DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KARS - ÇILDIR GÖLÜ SARIKAMIŞ

DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KARS - ÇILDIR GÖLÜ SARIKAMIŞ

 

 


DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ ANADOLU JET HAVAYOLLARI İLE DÖNÜŞ

 


KARS - ÇILDIR GÖLÜ

ANİ HARABLERİ - SARIKAMIŞ

ERZURUM - ÜÇ KÜMBETLER - ULUCAMİ

5 * Kayı Snow Otelde konaklama 


 13 Şubat 2019  Çarşamba 1.Gün : Saat 18.30 da İstasyon Meydanında (Uğur Mumcu meydanı)  buluşmamızın ardından Saat 19:00'da Kayseri’ye hareket ediyoruz.


14 Şubat 2019 Perşembe 2.Gün: 00:30 Doğu Ekspresinin Yataklı Vagonlarımıza yerleşme. Sivas –Erzincan –Erzurum – Sarıkamış güzergahından mükemmel kış manzaraları eşliğinde bol bol fotoğraf çekebileceğimiz keyifli yolculuğumuz başlıyor. Saat 18:00 civarı Kars’a varış. Konaklama yapacağımız otelimize hareket odalara yerleşme ve dinlenme

 

15 Şubat 2019 Cuma 3.Gün : Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin anlatımları eşliğinde Ani harabelerine hareket. Muhteşem manzaralar yolculuğumuza eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin (ekstra) ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir.  Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


16 Şubat  2019  Cumartesi 4. Gün : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nın gezilmesi  ve Katerina Köşkü’nün dışarıdan görülmesi ve fotoğraf molası akabinde  kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kars’a geri dönüş Kars merkezde yapacağımız gezimize başlıyoruz İlk olarak meşhur Kaz etini tatmak için öğle yemeğimizi alıyoruz(ekstra) Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (Merkez Cami) Demir Köprü, İsmet Paşa ilk öğretim okulu ,Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi,  Kars Müzesi görülüp, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme


17 Şubat 2019 Pazar 5.Gün :  Sabah Kahvaltımız sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve  Erzurum’a hareket. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Erzurum’da ilk olarak öğle yemeğimi molası veriyoruz (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından günümüzün meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. 19:45 İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı  aktarmalı uçuşumuzla 01:00 civarı Adana’ya varıyoruz. Yine bir GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

 

 

 

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:


DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KAYSERİ KARS YATAKLI VAGON TREN BİLETİ ,


PEGASUS  HAVAYOLLARI İLE ADANA  DÖNÜŞ  UÇAK BİLETİ ,


KAYSERİ TRANSFER VE PROGRAMDA BELİRTİLEN ULAŞIM HİZMETLERİ,


KAYI SNOW OTELDE 3 GECE KONAKLAMA


1 GECE TRENDE YATAKLI VAGONDA KONAKLAMA,

 

OTELDE 3 ADET AKŞAM YEMEĞİ,


OTELDE 3 ADET SABAH KAHVALTISI,


SEYAHAT SİGORTASI,

 


REHBERLİK HİZMETİ


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:


ÖĞLE YEMEKLERİ, YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE GİRİŞLERİ

 

 

 

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

BONUS, AXESS & WORLD &  MAXİMUM  4 TAKSİT

 

BONUS, AXESS & WORLD &  MAXİMUM

6 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI


1850.00 TL


 1920.00TL

3 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1600.00TL

           

           1660.00TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1800.00TL

          

           1880.00TL

TEK KİŞİLİK ODA

                    

                      2350.00TL


 2440.00TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Önemli Notlar:

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

* Uçak ve tren saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Kara yolculuklarında kişi sayısına bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

* Tek kişi konaklamalar otel için geçerlidir. Trende tek kişilik vagon bulunmamaktadır.

* Yataklı vagonların kapasitesi 2 kişiliktir. Trende aynı oda içerisinde 2 kişi konaklayabilmekte olup,3. kişi konaklayamamaktadır.

 

 

 

 

Facebookta Paylaş