Nemrut - Şanlıurfa - Göbeklitepe- Gaziantep Sıra Gecesi Dahil

Nemrut - Şanlıurfa - Göbeklitepe- Gaziantep  Sıra Gecesi Dahil

UNESCO Miraslarımıza Yolculuk
Ay Tutulmasında NEMRUT & GÖBEKLİTEPE


Kahramanmaraş-Adıyaman-Nemrut-Göbeklitepe-Şanlıurfa-Gaziantep


5-7 Haziran 2020


4*-5* Otellerde Konaklama, Tüm Turlar, Tüm Yemekler ve Sıra Gecesi Dahil!1.GÜN / 5 HAZİRAN 2020 CUMA               ADANA-KAHRAMANMARAŞ-ADIYAMAN-NEMRUT


Saat 07:00’da İstasyon Meydanında buluşma ve hareket. Yaklaşık 2 saatlik otobüs yolculuğumuzun ardından Kahramanmaraş’a varış. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz sonrası Bakırcılar Çarşısını ziyaret edeceğiz. Turumuz esnasında şehrin en önemli lezzetlerinden olan Maraş dondurmasından ve yöresel lezzetleri tatma ve satınalma imkanı bulacağız. Alacağımız özel öğle yemeği sonrası UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan Nemrut örenyerine  hareket. İlk durağımız Kommagene Krallığının kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsüne gideceğiz. Ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi generali Septimus Severius`un inşa ettirdiği Cendere Köprüsünü görerek Krallığın önemli şehirlerinden olan Arsemia Antik Kentine varacağız. Kartal yuvasını andıran; Kommagene Krallığının Kutsal Kraliyet Tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu bu antik şehirde, Antiochos-Heracles tokalaşma steli gördükten sonra aracımızla ulaşabileceğimiz son noktaya kadar gidip merdivenli yol üzerinden zirveye ulaşacağız. Nemrut Dağı’nın zirvesinde Kral Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Zirvede muhteşem gün batımı manzarası yerini bugün Dolunay ay tutulmasına bırakacak. Zirvede ay ışığı altında doğanın ve tarihin mucizelerine tanık olacağız. Yaşayacağımız bu görsel şölen ve deneyimin ardından otelimize transfer. Geç akşam yemeği sonrası konaklama Adıyaman merkezde bulunan otelimizde.


2.GÜN / 6 HAZİRAN 2020 CUMARTESİ     ATATÜRK BARAJI-GÖBEKLİTEPE-ŞANLIURFA-SIRA GECESİ


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız yolumuz üzerinde bulunan Atatürk Barajı. Seyir terasından ülkemizin mühendislik harikalarından olan ve bölge ekonomisine önemli bir katkı sunan barajı görme imkanımız olacak. Bir sonraki durağımız olan Göbeklitepe’ye varış. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz turumuzda UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan Göbeklitepe anıt sütunlarını ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını görüyoruz. Öğle saatlerinde Şanlıurfa’ya varış ve alacağımız öğle yemeği sonrasında şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Göl ve Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Aleyhi selamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii göreceğimiz yerler arasında. Bedesten Çarşısında alışveriş için serbest zaman sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve yemekli özel sıra gecesi için otelden hareket. Sıra gecesi eğlencesi sonrası otele dönüş. Konaklama  Şanlıurfa merkezde bulunan otelimizde 

3.GÜN / 7 HAZİRAN 2020 PAZAR                         HALFETİ-GAZİANTEP-ADANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Halfeti’ye hareket. Tarihi Romalılar dönemine kadar uzanan bir kısmı sular altında kalan Halfeti. Halfeti’de gerçekleştireceğimiz tekne turunda üç yanı baraj gölü ile çevrilmiş olan Rumkale ve sular altında kalmış bir kentin kalıntıları göreceğiz. Halfeti ziyaretimizin ardından Gaziantep’e hareket. Gaziantep’te alacağımız özel öğle yemeği sonrası şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Dünya’nın en önemli mozaik müzelerinden olan Zeugma Mozaik Müzesinde eşsiz mozaiklerimizi seyretmenin ve onlarla ilgili mitolojik öyküleri dinlemenin keyfini yaşayacağız. Ardından Gaziantep Kalesi civarı ile devam edeceğiz. Görülecek yerler arasında Orhun Kitabeleri, 14 Şehit Anıtı, Gümrük Han, Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı ve Tahmis kahvesi var. Eski Ermeni mahallesi olan Bey Mahallesi’nde tarihi sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Keyifli bu turumuzu baklava ve katmer tadımı ile sonlandırıp Adana’ya hareket. Akşam saatlerinde Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 

FİYAT  Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 Bonus Kredi Kartı 4 Taksit
Kredi Kartı 8 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1250 TL 1350 TL
Tek Kişilik Odada Konaklama 1550 TL 1675 TL
7-12 yaş çocuk (2 yetişkinle beraber) 1050 TL 1135 TL
3-6 yaş çocuk (2 yetişkinle beraber) 850 TL 920 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
Yolculuk sırasında araç içi ikramlar
Programda belirtilen tüm turlar
1 Gece Adıyaman 4* White Star Hotel vb. kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
1 Gece Şanlıurfa 5* Dedeman Hotel vb. kahvaltı dahil konaklama
Kahramanmaraş Hacı Milcan Restoranda alınacak öğle yemeği (Paşa Kebabı veya Yan yana Menü)
Şanlıurfa Çulcuoğlu Restoranda alınacak öğle yemeği (Ciğer Kebabı veya Patlıcan Kebabı Menü)
Gaziantep Halil Usta  Restoranda alınacak öğle yemeği (Kebap Menü)
Cevahir Konukevi’nde Sıra Gecesi Eğlencesi ve akşam yemeği
Uzman Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası
 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve Tüm kişisel harcamalar
Fiyata Dahil olarak açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
Menü detayında belirtilenler dışındaki özel sipariş yemekler ve içecekler

 

 

NOTLAR


• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğe bağlı kalarak program akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Adıyaman White Star otelde alacağımız akşam yemeğimizi Ay tutulması saatine bağlı olarak otelde geç alma veya otelin grubumuza özel hazırlayacağı paket yemek olarak alınabilecektir.          
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
• Kesin Rezervasyonun yapılması için ön ödeme yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.

 

Facebookta Paylaş