KAFKAS MASALI GÜRCİSTAN TİFLİS - BATUM Adana çıkışlı

KAFKAS MASALI GÜRCİSTAN TİFLİS - BATUM Adana çıkışlı

 

KAFKAS MASALI GÜRCİSTAN


BATUM - KUTAİSİ - PROMOTHUES MAĞARASI - GORİ - TİFLİS  - NARİKALA KALESİ - SAMEBA KATEDRALİ - MTSKHETA - SVETİSKHOVELİ KATEDRALİ  JVARİ MANASTIRI - BORJOMİ - AHİSKA - RABATİ KALESİ…


10-14 AĞUSTOS 2019 (KURBAN BAYRAMI) VİZESİZ! PASAPORTSUZ!


Adana’dan Anadolu Jet Havayolları ile


4 Gece Konaklama, Tüm Turlar, 4 Akşam Yemeği ve 2 Gece Eğlencesi Dahil!


15 Haziran 2019’a kadar kayıtlarda Kura Nehri Tekne Turu Ücretsiz!


1.GÜN / 10 AĞUSTOS 2019                                                   ADANA-TRABZON-BATUM


Sabah 08:30’ta Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşma. Check-in işlemleri sonrasında ve Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferleri ile saat 09:40’ta Ankara aktarmalı olarak Trabzon’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 13:15’te Trabzon’a varış ve bizi bekleyen aracımızla Sarp sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Gürcistan’a geçiş. Batum şehir merkezine varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk olarak bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni göreceğiz. Saat Kulesi, pubları ve restorantları ile dikkat çeken Piazza Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip mitolojik hikayesiyle bizleri etkileyecek Medea Heykeli’ne geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Poseidon Çeşmesi ve Opera Binası’nı görüp Sahil Park’ta serbest zamanımızı değerlendirmek için Batum Bulvarı’na geçiyoruz. Serbest zaman sonrası otele transfer ve yerleşme. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve White Restaurant (Ters Restoran) akşam yemeğiiçin hareket. İlginç mimarisi ve lezzetli sunumu ile Gürcü mutfağının tatlarını tatma imkanı bulacağız. Akşam yemeği sonrası Batum’da ses ve ışık gösterilerinin izlenmesinin ardından otelimize transfer. Konakla Batum’da


2.GÜN / 11 AĞUSTOS  2019                      KUTAİSİ-PROMETHUES MAĞARASI-GORİ-TİFLİS


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kutaisi’ye hareket. Kutaisi şehri turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Bagrati Katedrali, Meclis binası, Tiyatro Binası, Tiyatro Meydanı ve Bagrati Kilisesi bulunmakta. Kutaisi şehir turu sonrası Gürcistan'ın en büyük mağarası olan Promethues Mağrasını ziyaret edeceğiz. 1984 yılında keşfedilen mağara efsaneye göre, Gürcülerin Amirani dedikleri ateş yakan Yunan tanrısı Prometheus, Khvamli Dağı'na zincirlendiğinde Prometheus Mağarası'ndan görülebiliyordu.  Doğal güzelliği ile kendisine hayran bırakacak olan Mağara gezimizin ardından manzaralı bir rota üzerinden Rikoti Tüneli üzerinden Doğu Gürcistan’a geçeceğiz. Yolumuz üzerinde bulunan ve eski Sovyet liderlerinden olan Stalin’in doğduğu şehir olan Gori şehrinde panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda ayrıca Stalin Müzesinii ve doğduğu evi göreceğiz.  Tiflis’e hareket. Akşamüzeri Tiflis’e varış ve otelimize transfer. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Özel akşam yemeği için otelimizden hareket. Gideceğimiz restoranda Gürcü mutfağının tatlarını tatma fırsatı bulacağız. Konaklama Tiflis’te


3.GÜN / 12 AĞUSTOS 2019               TİFLİS-NARİKALA KALESİ-SAMEBA KATEDRALİ-GÜRCÜ GECESİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz.   Kura (Mtkvari) Nehri’nin her iki yakasına kurulmuş olan Tiflis, İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi boyunca da bu açıdan önemli olmuştur. Şehir turumuzda ilk olarak teleferikle çıkacağımız Narikala Kalesi’ni ve kuş bakışı olarak Tiflis şehrini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası şehir merkezine ineceğiz. İlk durağımız; Rustaveli Bulvarı (eski ismiyle Golovin Caddesi). Bulvara Ortaçağ'da yaşamış Gürcü şair Shota Rustaveli'nin ismi verilmiştir. Rustaveli Bulvarı Gürcistan’ın sembolü Aziz George ve Özgürlük Meydanı'ndan başlar ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Bulvarın üzerinde çok sayıda hükümet binaları, kültürel kuruluşların binaları ve iş merkezleri bulunmaktadır. Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi,  Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi bulvarın üzerinde bulunmaktadır. Caddenin başladığı Özgürlük Meydanı'nı bir zamanlar Lenin Heykeli süslüyordu. Yeni yapılan ve Doğu Avrupa’nın en büyük Katedrali olan Sameba Katedrali’ni, Tiflis’in meşhur sülfür hamamlarının yer aldığı Hamamlar sokağını, Cuma Camisini göreceğiz. Daha sonra elinde kılıcı ve şarap tası olan "Gürcü Annesi" heykelini,  "ressamlar sokağı" diye adlandırılan ve resimlerle birlikte başka ürünlerin de satıldığı pazarı gezeceğimiz yerler arasında.  Öğle yemeğimi molamızın sonrası Tiflis şehir merkezinde yer alan Versinaj Çarşısına (Antikacılar) transfer. Biblolar, Sovyet madalyaları, kuş tüyünden yapılan tablolar, eski plaklar, semaverler, gümüş takılar, yarı değerli taşlardan mücevher ve takılar, yün dokuma yöresel şallar, el işi ayakkabılar, porselenler gibi bir çok ürün satılan pazarda serbest zaman ve alışveriş olanağı. Son olarak ta Dezerter Bazzar olarak adlandırılan yöresel çarşıya gidiyoruz. Çeşit çeşit baharatların, ev yapımı şarapların ve yöresel ürünlerin satıldığı bu pazarda geçireceğimiz zamanın ardından otelimize transfer. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Akşam Yemekli Gürcü Gecesi için otelimizden hareket. Gideceğimiz restoranda Gürcü mutfağını tatma ve Gürcü danslarını izleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Konaklama Tiflis’te

