri
Facebookta Paylaş