Lübnan Lezzet turu Adana'dan Ramazan bayramı vizesiz

Lübnan Lezzet turu Adana'dan Ramazan bayramı vizesiz


LÜBNAN LEZZET TURU


  Beyrut, Jeitta Mağarası, Harissa, Byblos,   Ksara Üzüm Bağları,  Baalbek


 

7-9 Haziran 2019 Ramazan Bayramı


Adana’dan Direk Uçakla Butik Tur


4* Merkezi Otelde Konaklama, Tüm Turlar ve Öğle Yemekleri Dahil!1.GÜN/7 HAZİRAN 2019                                                           ADANA-BEYRUT


08:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında dış hatlar terminalinde buluşma. Check-in işlemleri sonrasında ve direk uçuşla 11:00’de Beyrut’a hareket. 1 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 12:00’de Beyrut’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüz ile Beyrut şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuza birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere’i gezerek başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ve sonrasında aslına uygun olarak yenilenen Mecidiye Cami, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlemonto Binası, tarihi Yunan Ortodoks Kiliselerini, Katolik Kiliselerini ve Rouge Kayalıklarını görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve otelimizinde bulunduğu Beyrut’un kalbinin attığı Hamra caddesinde yerel tatları keşfetmek için yürüyüş turuna çıkıyoruz. Lübnan mutfağının bir çok lezzetini cadde üzerinde irili ufaklı restoranlarda tatma imkanı bulacağız. Bu lezzetli yürüyüş turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz hareketli Beyrut gecelerinin tadını çıkarabilirler. Konaklama Beyrut’ta

2.GÜN/8 HAZİRAN2019                                     BEYRUT-HARİSSA-JEITTA-BYBLOS


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Harissa, Jeitta ve Byblos turu için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak bir ormancının tesadüfen keşfettiği Jeitta Mağrasına gidiyoruz. Teleferik ile çıkacağımız Jeitta Mağarası içerisinde teknelerle gerçekleştirilecek turda etkileyici aydınlatma sistemi ile mağara misafirlerine görsel bir şölen sunmakta. Mağara turumuzun ardından aracımızlaHarissa tepesine çıkarak muhteşem manzarayı  ve meşhur Meryem Ana heykelini görüyoruz. Bir sonraki durağımız olanUNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Byblos’a hareket. Akdeniz sahil şeridinde yer alan bir balıkçı kasabası olan Byblos’ta alacağımız ağırlıklı deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğinde Lübnan mutfağının lezzetlerini tatma imkanı bulacağız. Yemek sonrasında Antik Liman ve Byblos kentinde gerçekleştireceğimiz tur sonrasında  Beyrut’a hareket. Otele varış ve serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz Beyrut gecelerinin tadını çıkarabilirler. Konaklama Beyrut’ta

3.GÜN / 9 HAZİRAN 2019                                                                  BAALBEK-KSARA-ADANA
Otel’de alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bekaa Vadisi’nden geçerek UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Baalbek’e hareket.  Baalbek'te iyi korunmuş olan Baküs Tapınağı ile Venüs Tapınağı görüldükten sonra 1857 yılında kurulmuş olan Chateau Ksara’ya hareket. Burada alacağımız özel öğle yemeğimizin ardından birçok uluslar arası ödül almış olan  Chateau Ksara üzüm bağlarını ve şaraphane’yi görüp uzmanlardan bilgi alıp tadımlar yapacağız. Tur sonrasında havalimanına transfer.  Check-in işlemleri sonrasında ve direk uçuşla 20:30’da Adana’ya hareket. 1 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile  21:30’da Adana’ya varış ve turumuzun sonu
FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 Bonus Kredi Kartı 4 Taksit

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

3950 TL

4200 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

4600 TL

4875 TL

7-12 yaş çocuk (2 yetişkinle )

3450 TL

3650 TL

 

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER


 Wings of Lebanon Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Beyrut-Adana arası ekonomi sınıfı uçak bileti

 Havalimanı ve şehir vergileri
 Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 2 Gece Beyrut Hamra’da 4* Golden Tulip Serenada Hotel vb. kahvaltı dahil konaklama
 Beyrut şehir turu
 Jeitta Mağarası, Harissa ve Byblos Turu
 Baalbek &  Ksara Üzüm Bağları ve Tadım Turu
 Turlar esnasında alınacak 3 özel öğle yemeği
 Uzman Rehberlik Hizmetleri
 Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

 Tüm kişisel harcamalar
 Fiyata Dahil olarak açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
 Öğlen yemeklerindeki menü dışındaki özel sipariş yemekler ve içecekler
 Rehber ve Söför bahşişleri
 Akşam yemekli Lübnan Gece Eğlencesi (90 USD)

 

 

 

 

NOTLAR


Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup doluluk oranına göre artış gösterecektir.
• Lübnan için Türk vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamakla beraber seyahat edilecek tarihten itibaren 6 ay geçerli yıpranmamış pasaport gerekmektedir.
• Jeitta Mağarası ve Baalbek Antik Kenti giriş ücretleri fiyata dahil olup Byblos Kalesi giriş ücreti (5$) tur fiyatına dahil değildir.
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Tur fiyatlandırmamız Türk Lirası olarak yapılmış olup Döviz Kurlarında meydana gelebilecek ani ve yüksek dalgalanmalarda tur satış fiyatımızda değişiklikler meydana gelebilecektir.


Facebookta Paylaş