BÜYÜK DOĞU ANADOLU

BÜYÜK DOĞU ANADOLU


Büyük Doğu Anadolu 

 

ERZURUM-ERZİNCAN -KARS-VAN-DOĞUBAYAZIT- BİTLİS- MUŞ - BİNGÖL -IĞDIR-ELAZIĞ-SİVAS Erzincan, Erzurum, Girlevik Şelalesi,Sarıkamış ,Kars,  Ani Harabeleri,Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van,Van Gölü,Akdamar  Adası, Tuşba Kalesi,Tatvan, Harput ,Nemrut Krater Gölü, Elazığ,Sivas,Divriği..


Tur Tarihleri;  1.Tur; 29 Ağustos 2021 Pazar - 04 Eylül 2021 Cumartesi

2. Tur ;25 Eylül 2021 Cumartesi   - 01 Ekim 2021 Cuma  


2021  1.Gün  :


Akşam Saat22.00'da Uğur Mumcu Meydanı'nda (istasyon önünde) buluşmamızın ardından 22.30’da yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Erzincan'a varıyoruz


2021  2.Gün  :

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Erzincan'a varıyoruz. Alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Erzincan’ın en güzel köşelerinden Girlevik Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Vereceğimiz molanın ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’da ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Erzurum Kongre Binası, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Palandöken’de bulunan  Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


2021  3.Gün :

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nü görüyoruz ve Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nı ziyaretimizin ardından Ani harabelerine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars merkeze geliyoruz. Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (Merkez Cami) Demir Köprü, İsmet Paşa ilk öğretim okulu, Hekim evi,(Opera binası),Fevzi Paşa ilköğretim binası, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi,  Kars Müzesi görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme.


2021  4.Gün :

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Doğubayazıt’a İshakpaşa Sarayı’na hareket Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alacağımız yemek sonrası Muradiye Şelalesi'ne hareket ediyoruz. Anadolu'nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Van’a hareket. Van’da konaklama yapacağımız otele yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme


2021  5.Gün :

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp ilk olarak Van Tuşba KalesiTarihi Urartu Tapınakları ve Süleyman Han Camii gezilerimizi yaptıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz.  Kedi evinin görülmesi sonrasında Van'ın ilk kuruluş kenti olan Çavuş Tepe'ye hareket ediyoruz. Urartular tarafından yapılmış olan kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Gevaş'a geçiyoruz. Van Gölü kenarında öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi'ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz ve Tatvan’a otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


2021  6.Gün :

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası minibüslerle Nemrut Kaldera’sına (Nemrut Krater Gölü) hareket. Buhar bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl’ün görülmesi ve fotoğraf molası sonrasında Tatvan’da aracımızla buluşarak Muş'a hareket ediyoruz. Muş ovasının görülmesi sonrası adını etrafında bulunan sayısız gölden alan Bingöl'e hareket ediyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız panoramik gezi sonrasında öğle yemeği molası. Yemek sonrasında Elazığ Harput'a hareket ediyoruz. Harput turumuza Harput Kalesi (Süt kale), Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli'nin görülmesi ile devam ediyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


2021  7.Gün  :

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Divriği’ye hareket ediyoruz. Divriği'de UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan  Cami ve Darüşşifası ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Divriği Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Ardından Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’ta Şifaiye Medresesi'ni, Buruciye Medresesi’ni ve Çifte Minareli Medrese’yi görüp Kurtuluş Savaşı'nın önemli bir evresi olan Sivas Kongresi'nin de toplandığı 4 Eylül Milli Mücadele ve Etnoğrafya Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Adana’ya varış. Başka bir GÖĞÜSGEREN TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 

* MERCEDES TRAVEGO, TOURISMO, SAFİR OTOBÜSLERİYLE ULAŞIM


 

* ERZURUM POLAT RESORT OTELDE 1 GECE KONAKLAMA


* KARS  KATERİNA SARAYI OTELDE 1 GECE KONAKLAMA


* VAN RAMADA OTELDE 1 GECE KONAKLAMA


* TATVAN THE CRATER OTELDE 1 GECE KONAKLAMA


* ELAZIĞ DEDEMAN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA


* ERZİNCAN’DA İLK GÜN SABAH KAHVALTISI


* OTELLERDE 5 ADET SABAH KAHVALTISI


* OTELLERDE 5 ADET AKŞAM YEMEĞİ


* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,


* SEYAHAT SİGORTASI,


* AKDAMAR ADASI TEKNE GEÇİŞİ


* REHBERLİK HİZMETLER


 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ, YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER


* MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ (Müzekart edinmeniz tavsiye edilir.)        

 

 

ÜCRET DETAYLARI

 

NAKİT, TEK ÇEKİM

 

 

AXESS, BONUS, WORLD

ZİRAAT COMBO,

MAXİMUM  6 TAKSİT

 

AXESS, BONUS, WORLD

 ZİRAAT COMBO,

MAXİMUM  12 TAKSİT

İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

               2200.00TL

1998.00 TL

 

2350.00TL

 2150.00 TL

 

 

2550.00TL

 2300.00 TL

 

2 – 6 YAŞ ÇOCUK

( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

1099.00TL

998.00 TL

 

 

1190.00TL

1078.00 TL

 

 

1275.00TL

1160.00 TL

 

7 – 11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)

 

 1650.00TL

  1499.00 TL


1780.00TL

1620.00 TL

 

1899.00TL

1740.00 TL

TEK KİŞİLİK ODA

 

3000.00TL

  2750.00 TL

 

3240.00TL

  2970.00 TL

3480.00TL

  3190.00 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

Önemli Notlar: * Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir

* Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.* Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.

 

* Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART edinin. https://muze.gov.tr/ dan detaylı bilgi alabilirsiniz


Facebookta Paylaş