GÖLLER BÖLGESİ VE GÜL HASADI TURU

GÖLLER BÖLGESİ VE GÜL HASADI TURU

GÖLLER BÖLGESİ VE GÜL HASADI TURU


Konya-Sille-Beyşehir Gölü-Eğirdir Gölü-Sagalassos-Isparta
Kovada Gölü-Salda Gölü-Antalya-Düden Şelalesi-Side…


23-26 Mayıs 2020 Şeker Bayramı


5*-4* Otellerde Konaklama, Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil


1.GÜN / 23 MAYIS 2020 CUMARTESİ      ADANA-KONYA-SİLLE


Sabah saat 07:00’da Adana İstasyon meydanında buluşma ve Konya’ya hareket. Otobüsümüzde yapacağımız ikramlar ve gerekli molalarla birlikte keyifli bir yolculuğun ardından Konya’ya varıyoruz. Konya’da İlk olarak Karatay Medresesi Çini Müze'sinin görülmesinin ardından Konya'nın en meşhur tepelerinden biri olan Alaeddin Tepesi'nde bulunan ve yapımı yüz yıldan fazla sürmüş Selçuklu Sultanı Birinci Alaeddin Keykubat Dönemi'nde bitirilmiş Alaeddin Camii ve türbelerini görüyoruz. Sonrasında ünlü Türk düşünür ve Tasavvuf âlimi Mevlana Celalettin Rumi'nin Türbesi ve Dergâhını ziyaret ediyoruz. Konya’da alacağımız yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeği sonrası ülkemizin tek kelebek bahçesi olan Kelebekler Vadisi’ne gideceğiz. 15 türden fazla binlerce kelebeğin vadi içerisinde uçuşlarına tanık olacağız. Öğleden sonra Konya’nın 8 km kuzeybatısında iki dağ arasındaki vadide kurulmuş olan Sille beldesine hareket ediyoruz. Eski bir Rum Köyü olan Sille'de kayalara oyulmuş kilise ve evleri panoramik olarak görüp eski Rum evleri arasında dolaşma imkânı buluyoruz. Burada bulunan Hacı Ali Ağa Hamamı ve Müzesi'ni, Osmanlı Taş Köprüsü'nü ve dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz 1500 yıl önce yapılmış olan Aya Elena Kilisesi'ni görüyoruz. Turumuz sonrası konaklayacağımız otele transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama 5* Novotel Konya’da.


2.GÜN/24MAYIS 2020 PAZAR BEYŞEHİR GÖLÜ-EĞİRDİR GÖLÜ-KOVADA GÖLÜ-SAGALASSOS-ISPARTA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Beyşehir’e hareket ediyoruz. Beyşehir’de ilk olarak Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinali olan Tarihi Eşrefoğlu Cami’sini göreceğiz. Ardından Beyşehir Gölü kenarında vereceğimiz molamızın ardından Göller bölgesi coğrafyasının en güzel duraklarından biri olan ve Cittaslow (sakinşehir) ünvanına sahip Eğirdir’e gideceğiz. Eğirdir’e varışımızda doğal ve tarihi güzellikleri rehberimiz eşliğinde görme imkanımız olacak. Yeşil Ada, Can Ada, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camii, Eğirdir Kalesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğle yemeğimizi Eğirdir Gölü kenarında bulunan restoranda bölgeye özgü göl levreği olarak alacağız. Öğle yemeği sonrası durağımız Kovada Gölü Milli Parkı. Milli parkda yapacağımız yürüyüş boyunca bölgedeki ağaç ve bitkilerin  arasında keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ziyaretimizin son durağı ise Tabiat Müzesi. Müze ziyaretimizin sonrası durağımız Sagalassos Antik Kenti. Çeşmelerinin görkemiyle anılan antik kent Dünyanın en yüksek rakımlı, 9.000 kişililik Tiyatrosu, Antoninler ÇeşmesiNeon KütüphanesiAgorası, Roma HamamıMarcellom (gıda pazarı) Meclis Binası ve kendine has kaya mezarları görüp rehberimizden gerekli bilgileri alıyoruz, tepeden vadinin muhteşem manzarasını seyrederek Isparta’da konaklayacağımız otele transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama 4* Ramada Isparta Hotel’de


