KAZDAĞLARI BOZCAADA EGE KÖYLERİ Tüm Yemekler Dahil

KAZDAĞLARI BOZCAADA EGE KÖYLERİ  Tüm Yemekler Dahil

KAZDAĞLARI & KUZEY EGE KÖYLERİ & BOZCAADA


İzmir-Küçükköy-Ayvalık-Cunda Adası-Kazdağları-Bozcaada
Assos-Behramkale-Yeşilyurt-Adatepe-Çamlıbel…


20-22 EYLÜL 2019


Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!


1.GÜN / 20 EYLÜL 2019 CUMA              ADANA-İZMİR-KÜÇÜKKÖY-AYVALIK-CUNDA ADASI-KAZDAĞLARI

Sabah saat 06:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma ve Pegasus Havayolları ile 07:50’te İzmir’e hareket. Uçağımız saat 09:20’da İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Ayvalık'a hareket ediyoruz. İlk durağımız Yeniçarohori (Küçükköy) . Eskiden Rum nüfusun ardından Mübadele dönemi buraya Makedonya’dan gelen Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı köye varışta ilk olarak köy meydanında buraya özgü Boşnak Böreği ve Boşnak Mantısından oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Günümüzde bir çok sanat atölyesinin bulunduğu köyde yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından Şeytan Sofrasını geziyoruz. Ege’nin en güzel manzarasına sahip bu tepede manzaranın tadını çıkarttıktan ve birbirinden güzel manzara fotoğrafları çektikten sonra Cunda Adası’nda (Ali Bey) yer alan restoranımıza hareket. Cunda’da deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğimizin ardından Sevim& Necdet Kent Kitaplığı ve Nostaljik Cafe’de kahve molası veriyoruz. Burada güzel manzara eşliğinde kahvenizi içerken kütüphane kitaplığına da göz atabilirsiniz. Ardından dar sokaklardan yürüyerek Adanın merkezine gelip burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde bünyesinde çok farklı eserleri barındıran Türkiye’deki 3 Rahmi Koç müzesinden biri olan, Rahmi Koç Oyuncak Müzesini gezebilirler. Ardından Ayvalık merkez, Antikacılar Çarşısı, Tostçular Çarşısı gezilerimiz ile Ayvalık turumuzu tamamlayacağız. Kaz Dağları’nda bulunan otelimize transfer. Otelimize yerleşme ve otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama 5* Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel’de.

2.GÜN / 21 EYLÜL  2019 CUMARTESİ                              BOZCAADA-ASSOS-BEHRAMKALE-KAZDAĞLARI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Bozcaada’ya geçmek için Geyikli’ye hareket. Geyikli’den vapurla Bozcaada’ya geçiş yapıyoruz. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini anlatıyor. Bir zamanların kahvehaneleri, tavernaları ve meyhaneleri şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eğer lezzet düşkünü bir gezginseniz yeni tatlarla tanışacağınız Bozcaada’yı keşfetmek sizlere ayrı bir keyif verecektir. Bozcaada’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda adaya özgü lezzetleri tatma ve fotoğraf çekmek için serbest zaman sonrası Ayazma Plajı’na hareket. Ayazma plajında yer alan restoranımızda alacağımız yemek sonra deniz keyfi için serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve anakaraya dönüş yolculuğumuz için Bozcaada iskelesine hareket. Vapur yolculuğumuzun ardından Geyikli’ye varış ve Assos’a hareket. Dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'nden Assos Antik kentinin Akropol'üne çıkıyoruz. Burada M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağını görüyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Akropol gezisinin ardından köy merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama 5* Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel’de.

3.GÜN / 22 EYLÜL 2019 PAZAR                                                      YEŞİLYURT-ADATEPE-ÇAMLIBEL-İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Yeşilyurt Köyü. Sahilden birkaç km içerde ve Kazdağları eteklerinde yer alan badem ağaçları ile çevrili ve taş mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı bu köyde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, bir zamanlar Rum nüfusunda yaşamış olduğu köyün meydanında çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Tam bir Ege kasabası olan bu köyün meydanındaki tarihi cami, mimarisi ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeşilyurt Köyü turumuz sonrası bir sonraki durağımız Kazdağları’nda yer alan Adatepe Köyü. Adatepe’ye varış ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası köy meydanında yer alan kahvehanede çaylarımızı içeceğiz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamız sonrası günümüzde hala aktif olarak zeytinyağı yapımında da kullanılan Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada eskiden sabun ve zeytinyağı yapımında kullanılan aletleri görme fırsatı bulacağız. Sonrasında eski bir köy okulunun restore edilerek yapılmış Taşmektep bir başka ziyaret durağımız olacak. Bu güzel Kuzey Ege köyünden ayrılıp, bir sonraki durağımız Çamlıbel Köyü’ne hareket. Sırtını Kazdağları’na dayamış, zeytinliklerle çevirili ve Ege’nin en nefes aldıran köylerinden birisi olan Çamlıbel Köyü’nde yapacağımız yürüyüş turumuzda, köylülerin tezgahlarında el yapımı bir çok ürünü alma imkanı bulabileceksiniz. Köy meydanında vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından bir dönem sanatçı Tuncel Kurtiz’in ailesi ile beraber işletmesini yaptığı Zeytinbağı Otel & Restaurant’a hareket. Burada alacağımız özel öğle yemeği sonrası İzmir’e hareket.  Öğleden sonra İzmir’e varış İzmir Kordon’da serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Pegasus Havayolları ile saat 19:10’de Adana’ya hareket. Adana’ya varış ve turumuzun sonu.


FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 
Bonus-Axess-Maximum 8 TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1700 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

2000 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1400 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1150 TL


FİYATA DAHİL HİZMETLER

Pegasus  Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir-Adana parkurunda uçak bileti
Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri

Programda belirtilen tüm turlar
2 Gece Ramada Resort Kazdağları Hotel’de vb. yarım pansiyon konaklama  
Yeniçarohori Lala’nın börek evinde alınacak öğle yemeği  
Bozcaada Ayazma Vahit’in Yeri Restoran’da alınacak öğle yemeği
Çamlıbel Zeytinbağı Otel & Restoran’da alınacak öğle yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.


Restoranlar

Menü Detayı

Yeniçarohori Lala’nın Börek Evi

Boşnak Mantısı, Peynirli ve Ispanaklı Boşnak Böreği, Tiriliçe Tatlısı

Ayazma Vahit’in Yeri Restoran

Salata, 4 Çeşit Meze, Ana Yemek (Balık veya Köfte), Meyve

Çamlıbel Zeytinbağı Restoran

5 Çeşit Meze (Isırganlı yeşil zeytinli fabule, Tahinli yoğurtlu közlenmiş patlıcan, Çilek soslu yabani hindibağ otu, Füme lor, Kazdağı Otları) Lor Köftesi, Ana Yemek Safranlı kuru kayısılı enginarlı köy tavuğu, Tahinli dondurmalı incir tatlısı

Ramada Resort Kazdağları Hotel

Otelde alınacak 2 açık büfe sabah kahvaltısı ve 2 Açık büfe akşam yemeği


NOTLAR
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

Facebookta Paylaş