Kurban Bayramında KAFKAS MASALI GÜRCİSTAN Adana çıkışlı

Kurban Bayramında KAFKAS MASALI GÜRCİSTAN  Adana çıkışlı

 

KAFKAS MASALI GÜRCİSTAN

 

  BATUM - KUTAİSİ - PROMOTHUES MAĞARASI - GORİ - TİFLİS  - NARİKALA KALESİ SAMEBA KATEDRALİ - MTSKHETA - SVETİSKHOVELİ KATEDRALİ  BORJOMİ - AHİSKA - RABATİ KALESİ…


10-14 AĞUSTOS 2019 (KURBAN BAYRAMI)


Adana’dan Anadolu Jet Havayolları ile
4 Gece Konaklama, Tüm Turlar, 4 Akşam Yemeği ve 3 Gece Eğlencesi Dahil!


VİZESİZ , PASAPORTSUZ 1.GÜN / 10 AĞUSTOS 2019   ADANA-TRABZON-BATUM

Sabah 08:30’ta Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşma. Check-in işlemleri sonrasında ve Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferleri ile saat 09:40’ta Ankara aktarmalı olarak Trabzon’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 13:15’te Trabzon’a varış ve bizi bekleyen aracımızla Sarp sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Gürcistan’a geçiş. Batum şehir merkezine varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk olarak bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni göreceğiz. Saat Kulesi, pubları ve restorantları ile dikkat çeken Piazza Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip mitolojik hikayesiyle bizleri etkileyecek Medea Heykeli’ne geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Poseidon Çeşmesi ve Opera Binası’nı görüp Sahil Park’ta serbest zamanımızı değerlendirmek için Batum Bulvarı’na geçiyoruz. Serbest zaman sonrası otele transfer ve yerleşme. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve White Restaurant (Ters Restoran) akşam yemeği  için hareket. İlginç mimarisi ve lezzetli sunumu ile Gürcü mutfağının tatlarını tatma imkanı bulacağız. Akşam yemeği sonrası Batum’da ses ve ışık gösterilerinin izlenmesinin ardından otelimize transfer. Konakla Batum’da


2.GÜN / 11 AĞUSTOS  2019  KUTAİSİ-PROMETHUES MAĞARASI-GORİ-TİFLİS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası  Dünya'nın sayılı botanik bahçelerinden olan Batum Botanik Bahçesi'ni ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesi ziyaretimizin ardından Kutaisi’ye hareket. Kutaisi şehri turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Bagrati Katedrali, Meclis binası, Tiyatro Binası, Tiyatro Meydanı ve Bagrati Kilisesi bulunmakta. Kutaisi şehir turu sonrası Gürcistan'ın en büyük mağarası olan Promethues Mağarasını ziyaret edeceğiz. 1984 yılında keşfedilen mağara efsaneye göre, Gürcülerin Amirani dedikleri ateş yakan Yunan tanrısı Prometheus, Khvamli Dağı'na zincirlendiğinde Prometheus Mağarası'ndan görülebiliyordu. Çok etkileyici ses ve ışık göstersi eşilinde gezimizi tamamlayacağız.  Turumuz sonrası Rikoti Tüneli’nden Doğu Gürcistan’a geçeceğiz. Yolumuz üzerinde bulunan ve eski Sovyet liderlerinden olan Stalin’in doğduğu şehir olan Gori şehrinde panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda ayrıca Stalin Heykelini ve doğduğu evi göreceğiz.  Tiflis’e hareket. Akşamüzeri Tiflis’e varış ve otelimize transfer. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Özel akşam yemeği için otelimizden hareket. Gideceğimiz restoranda Gürcü mutfağının tatlarını tatma fırsatı bulacağız. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Konaklama Tiflis’te


3.GÜN / 12 AĞUSTOS 2019  TİFLİS-NARİKALA KALESİ-SAMEBA KATEDRALİ-GÜRCÜ GECESİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz.   Kura (Mtkvari) Nehri’nin her iki yakasına kurulmuş olan Tiflis, İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi boyunca da bu açıdan önemli olmuştur. Şehir turumuzda ilk olarak teleferikle çıkacağımız Narikala Kalesi’ni ve kuş bakışı olarak Tiflis şehrini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası şehir merkezine ineceğiz. İlk durağımız; Rustaveli Bulvarı (eski ismiyle Golovin Caddesi). Bulvara Ortaçağ'da yaşamış Gürcü şair Shota Rustaveli'nin ismi verilmiştir. Rustaveli Bulvarı Gürcistan’ın sembolü Aziz George ve Özgürlük Meydanı'ndan başlar ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Bulvarın üzerinde çok sayıda hükümet binaları, kültürel kuruluşların binaları ve iş merkezleri bulunmaktadır. Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi,  Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi bulvarın üzerinde bulunmaktadır. Caddenin başladığı Özgürlük Meydanı'nı bir zamanlar Lenin Heykeli süslüyordu. Yeni yapılan ve Doğu Avrupa’nın en büyük Katedrali olan Sameba Katedrali’ni, Tiflis’in meşhur sülfür hamamlarının yer aldığı Hamamlar sokağını, Cuma Camisini göreceğiz. Daha sonra Mtekta Nehri, elinde kılıcı ve şarap tası olan "Gürcü Annesi" heykelini,  "ressamlar sokağı" diye adlandırılan ve resimlerle birlikte başka ürünlerin de satıldığı pazarı gezeceğimiz yerler arasında.  Öğle yemeğimi molamızın sonrası Tiflis şehir merkezinde yer alan Versinaj Çarşısına (Antikacılar) transfer. Biblolar, Sovyet madalyaları, kuş tüyünden yapılan tablolar, eski plaklar, semaverler, gümüş takılar, yarı değerli taşlardan mücevher ve takılar, yün dokuma yöresel şallar, el işi ayakkabılar, porselenler gibi bir çok ürün satılan pazarda serbest zaman ve alışveriş olanağı. Son olarak ta Dezerter Bazzar olarak adlandırılan yöresel çarşıya gidiyoruz. Çeşit çeşit baharatların, ev yapımı şarapların ve yöresel ürünlerin satıldığı bu pazarda geçireceğimiz zamanın ardından otelimize transfer. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Akşam Yemekli Gürcü Gecesi için otelimizden hareket. Gideceğimiz restoranda Gürcü mutfağını tatma ve Gürcü danslarını izleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Konaklama Tiflis’te


