BÜYÜK İTALYA THY ile Adana Çıkışlı,Tüm geziler dahil

BÜYÜK İTALYA  THY ile  Adana Çıkışlı,Tüm geziler dahil

 

 

 

 

BÜYÜK İTALYA 

 

Türk Havayolları İle Adana Çıkışlı

 

 

Milano(1) – Sirmione – Venedik(1) – Ferrara – Floransa (2) – Roma (3)

 

*** Milano Gidiş / Roma Dönüş ***

 

 

 

Tüm Ekstra Turlar Dahil;

Como Gölü + Venedik ve Gondol turu + Roma İkonları ve Vatikan turu + Roma Gece turu + Mega Toskana turu – Siena & San Gimignano & Pisa  + Verona + Napoli Pompei

 

 

16 – 23 Ağustos  -  7 GECE 8 GÜN


 16 Ağustos 2019 Cuma 1.Gün               ADANA İSTANBUL – MİLANO

04:30 Havalimanı buluşma ve Türk Hava yollarının TK 7262 sefer sayılı uçuşu ile Adana Şakirpaşa havalimanından 06:10 ‘da hareket  07:40 ‘da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına varışımızın ardından pasaport işlemleri akabinde TK 1901 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:50 ’de Milano’ya hareket ve yerel saat ile 11:45’de varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Como Gölüne hareket ediyoruz. İtalya’nın kuzeyinde bulunan ve İtalya’nın en büyük 3. Gölü olan Como Gölünün muhteşem doğası ve insanı büyüleyen manzaraları eşliğinde gezerken gölün karşı yakasında ünlü isimlerin evlerini görme şansı bulabilirsiniz. Ardından Milano panoramik şehir turu. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur bitimi otelimize transfer.

 

17 Ağustos 2019 Cumartesi 2.Gün                  MİLANO – SİRMİONE – VENEDİK

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Sirmione’ye hareket. İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur sonrası serbest zaman. Daha sonra  Verona turumuza başlıyoruz. Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında otelimize transfer.

 

18 Ağustos 2019 Pazar 3.Gün               VENEDİK  – FERRARA – FLORANSA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve *Venedik Kombi– Gondol turu için yola çıkıyoruz.  Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’te süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan San Marco bazilikası ve mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri“Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından, UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.  

  

19 Ağustos 2019 Pazartesi 4.Gün                    FLORANSA

Kahvaltının ardından Mega Toscana turumuz için otelden ayrılıyoruz. San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano : Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.

 

20 Ağustos 2019 Salı 5.Gün                  FLORANSA  – ROMA  

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve panoramik Floransa şehir turumuz için hareket. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi  Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri,  İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı  bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Roma’ya gidiyoruz. Odaların alınmasına kadar serbest zaman. Roma’nın en önemli simgelerini gece ışıklarıyla görme şansını yakalayacağımız Roma Gece turu yapıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.  Tur bitimi otelimize transferve serbest zaman.

 

21  Ağustos 2019 Çarşamba 6.Gün                 ROMA

Kahvaltının ardından Roma ikonları ve Vatikan turumuz için otelden ayrılıyoruz. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.

  

22 Ağustos 2019 Perşembe 7.Gün                  ROMA

Kahvaltının ardından Napoli & Pompei turumuz için otelden ayrılıyoruz.  Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, ViaToledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.

 

23 Ağustos 2019 Cuma 8.Gün               ROMA – İSTANBUL - ADANA

Sabah kahvaltı sonrasında, odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1838 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.45‘te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.15’te İstanbul’a varış 19:25 İstanbul havalimanından Adana ya hareket 20:50 Adana ya varış. Turumuza katılan tüm misafirlerimize teşekkür eder, bir sonraki GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

 

 

Vize T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Göğüsgeren Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

Turkish Airlines

TK7265

Adana

Istanbul

16.08.2019 - 06:10

16.08.2019 - 07:40

Turkish Airlines

TK1901

Istanbul

Milan

16.08.2019 - 09:50

16.08.2019 - 11:45

Turkish Airlines

TK1838

Rome

Istanbul

23.08.2019 - 13:45

23.08.2019 - 17:15

Turkish Airlines

TK7262

Istanbul

Adana

23.08.2019 - 19:25

23.08.2019 - 20:50

 

 

 

 

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 

—Türk Havayolları ile Adana - İstanbul –Milano  /  Roma - İstanbul (SAW) - Adana gidiş dönüş uçak bileti,

 

—4* yarı merkezi otellerde 7 gece konaklama,

 

—Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

 

—Sirmione, Milano, Ferrara ve Floransa panoramik şehir turları,

 

—Profesyonel rehberlik hizmetleri

 

—Otel vergileri & turist şehir vergileri,

 

—Şehir giriş ücretleri.

 

— Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

—Venedik Kombi ve Gondol turu

 

—Roma İkonları ve Vatikan turu

 

—Venedik Gondol turu

 

—Roma Gece turu

 

—Mega Toskana turu

 

—Siena & San Gimignano turu

 

—Pisa  + Verona turu  ,

 

—Napoli & Pompei (12 euro giriş ücreti ekstra )

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 

—Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

 

—Öğle ve akşam yemekleri ve tüm tur boyunca içecekler misafirlere aittir.

 

—Seyahat Sağlık sigortası (15 Euro)

 

—Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,

 

—Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL),

 

—Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,

 

—İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri


 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT- TEK ÇEKİM

 

BONUS AXESS WORLD MAXİMUM 6 TAKSİT

BONUS AXESS WORLD MAXİMUM 9 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

1099 EURO

1180 EURO

1230 EURO

0 – 1,99 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

190 EURO

205 EURO

210 EURO

2 – 11,99 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

950 EURO

1020 EURO

1070 EURO

TEK KİŞİLİK ODA

1300 EURO

1390 EURO

1460 EURO

 

 

 


 


 


 


 

 

 

 

 

 

Galeri
Facebookta Paylaş