DOĞU KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU

 

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU 


MAÇKA -  ZİGANA GEÇİDİ - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON - AYASOFYA MÜZESİ - ATATÜRK KÖŞKÜ

 UZUNGÖLYAYLASI - RİZE  -ARTVİN – BORÇKA – KARAGÖL -AYDER YAYLASI - KAÇKAR DAĞLARI ÇAMLIHEMŞİN

YAYLALARI  FIRTINA DERESİ - VADİSİ KAYABAŞI YAYLASI - AKÇAABAT -  SARP SINIR KAPISI - BATUM -

OSMANLI CAMİ - GİRESUN - ORDU - BOZTEPE - SAMSUN - AMASYA - YALI BOYU EVLERİ - KRAL KAYA MEZARLARI

 

 

TUR TARİHLERİ :

03 Haziran  - 09 Haziran 2019 * Ramazan Bayramı

21 Haziran  - 27 Haziran 2019

28 Haziran  - 04 Temmuz 2019

01 Temmuz - 07 Temmuz 2019

05 Temmuz - 11 Temmuz 2019

08 Temmuz - 14 Temmuz 2019

12 Temmuz - 18 Temmuz 2019

15 Temmuz - 21 Temmuz 2019

19 Temmuz - 25 Temmuz 2019

22 Temmuz - 28 Temmuz 2019

26 Temmuz – 01 Ağustos 2019

29 Temmuz - 04 Ağustos 2019

02 Ağustos -  08 Ağustos 2019

09 Ağustos - 15 Ağustos 2019  * Kurban Bayramı

12 Ağustos - 18 Ağustos 2019  * Kurban Bayramı

16 Ağustos - 22 Ağustos 2019

19 Ağustos - 25 Ağustos 2019

23 Ağustos - 29 Ağustos 2019

26 Ağustos – 01 Eylül 2019

30 Ağustos - 05 Eylül 2019

06 Eylül      - 12 Eylül 2019

16 Eylül      - 22 Eylül 2019

 


 

2019  1.Gün :

19:00’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) buluşma 19:30’da hareket ediyoruz. NiğdeKayseri – Sivas yol güzergâhından Maçka’ya doğru ilerliyoruz...

 

2019 2.Gün   :

Sabah saatlerinde bir zamanlar Türkiye’nin en uzun tüneli olan Zigana Geçidine geliyor ve yemyeşil bir dünya ile 1 hafta boyunca baş başa kalıyoruz. Alacağımız kahvaltımızın ardından birçok türküde adı geçen Maçka yollarından devam ederek Sümela’ya varıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı'nı gezip, Ayasofya Müzesi’ne hareket ediyoruz. Trabzon Ayasofya Kilisesi, 1. Manuel Komnenos zamanında (1238–1263) inşa edilmiştir. Ardından Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Yol üzerinde meşhur Sürmene bıçakçılarında mola veriyoruz ve Uzungöl’e varıyoruz. 1090m. Yükseklikte vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl ve yakınındaki Şerah Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl Manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Konaklama yapacağımız Uzungöl Sezgin Otel’e gidiyoruz. Odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Uzungöl’de doğayla başbaşa kalıp keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme..

 

2019 3.Gün :

Sabah saat 07.00 da uyanma ve alacağımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında saat 08.30’da otelden ayrılıyoruz. İlk olarak yol üzerinde bulunan Kiremitli Köprüde (Hapsiyaş) fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Rize’de Rize bezi alışverişi molası veriyoruz. Ardından Artvin’in güzel ilçesi Borçka’ya doğru yola koyuluyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimiz ile muhteşem manzarayı takip ederek, Karagöl'e gitmek üzere yolculuğa başlıyoruz. Bir heyelan sonrasında oluşan ve doğal dokusu günümüze kadar bozulmadan ulaşmayı başaran Karagöl’de kayıkla gezinti yapabileceğiniz gibi, göl etrafındaki patikada kısa bir doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Karagöl gezimizin ardından Artvin’e ulaşıyoruz. Konaklama yapacağımız 5* Grand Artvin Otel’e yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme

 

2019 4.Gün  :

Sabah saat 07.00 da uyanma ve alacağımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında saat 08.00’da otelden ayrılıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Sarp sınır kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrükten geçip yaklaşık 15 km sonra Gürcistan'ın Karadeniz kıyısındaki şirin liman kenti Batum'a varıyoruz. Sonra şehir merkezinde Osmanlı cami ve Batum Sahili gezi yerlerimiz olacak. Batum'da Gürcü yemeklerinden oluşan mönümüzü alıyoruz. Ardından Batum'dan ayrılıyoruz ve Ayder Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz ve Fırtına Deresi & Vadisi, Hemşin ve Çamlıhemşin Yaylalarını geçerek 1358m. Yükseklikte Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası’na geliyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve yöresel Yayla Evlerinigörerek Karadeniz’in en gözde yaylasında yapacağımız yürüyüş sonrasında konaklama yapacağımız  Ayder Yeşilvadi Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Yöresel tatlarla zenginleştirilmiş akşam yemeğimizin ardından eğlence ve dinlenme.

 

2019 5.Gün  :

 

Alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelimizden ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde Tek gözlü Osmanlı köprüsünü fotoğrafladıktan sonra  Çay fabrikasına uğruyoruz. Çay ikramı ile birlikte çayın işlenişiyle ilgili gerekli bilgileri dinliyor ve çay alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Alışveriş sonrasında 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Tarihi Köşkü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Karadeniz’in özgün yaylası Kayabaşı Yaylası’na gidiyoruz. Yayla’ya özel minibüslerle çıkıyoruz. Ahşap yayla evleri mimarisi tarzında yapılmış Kayabaşı Yayla Otelimizde odalarımıza yerleştikten sonra çevrede yürüyüş yapabilirsiniz. Otelimizde akşam yemeği ve eğlencemizin ardından dinlenme.