3.GÜN / 25 MAYIS 2020 PAZARTESİ      ISPARTA GÜL HASADI-SALDA GÖLÜ-ANTALYA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası güller şehri Isparta’da gül hasadı için otelimizden ayrılıyoruz. Dünya’nın en büyük gül yağı üreticisi olan Isparta’da güller mayıs ayı ortası açmaya başlar ve haziran sonuna kadar devam eder. Gül hasadı etkinliğimizde uçsuz bucaksız gül bahçelerini görüp burada gül toplayan kadınlara eşlik ederek gül hasadımızı gerçekleştireceğiz. Sonrasında topladığımız güllerle gül yağı fabrikasına gideceğiz. Uzmanlardan alacağımız brifingde eski usulde gül suyu çıkarılmasının aşamalarını izleyip gülden elde edilen gül suyunun etrafa yaydığı mis gibi gül kokuları bizleri mest edecek. Gül havuzunda fotoğraf molamızın sonrasında gülden hediyeliklerden satın alma imkanı bulacağız. Bu keyifli etkinliğimizin ardından bir sonraki durağımız olan ve Dünya’nın üçüncü derin gölü olan  Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Salda Gölü’nde serbest zaman veriyoruz. Mavinin bütün tonlarını görebileceğiniz kıyılarında yürüyüş ve fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Turumuzun sonrasında Antalya’ya hareket.  Akşam üzeri Antalya merkezde bulunan otelimize varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama 4* Best Western Hotel’de.


 

4.GÜN / 26 MAYIS 2020 SALI                 ANTALYA-DÜDEN ŞELALESİ-ASPENDOS-SİDE-ADANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası sonra otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turumuzun ardından Antalya Kaleiçi’ni gezeceğiz. Sonraki durağımız şehrin doğal güzelliklerinden olan merkeze yakın bir noktada bulunan Düden Şelalesi. Şelale turumuzun ardından Antalya’dan ayrılacağız. Akdeniz ülkeleri içerisinde en iyi korunmuş antik tiyatro özelliği taşıyan Aspendos’u ziyaret edip Side’ye geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz Side turumuzu Apollon Tapınağı’nda noktalayacağız. Side merkezde alacağımız öğle yemeği ve serbest zaman sonrasında Adana’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde Adana’ya varış ve turumuzun sonu.
 FİYAT

Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 Bonus Kredi Kartı 4 Taksit

Kredi Kartı 8 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1695 TL

1845 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

1995 TL

2175 TL

7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)

1395 TL

1495 TL
FİYATA DAHİL HİZMETLER


• Adana’dan Lüks Otobüs ile tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• Isparta’da Gül Hasadı Etkinliği
• 1 Gece Konya’da 5* Novotel vb. kahvaltı dahil konaklama  
• 1 Gece Isparta’da 4* Ramada Isparta Hotel vb. kahvaltı dahil konaklama 
• 1 Gece Antalya’da 4* Best Western Khan Otel vb.  kahvaltı dahil konaklama 
• Otellerde alınacak 3 akşam yemeği
• Konya’da alınacak öğle yemeği (Etli Ekmek Menü)
• Eğirdir’de alınacak öğle yemeği (Göl Levreği Menü)
• Isparta’da alınacak öğle yemeği (Yöresel Menü)
• Side’de alınacak öğle yemeği (Balık Menü)
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, öğle yemekleri ve tüm içecekler.NOTLAR
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapabilir.
Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
Kara yolculuklarında kişi sayısına bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.
• Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.

Facebookta Paylaş