4.GÜN / 13 AĞUSTOS 2019  MTSKHETA-SVETİSKHOVELİ KATEDRALİ-BORJOMİ-HARAGAULİ ULUSAL PARKI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız olan UNESCO Dünya kültür mirası listesinde de yer alan Mtskheta Şehri’ne hareket. Gürcistan’ın ilk başkenti olan şehir Kura Nehri kıyısında yer almaktadır. Mtskheta şehir turumuzda şehrin tarihi sokakları dolaşma fırsatı bulacağız ardından Svetiskhoveli Katedrali’ni gezeceğiz. Turumuz sonrası Borjomi'ye hareket ediyoruz. Borjomi’ye varış ve öğle yemeği. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı’nın doğu ucunda bulunan vadide yer alan kent, günümüzde Gürcistan’ın başta gelen ihraç ürünü olan maden suyu ile ünlüdür. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı, Dünya'nın koruma altına alınan yerlerinden birisidir. Borjomi’yi gezdikten sonra otelimize transfer. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve akşam yemeği için otelimizden hareket. Gideceğimiz restoranda Gürcü mutfağını tatma fırsatı bulacağız. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Konaklama transfer. Konaklama Borjomi’de.


5.GÜN / 14 AĞUSTOS 2019 BORJOMİ-AHİSKA-KARS ADANA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ahiska’ya hareket. Şimdiki adıyla "Akhaltsike". İlk olarak ülkenin en büyük kalesi olan Rabati Kalesi’ne çıkıyoruz. Kale ve kaledeki eserler tamamen onarılarak turizmin hizmetine sunulmuştur.. Kalede yer alan Ahmediye Camisi, Ahıska Atabeklerinden Hacı Ahmed Paşa tarafından 1749 yılında yaptırılmıştır. Bölgenin Rusya'nın eline geçmesinden sonra minaresi sökülerek kiliseye çevrilmiştir. Şimdi ise onarılarak içinde bir kaç eser bulunan müze yapılmıştır. Bu görkemli kaleyi gezdikten sonra yürüyerek Ahıska'nın onarılan mahallesini gezerek aşağı iniyoruz. Ahıska'da Tamara'nın heykelinin bulunduğu alanı görüp Türkgözü sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Kars’a hareket.  Kars panoramik şehir turu sonrası Kars gravyeri tadımı için vereceğimiz mola sonrası Erzurum Havalimanına  transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferi ile 21:40’da Ankara aktarmalı olarak Adana’ya hareket. Saat 01:00’da Adana’ya varış ve turumuzun sonu.


 

FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum


İki Kişilik Odada Kişi Başı


645 Euro


690 Euro

Tek Kişilik Odada Konaklama


735 Euro


795 Euro

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)


535 Euro


575 Euro

2-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)


435 Euro


465 Euro

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

• Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Trabzon / Erzurum-Adana parkurunda uçak bileti

• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri

• Programda belirtilen tüm turlar

• 1 Gece Batum’da Sputnik Hotel vb. konaklama www.hotel-sputnik.com

• 2 Gece Tiflis’te Dolabauri Hotel vb. konaklama  www.dolabauri.ge

• 1 Gece Borjomi’de Borjomi Palace Hotel vb. konaklama www.borjomipalace.ge/en

• Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı

• Otel dışında alınacak 4 özel akşam yemeği (3 yemek gece eğlencelidir.)

• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

• Türsab Seyahat Sigortası

 

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Öğle Yemekleri, Müze, Ören yeri giriş ücretleri, teleferik ücretleri ve tüm kişisel harcamalar

• Yemeklerde grubumuza sunulacak menü dışındaki özel siparişler ve tüm yemeklerde alınacak içecekler.

• Fiyata dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, 

NOTLAR

• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla program akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        

• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.

• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

• Yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

•  Gürcistan'a geçiş için nüfus cüzdanında; T.C. kimlik numarası bulunması ve çocuklar dahil kimliğin fotoğraflı olması zorunludur..Nüfus cüzdanlarının 10 yıldan eski ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

•  Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan ve fotoğraflı (çocuklar dahil) hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.  Ayrıca hem anne, hem de babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

• Devlet memurlarının Batum'a çıkışlarında çalıştığı kurumdan, üzerinde yurtdışına çıkmasına mani bir durum yoktur yazısı ve bu yazının da ıslak imzalı, orjinal belge olması gerekmektedir.

• Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.

• Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.

•  Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.


Galeri
Facebookta Paylaş