 4.GÜN / 13 AĞUSTOS 2019  JVARİ-MTSKHETA-SVETİSKHOVELİ KATEDRALİ-BORJOMİ-HARAGAULİ ULUSAL PARKI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız olan UNESCO Dünya kültür mirası listesinde de yer alan Mtskheta şehri’ne hareket. Gürcistan’ın ilk başkenti olan şehir Kura Nehri kıyısında yer almaktadır. İlk Durağımız şehre tepeden bakan Jvari Manastırı. Jvari manastırı ziyaretimizin ardından Kura Nehri’nin karşı kıyısında bulunan Mtskheta şehirinin tarihi sokakları dolaşacağız. Burada bulunan mağazalarda yerel şaraplardan tatma ve satın alma fırsatı bulacağız. Mtskheta şehri’nde son durağımız Svetiskhoveli Katedrali’ni ziyaret ettikten sonra. Borjomi'ye hareket ediyoruz. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı’nın doğu ucunda bulunan vadide yer alan kent, günümüzde Gürcistan’ın başta gelen ihraç ürünü olan maden suyu ile ünlüdür. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı, Dünya'nın koruma altına alınan yerlerinden birisidir. Borjomi’yi gezdikten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Borjomi’de bulunan otelimizde..

5.GÜN / 14 AĞUSTOS 2019                                            BORJOMİ-AHİSKA-KARS-ERZURUM-ADANA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ahiska’ya hareket. Şimdiki adıyla "Akhaltsike". İlk olarak ülkenin en büyük kalesi olan Rabati Kalesi’ne çıkıyoruz. Kale ve kaledeki eserler tamamen onarılarak turizmin hizmetine sunulmuştur.. Kalede yer alan Ahmediye Camisi, Ahıska Atabeklerinden Hacı Ahmed Paşa tarafından 1749 yılında yaptırılmıştır. Bölgenin Rusya'nın eline geçmesinden sonra minaresi sökülerek kiliseye çevrilmiştir. Şimdi ise onarılarak içinde bir kaç eser bulunan müze yapılmıştır. Bu görkemli kaleyi gezdikten sonra yürüyerek Ahıska'nın onarılan mahallesini gezerek aşağı iniyoruz. Ahıska'da Tamara'nın heykelinin bulunduğu alanı görüp Türkgözü sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Kars’a hareket.  Kars şehir merkezinde Kars gravyeri tadımı ve alışveriş için vereceğimiz mola sonrası Erzurum Havalimanı’na  transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferi ile 21:40’da Ankara aktarmalı olarak Adana’ya hareket. Saat 01:00’da Adana’ya varış ve turumuzun sonu. 

 

 

 

FİYAT

 Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 Bonus Kredi Kartı 4 Taksit

Kredi Kartı 6 Taksit
World-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

3950 TL

4200 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

4450 TL

4700 TL

3-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

3450 TL

3650 TL

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Trabzon / Erzurum-Adana parkurunda uçak bileti

Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
Programda belirtilen tüm turlar
1 Gece Batum’da Sputnik Hotel vb. konaklama www.hotel-sputnik.com
2 Gece Tiflis’te Cruise Hotel vb. konaklama www.cruise.ge/eng
1 Gece Borjomi’de Borjomi Palace Hotel vb. konaklama www.borjomipalace.ge/en
Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
4 akşam yemeği (2 yemek gece eğlencelidir.)
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası

 
 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Öğle Yemekleri, Müze, Ören yeri giriş ücretleri, teleferik ücretleri ve tüm kişisel harcamalar

• Yemeklerde grubumuza sunulacak menü dışındaki özel siparişler ve tüm yemeklerde alınacak içecekler.
Fiyata dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler,

 

 

 

 

NOTLAR


Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup doluluk oranına göre artış gösterecektir.
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla program akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 5 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.
  Gürcistan'a geçiş için nüfus cüzdanında; T.C. kimlik numarası bulunması ve çocuklar dahil kimliğin fotoğraflı olması zorunludur.Nüfus cüzdanlarının 10 yıldan eski ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
  Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan ve fotoğraflı (çocuklar dahil) hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.  Ayrıca hem anne, hem de babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
  Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
                                                                       

Galeri
Facebookta Paylaş