 

2019 6.Gün :

Doğa harikası yaylamızda güne güzel bir kahvaltı ile merhaba diyoruz ve Ladin Ağaçları ile çevrelenmiş oksijen deposu yayladan ayrılıp Yolumuz üzerinde meşhur Vakfıkebir ekmeklerinden ve yöresel ürünlerden almak için kısa bir mola veriyoruz ve yolumuza devam edeceğiz. Giresun’a varış ve Fiskobirlik’te alışveriş molası veriyoruz. Ardından Ordu ya varıyoruz. Teleferik ile Boztepe ye çıkıyoruz. Şehrin büyüleyici manzarası ve fındık bahçelerini izleyerek yapacağımız keyifli yolculuğumuzun ardından zirveye ulaşıyoruz. Boztepe’de mükemmel bir Ordu manzarası ile karşılaşıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından teleferik ile geri dönüyoruz. Otobüsümüze binip Ünye – Terme - Çarşamba üzeri Samsun’a geliyoruz. Konaklama yapacağımız Samsun Park Inn Radisson Otele gidiyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme..

 

2019 7.Gün :

Sabah saat 07.00 da uyanma 07.30 da açık büfe kahvaltımızı alıyoruz ve 08.30 da otelden ayrılıyoruz. İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli ve 19 Mayıs 1919 tarihinin simgesiolanMustafa Kemal Atatürk ve Kurmaylarını İstanbul’dan Samsuna taşıyan Bandırma Vapuru Müzesi gezilerinin ardından Şehzadeler şehri Amasya’ya hareket ediyoruz . Herkesin bildiği Ferhat ile Şirin efsanesinin gerçekleştiği Ferhat’ın Şirin için deldiği dağları görme imkanı buluyoruz ve Yeşilırmak içerisinden yükselen Roma Dönemi sur duvarları üzerine dizelenmiş Amasya Tarihi Yalıboyu Evleri’ni, arkasında yükselen Kral Kaya Mezarları’nı görme imkanımız olacak. Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor gece geç saatlerde Adana’ya varış ve turumuzun sonu…

Bir başka Göğüsgeren Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle       

 

NOT :  * 8 TEMMUZ , 12 TEMMUZ TARİHİNDE ARTVİNDE KONAKLAMA YAPACAĞIMIZ OTEL HOPA SARP OTELDİR.

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

* MERCEDES TRAVEGO, TOURİSMO ve SAFİR LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM

* İLK GÜN SABAH KAHVALTISI

* KAYABAŞI YAYLA OTELİNDE 1 GECE KONAKLAMA

* AYDER YEŞİLVADİ OTELDE vb.1 GECE KONAKLAMA

* ARTVİN’DE 5* GRAND ARTVİN OTELDE vb. 1 GECE KONAKLAMA

* UZUNGÖL SEZGİN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA

* SAMSUN PARK INN RADİSSON OTELDE 1 GECE KONAKLAMA

* OTELLERDE 5 ADET KAHVALTI

* OTELLERDE 5 ADET AKŞAM YEMEĞİ

* TULUM VE KEMENÇE İLE YÖRESEL EĞLENCELER

* OTOBÜS İÇİ SICAK – SOĞUK İKRAMLAR

* KAYABAŞI YAYLASI MİNİBÜSLE TRANSFER

* ALTINDERE MİLLİ PARKI GİRİŞİ

* KARAGÖL’DE MİNİBÜS ÜCRETİ

* AYDER YAYLASI GİRİŞ ÜCRETİ

* SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI

* BATUM TURU

* DOĞA VE KÜLTÜR TURLARI

* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ

 


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

* MÜZE VE ÖREN GİRİŞLERİ,YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI, ORDU TELEFERİK ÜCRETİ 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

AXESS, BONUS, WORLD

MAXİMUM 6 TAKSİT

 

AXESS, BONUS, WORLD

MAXİMUM 9 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

 

1499.00 TL

 

1580.00 TL

 

1650.00 TL

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

799.00 TL

 

850.00 TL

 

880.00 TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1150.00 TL

 

1220.00 TL

 

1270.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

2100.00 TL

 

2220.00 TL

 

2290.00 TL

ÖNEMLİ NOTLAR:

*  Bazı tarihlerde otellerde farklılık olmaktadır.Acentadan program isteyiniz.

* Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda olmadığı durumlarda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM' a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

* Gezide Yürüyüş Ayakkabısı, Güneş gözlüğü, Güneş kremi ve kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka tur boyunca yanınızda bulundurun.

* Kayabaşı Yayla Otelimize minibüslerle çıkacağımız için tatil bavulunuzun haricinde sadece bu yayla oteline çıkarabileceğiniz 1 günlük ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz küçük bir çanta getirmeniz tavsiyemizdir.

* Kötü hava, yol veya Oda Blokajı gibi durumlarda Rehber uygun gördüğü yerlerde program ve otelde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Taksitlendirmeler Bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

* Koltuklarımız numaralı olup rezervasyon kayıt esnasında verilmektedir. Tur boyunca değişmemektedir

* Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. TC kimliklerinizin son 10 yıl içerisinde yenilenmiş ve yıpranmamış olması gerekmektedir.(Aksi durumda olabilecek sorunlardan Acentamız sorumlu tutulamaz) Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* Türkiye – Gürcistan arasında pasaportsuz geçiş anlaşmasının iptali durumunda Acenta programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

 

    

      

 

Facebookta Paylaş